Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бъгито на Milen Simeonov

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бъгито на Milen Simeonov

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:btgfv.jpg
Прегледи:1
Размер:84.6 КБ
ID:5620047 да попитам този вариант става ли.Да се развий рамото което държи кормилните накрайници и да се разпробият два отвора където са стрелките да се нареже резба и да се завият вътрешни кормилни накрайници.
    рейката е от пежо 106

    Коментар


    • #17
      От: Бъгито на Milen Simeonov

      Не става,рейката Ф-20мм и просто няма да има къде да нарежеш резба.Повечето накрайници са 14х1,5мм,или ще ти останат стенички по 3мм,което е предпоставка за късане,пък и самата рейка,не е изчислена да обира директни удари от към колелата,което е видно от снимката по-горе.Вариянт е да я поставиш във стоковият и вид,но е много дълга и трябва да се прецени на место дали ще стане.Другият начин е да я преправиш,от ляво на рейката се прави отвор за М-12х1,5мм и се удължава със преходник,като се оставя место за провар,затяга се и заваряваш,след което уточняваш външният диаметър на струг.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #18
        От: Бъгито на Milen Simeonov

        сложно става,значи ще търся от трабант

        Коментар


        • #19
          От: Бъгито на Milen Simeonov

          На моето е от трабант и не съм я преправял нищо.
          GSM 0877 08 99 19
          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

          Коментар


          • #20
            От: Бъгито на Milen Simeonov

            Тази на снимката не я знам от какво е,но окачването е като на трабанта.Ето я преработена,не се вижда много добре,корпусът е скъсен
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0219.jpg
Прегледи:1
Размер:66.8 КБ
ID:5620048
            На тази захвата и е 1/1 с трабанта,със стоманен корпус и 12 зъба на пиньона(срещу 8 на оригинала)
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0220.jpg
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:5620049
            Още една версия,на моята машина е същата,слаб пиньон и кърти зъбите
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0097.jpg
Прегледи:1
Размер:91.1 КБ
ID:5620050
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #21
              От: Бъгито на Milen Simeonov

              Браво на ентусиастите, много ме радват такива хора.

              Коментар


              • #22
                От: Бъгито на Milen Simeonov

                Първоначално публикуван от Milen Simeonov Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]750690[/ATTACH] да попитам този вариант става ли.Да се развий рамото което държи кормилните накрайници и да се разпробият два отвора където са стрелките да се нареже резба и да се завият вътрешни кормилни накрайници.
                рейката е от пежо 106

                Преди време и аз обмислях направата на двуместно бъги за разходки, но наскоро подарих двигателя и каквото имах събрано на едно момче което имаше мерак да се занимава, че на мен или време не ми стигаше или пари . Та аз бях планирал да сложа механична рейка от опел астра 1996 година ( такава имах) . В мегапартс гледам че имат от КОРСА
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:c39cf2a1bd5d.jpg
Прегледи:1
Размер:90.2 КБ
ID:5620051 това представлява. Ако дойде дълга моята идея беше да закарам кормилните щанги на стругар и да ми ги скъси колкото е необходимо и да им навие резби за да мога да навия външните накрайници. Търкаляха се едни задни главини с барабани от Пунто 1998 година ще погледна и ако не са отишли на вторични ще ти ги изпратя само на ЛС ми прати име и адрес . Успех с начинанието благородно ти завиждам и да качваш снимки

                Коментар


                • #23
                  От: Бъгито на Milen Simeonov

                  Първоначално публикуван от bascho Преглед на мнение
                  В мегапартс гледам,че имат от Корса.
                  Прекалено дълга е за тясната муцуна на бъгито,ако се монтира,ще мени сходимоста на колелата при движение.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бъгито на Milen Simeonov

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9452.jpg
Прегледи:1
Размер:118.4 КБ
ID:5620208 ето го и механизма за скоростите за отзаде

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бъгито на Milen Simeonov

                      Първоначално публикуван от Milen Simeonov Преглед на мнение
                      Ето го и механизма за скоростите за отзаде
                      Тук ще трябва да определиш дължината на унибала от към ск експериментално,за да имаш нормален ход на лоста.Ако е с голяма дължина към шпилката,хода на лоста ще е много голям,и обратно при скъсяване,хода става малък.Определя се при изградена лостова система,прикапваш и пробваш докато ти хареса.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бъгито на Milen Simeonov

                        Здравейте пак.В събота сутринта преди да заминем на село минахме да купим малко тръби.Сложихме където имаше нужда,баща ми ги завари и дозавари тръбите които бяха капнати от преди.Сложихме и гърнето което направи баща ми. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9453.jpg
Прегледи:1
Размер:261.9 КБ
ID:5620682 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9454.jpg
Прегледи:1
Размер:212.8 КБ
ID:5620683 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9455.jpg
Прегледи:1
Размер:216.5 КБ
ID:5620684 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9456.jpg
Прегледи:1
Размер:249.9 КБ
ID:5620685 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9457.jpg
Прегледи:1
Размер:262.5 КБ
ID:5620686 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9458.jpg
Прегледи:1
Размер:262.8 КБ
ID:5620687 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9459.jpg
Прегледи:1
Размер:183.4 КБ
ID:5620688 баща ми донесе и ел.перка от форд,с малко преправяне ще стане на вартбурговия радиатор Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9460.jpg
Прегледи:1
Размер:207.7 КБ
ID:5620689 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9461.jpg
Прегледи:1
Размер:225.6 КБ
ID:5620690 пробвахме и скоростния механизъм,капнахме втулките които водят тръбите и другите работи и ще става.(на снимките ги няма скоростите) другия път се надяваме и скоростите да са готови.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бъгито на Milen Simeonov

                          Браво действайте.ще чакаме момента да покараме заедно ние сме в Китка

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бъгито на Milen Simeonov

                            Аха,вий бяхте с това зеленото бъги на състезанието в Садово,гледахте. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1378180_234809293343160_1095046371_n.jpg
Прегледи:1
Размер:117.4 КБ
ID:5620781

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бъгито на Milen Simeonov

                              Браво Пичове!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бъгито на Milen Simeonov

                                Първоначално публикуван от antonku Преглед на мнение
                                Браво Пичове!
                                Мерси.

                                днеска купих кормилни накрайници за лада,а баща ми направи стойката за бобините и втулките за карето за тръбите на скоростите.Утре трябва да дойде и рейката от трабант.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9462.jpg
Прегледи:1
Размер:120.4 КБ
ID:5621265

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X