Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Авиа Преслав,завръщане на пътя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Авиа Преслав,завръщане на пътя.

    Здравейте колеги,наскоро се сдобих с една Авиа Преслав,и сега се мъча да я съживя.Камиончето го купих от един старец,и от 3-4 години не е пипан и както се предполага всичко се е скапало.Навремето е спрян защото по думите на стареца е имал проблеми с помпата,или по точно с дърпането на въздух.Аз взех Авията с демонтирано гнп,подариха ми още две помпи комплект с дюзи и днес заминаха на стенд и ремонт.Проблемите не се изчерпват с помпата,а и като гледам как е правен горивопровода с маркучи стягани с тел...се предполага да има такива проблеми,липсва охладителния радиатор,днес изрязах цялата инсталация(оскубах я)че беше паяжина,всички помпи и цилиндърчета са повредени.По специално имам проблем със серво усилвателя на спирачките,по конкретно ме интересува дали някой е слагал друг такъв и ако да от какво.Моя беше пълен с масло...явно от вакумпомпата,и мембраната беше разложена,а продавача в магазина ме гледаше като угасен трактор като му обясних за сервото и къде стои на Авиата.
    Другата ми питанка е за схемата за свързване на радиаторите,и по специално за парното.На корпуса на помпата има една вик тапа ,и мисля че там е единия извод,но другия и идея си нямам.Ако някой е запознат нека да сподели за тези проблеми,благодаря предварително.
    ПП като гледам колко теми се заформиха за Авиа може и обща тема да се измисли,и да се споделят проблеми и подобрения.

  • #2
    От: Авиа Преслав,завръщане на пътя.

    Сервото може да е същото като на газка. Имам 4 такива апарата. По принцип от едната страна си отива спирачна течност.

    Коментар


    • #3
      От: Авиа Преслав,завръщане на пътя.

      Не вярвам да е съвсем същото,защото това серво е монтирано до раздатката.От спирачната помпа на педала нагнетеното масло отива в другата помпа монтирана със сервото,и оттам се разпределя по четирите колела.Който е по наясно да каже на малкото чавдарче(дъмпер) дали сервото е еднакво.Благодаря предварително.!

      Коментар


      • #4
        От: Авиа Преслав,завръщане на пътя.

        Половината ми арести в казармата бяха заради това как палех Авиата а половината награди бяха за начините как я докаравах в поделението .УСПЕХ!!!
        Grand Vitra ddis 2008
        SEAT Althea XL tsi 2010
        Mitsubishi Canter

        Коментар


        • #5
          От: Авиа Преслав,завръщане на пътя.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6372.jpg
Прегледи:1
Размер:139.7 КБ
ID:5620375Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6375.jpg
Прегледи:1
Размер:130.6 КБ
ID:5620376Това е сервото на газката. Има два броя на новите газки по едно за всеки кръг. На старите газки е само с един такъв апарат, като помпата има само един изход (същата като на волгите) и след сервото се разпределя на две. Карал съм газка и с едно серво и там спирането е доста по-трудно.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6377.jpg
Прегледи:1
Размер:158.1 КБ
ID:5620377Това е помпа от волга

          Коментар


          • #6
            От: Авиа Преслав,завръщане на пътя.

            Че тя същата като на газката и на авията....съединителя ще го направя с лостова система,а серво ще видя да оскубя от някой газка,че ново е колкото половината авиа.Основен проблем се оказа помпата,занесох 3 помпи на помпаджия,едната ръждясала отвътре,другата със скъсан ротор,третата не знам на какъв хал е,но ми намирисва на нова.Голям кът се оказаха тези роторни помпи,а нямам време да слагам редова...Ако на някой му се намира да пише.

            Коментар


            • #7
              От: Авиа Преслав,завръщане на пътя.

              Тази волговата впечатлява. Нещо, което японец прави от 200гр алуминий руснака прави от две кила чугун .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                От: Авиа Преслав,завръщане на пътя.

                Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                Тази волговата впечатлява. Нещо, което японец прави от 200гр алуминий руснака прави от две кила чугун .
                На газката двукръговата е два пъти по-дълга. Тази от снимката може баща ми да я е смъквал и от газката с еднокръгова помпа, но не съм сигурен.

                Коментар


                • #9
                  От: Авиа Преслав,завръщане на пътя.

                  Първоначално публикуван от divroker Преглед на мнение
                  Че тя същата като на газката и на авията....съединителя ще го направя с лостова система,а серво ще видя да оскубя от някой газка,че ново е колкото половината авиа.Основен проблем се оказа помпата,занесох 3 помпи на помпаджия,едната ръждясала отвътре,другата със скъсан ротор,третата не знам на какъв хал е,но ми намирисва на нова.Голям кът се оказаха тези роторни помпи,а нямам време да слагам редова...Ако на някой му се намира да пише.
                  Защо не пробваш с помпа от мотокар ?
                  По добре късно от колкото никога .
                  Нула89781нула019

                  Коментар


                  • #10
                    От: Авиа Преслав,завръщане на пътя.

