Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 2.2 DTI automatic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Opel Frontera 2.2 DTI automatic

    Здравейте,
    Обмислям покупката на Опел Фронтера 2.2 DTI 2002-ра година (дълга база).
    Попринцип харесвам автоматичните скорости, но незнам до колко са удачни в този случай.
    Колата няма да се кара на off-road. Предимно зимно каране или неравен земен път (тип селски)
    Струва ли си да търся кола с автомат ?
    Влошава ли с нещо 4х4 системата ?

  • #2
    От: Opel Frontera 2.2 DTI automatic

    Даже подобрява 4х4 системата защото нямаш каране на полусъединител на стръмни изкачвания с преодолявания на дупки. Много приятно се кара автомат в гората.Ако предпочиташ автомат вземи си автомат. Ако е изправен и подържан нормално тази кутия е много здрава.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      От: Opel Frontera 2.2 DTI automatic

      Единствения недостатък на автоматика е "лашкането" - не че е невъзможно, но по-трудно се получава от колкото с ръчки. Иначе благинките ги е описал fanatic.
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Opel Frontera 2.2 DTI automatic

        Според мен по-големият недостатък е, че не може да я запалиш с бутане, дърпане, спускане по наклон и т.н. Иначе и аз предпочитам автоматик.
        Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
        Opel Frontera V6

        Коментар


        • #5
          От: Opel Frontera 2.2 DTI automatic

          Какъв е проблема при спускане по наклон?!? А относно паленето на дърпане, спускане и т.нт мисля, че е несъществен фактор.
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: Opel Frontera 2.2 DTI automatic

            Преди няколко дни, когато изведнъж стана студено, един комшия ме помоли да му дам ток. Колата му е автоматик, а я паркира на такова място, че е неудобно за заход за подаване на ток. Той обаче се оказа подготвен: Извади кабели - 7 метра, 16 кв.мм, ръчна изработка. Запалихме я без проблем.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #7
              От: Opel Frontera 2.2 DTI automatic

              Брат ми кара джипове автоматици вече над 10 години. Подържа безупречно спирачки, стартер, алтернатор и акумулатор. Нито 1 път не е имал проблем с палене. Въпрос на подготовка както се казва
              no signature no problems

              Коментар


              • #8
                От: Opel Frontera 2.2 DTI automatic

                Първоначално публикуван от bobeck Преглед на мнение
                Според мен по-големият недостатък е, че не може да я запалиш с бутане, дърпане, спускане по наклон и т.н. Иначе и аз предпочитам автоматик.
                Кола, дето не пали на място е доста неразумно да я палиш на дърпане или бутане. Вероятността положението да се за.ере допълнително е много голяма ....
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Opel Frontera 2.2 DTI automatic

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Кола, дето не пали на място е доста неразумно да я палиш на дърпане или бутане. Вероятността положението да се за.ере допълнително е много голяма ....
                  И най-вече ако е с ремъчно задвижване на ГРМ.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Opel Frontera 2.2 DTI automatic

                    Аз не съм фен на автоматика определено но по стечение на обстоятелствата карам такава Фронтера 2.2DTI ии...не мога да се оплача от нея освен от разхода и, ноо.. това е друга тема.Прилична жипка с доста прилични възможностиЗа това което си писал че ти трябва е чудесна.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Opel Frontera 2.2 DTI automatic

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Какъв е проблема при спускане по наклон?!?
                      Принципно никакъв. Ставаше дума за принудително стартиране. Иначе да, въпрос на подготовка е. Като човека с правилните кабели, защото все някога има първи път.
                      Subaru Outback H6 MY 05 продаден :(
                      Opel Frontera V6

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X