Обява

Свий
Няма добавени обяви.

трудно палене сутрин xtrail T30 дизел 2,2 DI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: трудно палене сутрин xtrail T30 дизел 2,2 DI

    Ето ти пример - купуваме АЛМЕРА 2.2 Di 2000 година с VP-40 Bosh помпа. Взимаме я при външна температура на въздуха 3 градуса(или иначе казано умряхме от студ). Трудно запали, стартера въртя дълго. Изпуши бяло все едно няма подгрев. Викам си като загрее, ще запали по-лесно - да ама не... Както и да е купихме я. Последва проверка на свещи и какво ли не и нищо. Той тоя дизел просто няма какво толкова да проверяваш. Четох мануала сигурно 10 пъти. Разкачих датчика и О ЧУДО! Запали от показването на ключа. Викам си това е, ще сменям датчик. Отидох до познат в моргата и си взех един за проба. Слагам го и какво мислиш пак същата работа. Оказва се, че при разкачен датчик компа си мисли, че външната температура е -40 и подава максимален аванс на помпата и затова пали от четвърт(поне така ми обясниха). Добре продължих да умувам и стигнах до следната идея - ако е разтеглена веригата аванса също се нарушава и се губи центровката, а от там и трудно палене, че при бензините и никакво палене не се осъществява. Попаднах при диагностика от Нисан. Поговорихме си на дълго и широко и обсъдихме темата за веригата. Стигнах до заключение, че ще отварям да видя нейното състояние. Работата беше на кантар или веригата е разтеглена или помпата е за ремонт. Всеки е чувал за тия проблемни помпи!!! И аз не минах между капките. Бях подготвен психически. Веригата си беше съвсем наред. Последва 2 дена вадене на помпа(който е вадил помпа на тоя мотор знае за какво говоря) после пращане до с. Владо Тричков. Ремонта беше един ден. Последва връщане обратно и пак 2 дена монтаж. Резултата - ПАК трудно палене но работата на двигатела - мека, тиха абе друг двигател карам то мощност то ускорение то турбина. Само паленето си остана трудно. Моята работа обаче ми помогна сам да достигна до извода къде ми е проблема. Свалих стартера смених четки и ти да видиш как паля сега. Стартер турбинка, а преди едвам въртеше. Истината е, че в мануала си пише ако няма нужните обороти в минута при стартиране и повече от нужното напрежение компа отказва да пали нормално или въобще отказва да запали тая кола с идеята "имаш проблем къде си тръгнал".
    Та пробвай тия предположения да видим от къде, ще е. Успех!
    Terrano 2.4 LPGi тел. 0888536080

    Коментар


    • #32
      От: трудно палене сутрин xtrail T30 дизел 2,2 DI

      Благодаря за насоката колега, честно казано стартера на моя нисан върти добре и поне по звук ми се струва че е наред, но не е изключено да има проблем в акумулатора. Другото което констатирах съвсем случайно е, че при развиване на пробката на горивния филтър за да проверя дали не се е събрала вода, от там не изтече абсолютно нищо,дори една капка и освен това се чуваше как смуче въздух и нафтата се оттича в резервоара.

      Коментар


      • #33
        От: трудно палене сутрин xtrail T30 дизел 2,2 DI

        Здравейте,аз също имам нисан xtrail 2,2 дизел 114 коня и имам същия проблем с паленето от 2 години.Още не мога да си разреша проблема,така ,че разчитам на помощта ви.Зимата не пали.Смених двете вериги и дюзите с чисто нови,също и свещите.Дадох сумати пари и няма оправия.Ако някой може да ме насочи към евентуалната причина или към майстор който разбира от дизели ще съм много благодарен.А също и по нагорнище наема бавно и тромаво.моля за съдействие.

        Коментар


        • #34
          От: трудно палене сутрин xtrail T30 дизел 2,2 DI

          Купих нов акумулатор, нисана обаче когато реши си пали тегаво, рядко го прави но го прави. Онази сутрин при темп. 14 гр. запали нормално, вчера при същата темп. въртя 5-6 оборота повече докато запали и после през целия ден поочти така правеше. Ако някой знае къде е този температурен датчик и има възможност нека да постне една снимка.

          Коментар


          • #35
            От: трудно палене сутрин xtrail T30 дизел 2,2 DI

            Здравейте, някой реши ли проблема с трудното палене? И аз съм в чудо трудно пали и студена и топла, а диагностиката в сервиз нисан шумен не струва, нямал съм бил грешки. Имам я от два месеца всеки различно казва: вериги, дюзи. Откачахме и температурен датчик пали доли по грозно. Само със спрей запали 7-8 пъти но няма повторя щяхме пръснем двигателя. А суттешното палене дори е със самофорсиране до над 3000 оборота и се принуждавам да гася. Помагайте
            Landrover Discovery 300TDI 1998

            Коментар


            • #36
              От: трудно палене сутрин xtrail T30 дизел 2,2 DI

              Явно никой няма проблеми като моите за жалост
              Landrover Discovery 300TDI 1998

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X