Обява

Свий
Няма добавени обяви.

трудно палене сутрин xtrail T30 дизел 2,2 DI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • трудно палене сутрин xtrail T30 дизел 2,2 DI

    Марка:нисан
    Модел: xtrail T30 дизел 2,2 DI 114 к.с. 2002 г.
    Здравейте колеги, бих искал да споделя за моя проблем. Притежавам нисан xtrai 2,2 DI 114 к.с. 2002 г. от март месец,още от когато го взех при по студено време автомобила палеше трудно, най вече сутрин се налагаше да въртя по два три пъти докато запали като двигателя правеше по 7-8 оборота и чак на третия път пак с толкова оборот запалваше,оборотите бяха колебливи в началото и струва ми се малко ниски,запалването биваше придружено с изпушване на бяло сивкав дим.След като се затопли проблема с трудното палене изчезна и до момента в който заваля сняг нямах никакви проблеми ,единствено остана изпушването при сутрин. Оня ден когато завяля снега и стана по студено проблема се появи отново,тъй като беше ясно че няма да се размине,закарах колата в сервиз и там установиха че има 3 изгорели подгревни свещи, сложиха 4 нови blue print, смениха и горивния филтър сложили някакъв japan parts, платих 230 лева и... тази сутрин пак палим трудно т.е. както преди да сменим свещите, дето се вика хипотези много но ако все пак някой е имал сходен проблем нека да сподели за да реша проблема. Предварително благодаря на отзовалите се.

  • #2
    От: трудно палене сутрин

    Първоначално публикуван от balev64 Преглед на мнение
    ...оборотите бяха колебливи в началото и струва ми се малко ниски...
    Тук е ключа от бараката.

    Коментар


    • #3
      От: трудно палене сутрин

      Акумулатор, при мен на нисан патрол симптомите бяха същите, при студено върти но пали от 2 или 3 път. И в момента на запалване мени оборотите и вади синкав дим и силна миризма на нафта.
      Nissan Patrol 2008
      Mercedes c220 cdi 2006
      Mercedes cls350 cdi 2013
      Mercedes GL 450 cdi 2012

      Коментар


      • #4
        От: трудно палене сутрин

        Още един читав акумулатор свързан с кабели, като минуса е към корпус на ДВГ. Ако продължава да върти мудно, стартер.
        На тая кола оборотите на стартер могат да се видят на скенер и да се правят изводи.
        Последно редактирано от Аndro 160; 28-10-14, 20:21.

        Коментар


        • #5
          От: трудно палене сутрин

          Стартера върти доста добре и не мога да клажа че е муден. Звука му е чист идаже приятен за слушане, ще пробвам но си мисля че не е акумолаторанпричината.

          Коментар


          • #6
            От: трудно палене сутрин

            При мен си въртеше добре стартера, но като запали променяше оборотите, нямаше изгоряли свещи. Около 10 сек. Менеше оборотите щом запали и пушеше.
            Nissan Patrol 2008
            Mercedes c220 cdi 2006
            Mercedes cls350 cdi 2013
            Mercedes GL 450 cdi 2012

            Коментар


            • #7
              От: трудно палене сутрин

              И според мен трябва да обърнеш внимание на акумулатора. Също така незнам дали си правил диагностика и дали си проверявал дюзите как са....
              Dacia Duster 1.5 DCI 4x4 '16
              +359 878 201 276

              Коментар


              • #8
                От: трудно палене сутрин

                Първоначално публикуван от balev64 Преглед на мнение
                Стартера върти доста добре и не мога да клажа че е муден. Звука му е чист идаже приятен за слушане, ще пробвам но си мисля че не е акумолаторанпричината.
                Аз разбрах, че мудно върти стартера. Сори.
                Май най добре е първо да му направиш една читава комп. диагностиака, преди да почне да се рови по стартова система, подгревна система, горивна система, компресия на ДВГ и т.н., което си е много работа по отхвърляне на най различни ситеми, възли и агрегати.

                Коментар


                • #9
                  От: трудно палене сутрин

                  Не съм проверявал дюзите, то откакто съм го купил едно масло и филтри са сменени и само каране,навил съм му над 9000 км за 6 месеца и за сега съм доволен от това че покрива всичките ми нужди. Друго което се сещам е че има едно тракане като аванс при по яко натискане на педала на газта и то се проявява най вече в движение между 2000 и 3000 об.

                  Коментар


                  • #10
                    От: трудно палене сутрин

                    Прав е Андро, ама имай нагласата за ниска компресия и следователно - основен ремонт. Може и само с ремонт на глава и клапани да минеш, ама е малко вероятно. Щом върти "бодро" и не пали, няма компресия тоя мотор. Имай предвид, че дизел, дето не пали на +5 градуса, на -15 пали само на дърпане и то доста.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: трудно палене сутрин

                      Сега погледнах в справочниците - тоя ДВГ е CR, система Denso. Aко системата не достигне исканото стартово налягане, компа не отваря дюзите и няма палене! Отивай на диагностика и да видят налягането в системата на стартер и после ще говорим. Сутрин, на студен ДВГ, не пален поне 8 ч.

                      Коментар


                      • #12
                        От: трудно палене сутрин

                        Първоначално публикуван от balev64 Преглед на мнение
                        Притежавам нисан xtrai 2,2 DI 114 к.с. 2002 г.
                        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                        Сега погледнах в справочниците - тоя ДВГ е CR, система Denso.
                        Системата DI не е CR на Нисан системата CR се нарича dCi

                        Коментар


                        • #13
                          От: трудно палене сутрин

                          Емо, аз това виждам в нета за тоя модел:

                          Коментар


                          • #14
                            От: трудно палене сутрин

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:без име.jpg
Прегледи:2
Размер:102.5 КБ
ID:5620075Натиснете снимката за да я уголемите

Име:без име.jpg
Прегледи:2
Размер:102.5 КБ
ID:5620075Това е от Аутодатата

                            Коментар


                            • #15
                              От: трудно палене сутрин

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:без име.jpg
Прегледи:2
Размер:102.5 КБ
ID:5620077

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X