                    Първоначално публикуван от divroker Преглед на мнение
                    Че тя същата като на газката и на авията....съединителя ще го направя с лостова система,а серво ще видя да оскубя от някой газка,че ново е колкото половината авиа.Основен проблем се оказа помпата,занесох 3 помпи на помпаджия,едната ръждясала отвътре,другата със скъсан ротор,третата не знам на какъв хал е,но ми намирисва на нова.Голям кът се оказаха тези роторни помпи,а нямам време да слагам редова...Ако на някой му се намира да пише.
                    Слагай редова бутална без много да мислиш . Тия румънски помпи Мефин са невероятен боклук и нова да вземеш пак ще береш ядове . Питай колегата Стария Той има газка с Перкинз мотор която не кара от доста време и много части .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Авиа Преслав,завръщане на пътя.

                      Здравейте,днешния ден се овенча с успех,взех от помпаджията отремонтираната помпа и дюзи с нови разпръсквачи.Утре ще се опитам да запаля двигателя,и дано успея,че ако и там излезе проблем ще е лошо.Сглобих един читав стартер със зилов включвател,слабо място им бил включвателя,и този е преправен уж за по добро...Намерих си радиатор от газка и два комплекта серво с помпа,...тепърва ще видя дали стават за работа.Скоро ще нащракам и малко снимки да видите Преслава

                      Коментар


                      • #12
                        От: Авиа Преслав,завръщане на пътя.

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        Слагай редова бутална без много да мислиш . Тия румънски помпи Мефин са невероятен боклук и нова да вземеш пак ще береш ядове . Питай колегата Стария Той има газка с Перкинз мотор която не кара от доста време и много части .
                        Aбе ти хубаво му даваш акъл ама тая процедура току тъи лесно не става!! Първо трябва да намери помпа със авансаторно колело,да разглоби всички ангренажни колела, капака на които се захваща помпата също трябва да се смени или наи малко да се разпробият нови отвори за шпилки за захвата на помпата. Доколкото си спомням някои от отворите се полу препокриваха със съществуващите. също трябва да е строго позиционирана помпата за да се улучи центровката.Не си спомням дали не се разстъргваше и отвора на капака за помпата? Абе чанч сие ,които не се е захващал тои не знае! Башка нови тръбопроводи с клапан за обратна нафта , а и с тия умряли подкачващ помпи,хаиде и пресаждане на инжектор ,и накрая подигравка с техниката!!! Ама луд умора нема!! Успех младок!!
                        Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                        Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Авиа Преслав,завръщане на пътя.

                          Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
                          Aбе ти хубаво му даваш акъл ама тая процедура току тъи лесно не става!! Първо трябва да намери помпа със авансаторно колело,да разглоби всички ангренажни колела, капака на които се захваща помпата също трябва да се смени или наи малко да се разпробият нови отвори за шпилки за захвата на помпата. Доколкото си спомням някои от отворите се полу препокриваха със съществуващите. също трябва да е строго позиционирана помпата за да се улучи центровката.Не си спомням дали не се разстъргваше и отвора на капака за помпата? Абе чанч сие ,които не се е захващал тои не знае! Башка нови тръбопроводи с клапан за обратна нафта , а и с тия умряли подкачващ помпи,хаиде и пресаждане на инжектор ,и накрая подигравка с техниката!!! Ама луд умора нема!! Успех младок!!
                          Тъй както гледам,май ще е голем сех да се наредят нещата,пусти и СИВ...
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Авиа Преслав,завръщане на пътя.

                            Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
                            Aбе ти хубаво му даваш акъл ама тая процедура току тъи лесно не става!! Първо трябва да намери помпа със авансаторно колело,да разглоби всички ангренажни колела, капака на които се захваща помпата също трябва да се смени или наи малко да се разпробият нови отвори за шпилки за захвата на помпата. Доколкото си спомням някои от отворите се полу препокриваха със съществуващите. също трябва да е строго позиционирана помпата за да се улучи центровката.Не си спомням дали не се разстъргваше и отвора на капака за помпата? Абе чанч сие ,които не се е захващал тои не знае! Башка нови тръбопроводи с клапан за обратна нафта , а и с тия умряли подкачващ помпи,хаиде и пресаждане на инжектор ,и накрая подигравка с техниката!!! Ама луд умора нема!! Успех младок!!
                            Да точно така си е и, само да добавя че,за да върви като хората е необходимо да се присади и един инжектор, понеже подкачващата помпа е безнадежна и при нагряване от колекторите спира да работи.
                            Задължително перфектен акумулатор.
                            Кажи Фъре,вярно ли е ???

                            Коментар


                            • #15
                              От: Авиа Преслав,завръщане на пътя.

                              Тези ракови образувания винаги реват от подкачващи помпи. На времето много ядове брах с подобен боклук. Накрая монтирах резервоара зад кабината на високо и проблемите приключиха. Успех.
                              На сърбела майката му е чесането.
                              Борислав Борисов Русе О885 О37815

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X