Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Увеличаване височината на крик-крокодил...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

    Е да, ама крокито е на колелца и компенсира
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      ...Иване - не става... Точно това е кофтито на тези крикове при максимално вдигане е, че трябва да могат да се придвижат на колелата си с около 20см към автомобила в процеса на вдигане (защото няма да могат да придърпат автомобила към себе си )...
      При максимално вдигане рамото на конкретния крик става почти вертикално (тук на снимката е под 30-40градуса, а при мен сигурно става около 80градуса) - т.е. крика в процеса на вдигане се премества почти цялото разстояние от габаритния размер до болта, около който се върти подвижното рамо...
      Да де, той Жоро точно това казва.

      Коментар


      • #18
        От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Ясно - ще пробвам талпата като най-екологично и многофункционално решение (и за жар за някоя пържолка ще стане )
        Но за всеки случай ще гледам да е мека - чамова, че да се забият зъбите на крика в нея (а и прага - също) ...
        Проверено онзи ден точно с подходящо чамово трупче. Пусти повдигнати джипове ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #19
          От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

          Тъй ще да е първият експеримент - чамово трупче..
          Чавдаре - не джиповете са виновни Кашкая е с просвет 20см - да, хода на окачването му е дългичък за такъв 'лек' автомобил, ама щом на него се озори крикчето, явно проблема не е в 'жипката'
          Просто се опитвам да ловя с трици маймуни - евтин лек крик, ама да вдига нависоко
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            ... Чавдаре - не джиповете са виновни Кашкая е с просвет 20см - да, хода на окачването му е дългичък за такъв 'лек' автомобил, ама щом на него се озори крикчето, явно проблема не е в 'жипката'
            Просто се опитвам да ловя с трици маймуни - евтин лек крик, ама да вдига нависоко
            Не са джипките виновни, крикчетата им малеят. Верно като за нас са повече онези 3-тонните, които имат по-голям ход, а още по-добре - от гаражните, ама трябва да имаш гараж или да живееш в къща с двор.
            Тези, от 2-та тона, са с по 20 санта и не стигат до никъде. Добре, че моята лека кола може да се вдига за мостовете, та трупчето свърши работа. Ако трябва да вдигам за шасито - забрави! Отдавна не бях сменял гума с нещо различно от хай-лифт ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

              Гледах ги тритонните, но не ми харесаха - печеля само 3-4см, като крика е доста по-тежък, а цената става неразумно висока - подминава 110лв.
              Неразумна инвестиция за изделие, което ще ползвам два/четири пъти в годината...
              Ако вдигна сумата над 200лв вече има 46-48см крикове, но влагането на такава сума само заради крастата да си смениш сам гумите би било маааааалко хм... странно решение..
              А и тъй-като операцията я правя пред блока, е терсене да мъкна тежък крик напред назад... .
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Гледах ги тритонните, но не ми харесаха - печеля само 3-4см, като крика е доста по-тежък, а цената става неразумно висока - подминава 110лв. .. .
                Не е точно така. Гледах в Баухаус, че един тритонен имаше ход горе-долу двойно на 2-тонните крикчета. Е, и цената му беше повече от двойна де - 105 срещу 40 лв. Това е положението - пълно щастие няма!
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                  Избраното от мен двутонно бе 85-380мм (към 74лв май бе - явно заради по-голямата височина), а тритонните бяха около 125-420мм..... Става въпрос за 'евтините' серии - около 100-120лв...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                    Аз миналата година си купих баш ефтинджос крокодила за 40 кинта от Баухаус.
                    Със него си сменям гумите, но подпирам на задния мост и на предните носачи - достатъчно ниско са.
                    Само подлагам отдолу едно строително платно, че е земя и без него крикът потъва.

                    П.П. Даже ей сега ще си сложа зимния комплект - тъкмо му е време.
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                      При мен едва ли би станал този вариант - долу има доста 'халумин', а и независимо окачване... Отзад - със сигурност няма как да стане...
                      Официалните точки за вдигане са само посочените в по-горно мнение, а и заради алуминия не ми се рискува...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                        Съединяваш две чамови греди 10Х10Х50 една до друга и ги подлагаш отдолу под крика за да може да се движи по тях . Същото става и с парче водоустойчив шперплат и две парчета греди под него .
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • #27
                          От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                          Съединяваш две чамови греди 10Х10Х50 една до друга и ги подлагаш отдолу под крика за да може да се движи по тях . Същото става и с парче водоустойчив шперплат и две парчета греди под него .
                          Да, така ще е по-устойчиво...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                            Аз действам с такова,вече доста години и няма грижи високи,ниски много ниски и много тежки сичко дига,и не беше много скъп.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:крикче.jpeg
Прегледи:1
Размер:20.9 КБ
ID:5619932
                            Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                            Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                            Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                            Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                            Коментар


                            • #29
                              От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение

                              П.С. Иване - не става...
                              На мен пък ми става
                              Имам такъв крик менте от доста години.
                              Използвам трупче, по-широко и дълго от крика, като го подлагам под предните колелца. Вдига си безпроблемно. Като го сложа отгоре, е нестабилно.
                              Витарата, дори и след като я лифтнах само с него я вдигах, че друг нямах.
                              Диското си го вдигам с неговия си бутилков, много хубава работа върши, а крокодила сега го ползвам за колата на жената.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Увеличаване височината на крик-крокодил...

                                На тия крикове им се прави удължител и всичко заспива. Откопчава се (сваля се) лапата на крика и се прави удължител колкото е нужно(стига да не е прекалено все пак) .Всеки стругар може да го изработи без проблеми а и има заводски крикове с тази екстра но няма възможност да отида до колега с такъв в сервиза си. Така направен може да се ползва и за ниски и високи автомобили
                                Uaz 469 2.4 D MB
                                KTM 600 ROTAX
                                Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                                Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X