Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулиране на амортисьори KONI?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Регулиране на амортисьори KONI?

    Вчера монтирах едият, обаче степента на регулиране не е като описната в книжката. Може да се завърти максимално на приблизително 270-300 градуса!
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #32
      От: Регулиране на амортисьори KONI?

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      То твърди и меки е доста относително. Доста си зависи от под и над амортисьорните маси, както и от масата на мобила.Ама сметките /инженерно-математически/ са си сложнотия голяма. И пружини или ресори влизат в уравнението.....
      Изказваш се като човек дето освен гуми, масло и нафта, друго не е слагал/правил по джипа си.
      Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
      И аз така мисля и за това боднах едни kayabi EXELL G, и всичко е точно.......
      Това са амортисьорите, ако не искате
      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ... настройка и в двете посоки, и започваш да си играеш с налягане на гуми + двете настройки....и така - до напролет, без да е сигурно че ще успееш.
      , в което няма нищо лошо, просто филма е голям.
      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Тъй де! Хората смятат, ние тука правим "проба - грешка"
      Тъй де ! Ама ако искаш нещо повече от стоковия си джип, трябва да си го направиш сам !
      Изчел съм всичко което ми трябва, и не само, и пак минавам по пътя проба-грешка, щото който е минАл по него знае, че без това не може, освен ако не "откраднеш" готов резултат от някой дето си е трошИл главата.
      ... в моя случай у БГ няма от кой, та ми е скъпо и трудоемко, ма надобрЕх.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 30-10-14, 10:14. Причина: да е по-прегледно
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: Регулиране на амортисьори KONI?

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        ... и дано не разводнявам темата, но не препоръчвам амортисьори от серия 26 и 30 за джипове, особено за отзад, защото след всеки легнал полицай ще трябва да си подреждате багажника и пътниците на задната седалка.

        Според моя личен и скъп, във всякакъв смисъл, опит, амортисьорите за джипки, особено и ако се карат в гората, са двутръбни, кеф ви газови с ниско налягане, кеф ви маслени.
        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Както е видно от таблицата, не се регулират сериите 026, 030, 8640 и 8740, всички други са регулируеми.
        Само за инфо - като се вози с мен на онази разходка - бях с 30-ки отзад - не си спомням да си слизал да пререждаш багажника
        И са регулируеми. И са Heavy Track, не стандарт.
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #34
          От: Регулиране на амортисьори KONI?

          Масо, докато бях с KONI-то, от серия 30, на легнали полицаи ме риташе като като магаре, никой не можеше да седи отзад и багажника беше като миксер.
          Като сложих KAYABA-та всичко заспа.
          Поне така беше/е при мен.

          ... и както, по-горе, писах, исках да си сложа KONI от серия 8240, щото амортисьора който ме интересуваше го имаше от нея, но го нямаше в наличност, а ми трябваше на момента.
          Сложих същият амортисьор на KAYABA, и се радвам, че нещата се уцелиха.

          След четене, анализ и сметки ми остана да сменя/оптимизирам пружините отзад, пък дано този път се получи каквото очаквам,
          ако не, продължавам.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Регулиране на амортисьори KONI?

            Убау де, ма не прави изводи за фирмата от един модел - сигурен съм, че произвеждат и не-друсащи амове
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #36
              От: Регулиране на амортисьори KONI?

              Въобще не си ме разбрал, не правя извод за фирмата от това, че съм взел неподходящ, за мен, модел !

              Споделих лично мнение за конкретна серия,
              и ако имаше това което ми трябваше в наличност, и аз щях да съм с двутръбно KONI с ниско налягане,
              но ги нямаше.

              P.S. Густав 36 е барнАл некви KONI-та за Урунгела, дето ми останАха очите У тях !
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 31-10-14, 10:47. Причина: P.S.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #37
                От: Регулиране на амортисьори KONI?

                Ще я видим тази работа с Гуци
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #38
                  От: Регулиране на амортисьори KONI?

                  Ако някой има питания относно кони и настройки да се обажда.
                  Имам макет в офиса, башка продавам тежката гама.
                  И реглажа касае само ребаунда.
                  Бъмпа си е константа.
                  Поздрави!
                  VITARA, SAMURAI
                  FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                  RENAULT ESPACE QUADRA
                  ...и едно сивикче за града...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Регулиране на амортисьори KONI?

                    Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                    Благодаря!
                    Така или иначе съм ги взел!
                    Бях с монро-пълен абсурд!
                    Взех си ранчо рс5000-но единият изпатка по моя вина! Щях да си взимам амове от Филчев, но цената не ми е по джоба за бройка. Та наблегнах на кони- цената е приемлива качеството се доближава до високия клас!
                    Ти пак ще дойдеш, но преди това трябва да се убедиш, колко скъпо излиза евтиното
                    Eвгени Филчев
                    Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Регулиране на амортисьори KONI?

                      Всички амортисьори са маслени, делят се на ниско и високо налягане, на монотръбни и двутръбни ! По клипа от първа страница разбирам, че все още имало и такива без налягане (а аз ди мислех, че този тип си заминаха с Москвичите), няма по-голяма простотия от това!
                      Двутръбни означава, две тръби една в друга(а не една до друга)! Монотръбните могат да бъдат, само една тръба или тръба плюс компенсатор, те са на високо налягане над 10бара.
                      Всички видове врътки(с малко изключения), са само за донастройка, правилните настройки могат да се получат с различни схеми на клапаните, при монотръбните амортисьори !
                      Eвгени Филчев
                      Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Регулиране на амортисьори KONI?

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        То твърди и меки е доста относително. Доста си зависи от под и над амортисьорните маси, както и от масата на мобила.
                        Ама сметките /инженерно-математически/ са си сложнотия голяма. И пружини или ресори влизат в уравнението.....
                        Това мнение си е много правилно, но го отсвирихте с лекота.
                        Eвгени Филчев
                        Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Регулиране на амортисьори KONI?

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          ..или просто такива, които се регулират и на сгъване, и на разгъване.
                          Да ти кажа, между двутръбни (примерно TrailMaster) и монотръбни FOX, никак няма да се колебая кои да взема. Вярно, за оптимизацията ще падне играчка, ама... Само цената им е силно неприятна.
                          Но пък монотръбния е за цял живот и можеш да си го настроиш както ти е кеф! Ти си кадърен човек- отваряне, смяна на клапан и затваряне няма да ти е проблем.
                          Eвгени Филчев
                          Всичко което не ме убива, ме прави по-силен!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Регулиране на амортисьори KONI?

                            Хени трак могат ли да се регулират към "по- меко" от заводското?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Регулиране на амортисьори KONI?

                              Да поразмърдам малко темата, че може да е полезна във връзка с нисанската, пък така и така съм я изровил ...
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #45
                                От: Регулиране на амортисьори KONI?

                                Тъй като се казва, че подресьорната и надресьорната маса имат значеиние - коя характеристика на амортисьора се гледа за да отрази за какви под/над ресьорни маси е предназначен? Има ли въобще такава?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X