Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Губя парното

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Губя парното

    колеги помагайте.от пролетта съм собственика на Фронтера Б 2.2 бензин.вчера като подарък за първия сняг почна да ми се губи парното.както карам вентилатора почва да духа студено,независимо че температурата е почти 90градуса,след малко се оправя и си духа топло.стрелката на температурата играе духа ли топло е около 80гр.,почне ли да духа студено се покачва.имам чувството че в баира губя парното а в надолнището се появява.охладителната течност си е в норма малко под мах,не губи антифриз.термостата си отваря нормално-така мисля.питах на едно,две места казаха ми че и да има въздух трябва сама да се обезвъздуши.при първоначален старт като дигне температура всичко е наред,след 60-70км,почва да прави това.

  • #2
    От: Губя парното

    А излизат ли мехурчета в разширителния съд?
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • #3
      От: Губя парното

      Газово има ли, да не би да са разменени маркучите на водата в изпаритела,/това ако има газова/.

      Коментар


      • #4
        От: Губя парното

        Охладителната система се обезвъздушава сама.97-ма година нов термостат на GM ме накара да си говоря сам на -20 градуса.За да колебае топлото или влиза въздух в антифриза,или се посрещат потоците на флуида и се охлажда радиаторчето.Не е изключено да има откачена клапа на входящия въздух и положението и да зависи от положението на колата.При всички случаи успех с проверките!

        Коментар


        • #5
          От: Губя парното

          При тези температурни амплитуди и губене на парно направи елементарна проверка за надуване на газове в разширителя,елементарна проверка1-напълни една бутилка с вода и я обърни в разширителя при работещ ДВГ в температурния диапазон при който ти прави номера с парното,проверка 2-на студен ДВГ свали свещите и хвани помощник да завърти на стартер ,наблюдавай за признаци на охладителна течност дори и в минимално количество, антифриза сладни на вкус и прави специфична мъгла като се компресира,дори при свалени свещи!Наблюдавай при спрял автомобил как е парното ,ако има проблем с гарнитура на главата на място парното изчезва,това е още един признак.Направи елементарните проверки,ако всичко е наред с главата продължавай с клапи,обезвъздушаване,уплътнител на главната клапа ,термостат ,радиаторче и т.н.!Успех! /п.с. сваляй глава след проверка на всички други възли./
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #6
            От: Губя парното

            Духа ти в охладителната с-ма.
            Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
            Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
            "Mud Angels" Stara Zagora

            Коментар


            • #7
              От: Губя парното

              Е то вариантите не са много в случая :

              - или необезвъздушена охлаждаща система , или издухала гарнитура.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Губя парното

                На Опел (всички модели) охлаждането е проектирано така, че само да се обезвъздушава. Фронтера (нищо че е 1/2 Исузо) не прави изключение. В последните 2 месеца имам челен опит точно в тази посока: Сцепен воден маркуч и як теч. Даже онзи ден излях половината вода и долях концентрат. Никакъв проблем с обезвъдушаването. А между 2.4 и 2.2 не мисля че има някаква особена разлика в охлаждането: печка, климатик.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #9
                  От: Губя парното

                  добре де при издухана гарнитура не трябва ли да гори антифриз,да го губи или да надува охладителната система.може би трябва и да загрява.до момента винаги е работила на около 80гр. и за 10000 хиляди които и навъртях тая година антифриз не съм доливал.обаче както писа колегата по горе за първи път парното изчезна при работа на място.последните няколко дни работата се позакрепи,не е имало проблем-или е излязъл въздуха(ако е имало) или ще се срине всичко точно когато най ми трябва колата

                  Коментар


                  • #10
                    От: Губя парното

                    забравих да питам тея клапи къде се намират,за да им направя проверка.колата има газ ще отида до майстора който я сложи да хвърли едно око.при заминала гарнитура какви последствия могат да се появят

                    Коментар


                    • #11
                      От: Губя парното

                      "На Опел (всички модели) охлаждането е проектирано така, че само да се обезвъздушава."
                      Здравейте, не на всички модели е така на 1,4 моноинжекция се обезвъздушава от датчика на температурата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Губя парното

                        Първоначално публикуван от tihomir84 Преглед на мнение
                        ....добре де при издухана гарнитура не трябва ли да гори антифриз,да го губи или да надува охладителната система.може би трябва и да загрява....
                        Точно . Трябва да прави една от посочените магарии , комбинация от такива , или всички вкупом

                        Ако номерът го е направил веднага или скоро след отваряне на парното ( което цяло лято по подразбиране не е работило) , плюс наличието на АГУ , то има вероятност някъде по системата да се е промъкнал въздух , който впоследствие да е "избълбукал " , т.е. системата да се е самообезвъздушила , макар и по- бавно

                        ПС. Ако е клапа , то парното едва ли ще се "закрепи" , както си констатирал. С други думи : ще продължава да прави номера.

                        Дано си се разминал с малкия Дявол !
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Губя парното

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          На Опел (всички модели) охлаждането е проектирано така, че само да се обезвъздушава
                          ... това до първия гъзорък газаджия или до първото запушване на тънките маркучета от горублянски антифриз.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Губя парното

                            Може да е и главната клапа за приток на въздух или износеното и уплътнение,зависи може да е разбита ,луфтове и т.н.Вариантите за проблема не са само два, няколко са!Попадал съм на няколко варианта!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Губя парното

                              Първоначално публикуван от tihomir84 Преглед на мнение
                              добре де при издухана гарнитура не трябва ли да гори антифриз,да го губи или да надува охладителната система.може би трябва и да загрява.до момента винаги е работила на около 80гр. и за 10000 хиляди които и навъртях тая година антифриз не съм доливал.обаче както писа колегата по горе за първи път парното изчезна при работа на място.последните няколко дни работата се позакрепи,не е имало проблем-или е излязъл въздуха(ако е имало) или ще се срине всичко точно когато най ми трябва колата
                              Не се плаши почти съм сигорен че имаш запушено радиаторче на парното .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X