Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

    Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
    Тъй Тъй, всичко е добре ама защо ли ми влязаха мухи в главата сега като съм го разкостил мойто Говедо, ама ще преспя и тогава пак ще мисля
    няма кво толкова да му мислиш

    Коментар


    • #32
      До: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

      Да Лазаре Ферозата има стабилизираща щанга отпред, много силно намалява хода на окачването, а отзад няма и сега при високата задница в завой си прави сериозен крен... но аз нямам амове отзад, засега...

      Някой бе питал за гумите как(страхотно без проблеми) влизат 235 75 15 на 6" джанти, ами аз карах на Влади33 255 на 6" джанта превъзходно си стават, а Голди бе споменал, че лимита май е опитно установен на 265 за 6" джанта...

      Поздрави,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #33
        До: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

        Първоначално публикуван от Kaishin Преглед на мнение
        човека е повдигнал не повече от 3-4 см и то не от заводската стойка а от омекнали ресьори за да има добро сцепление и добра возия да изхвърли ресьорите които само пречат в момента и да пробва няколко пружини докато намери своите, това може и да е сиромашки тунинг, но е доста правилен и добър
        Между другото, аз така и не разбрах човекът защо го е направил този лифт. Като гледам, не виждам да е тръгнал да вкарва по-големи гуми. Пише, че уж било за подобряване на возия и подобряване на ходове, а в същото време съобщава за точно обратни резултати - ужасна возия, губене на сцепление с пътя и никакви ходове ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #34
          До: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

          Чавдаре как така четеш такива неща които не съм написал не знам...

          Къде говоря за лошо сцепление с пътя къде говоря за по-лоши ходове на окачването не знам???

          Возията стана по-зле защото нямам АМОРТЕСЬОРИ, нямам, йок, никакви отзад, стоят едни такива но са умрели тотал щета...

          А ако мислиш, че 195 на 65 15 е по-малка гума от 235 75 15 МАЛАТЕСТА....

          Разликата във височината на гумите е следната, старите ми гуми бяха високи 67см поставени на колата, сега новите са 72 см поставени на колата - това ако не са по-големи гуми здраве му кажи.

          Мерси за иронията, но е безпочвена.

          Поздрави,
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #35
            До: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Чавдаре как така четеш такива неща които не съм написал не знам...

            Къде говоря за лошо сцепление с пътя къде говоря за по-лоши ходове на окачването не знам???

            Возията стана по-зле защото нямам АМОРТЕСЬОРИ, нямам, йок, никакви отзад, стоят едни такива но са умрели тотал щета...
            Чета това, което е написано, а то е:


            Обявена цел на занятието

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Целта ми е да си вдигна задницата ... малко оправя поведението и возията, то по черно се не трае как скача тази джипка.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=13132

            Постигнат резултат

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            но возията ако може да се нарече въобще возия стана ужасна, задницата ми скача 2-3 пъти след всяка неравност
            ...
            Отзад амовете са ми разгънати на максимум(и според мен не действат никак), дори съм отвил малко резбата на горния край на закачването на ам'а за да поеме лифта от пружините
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=18917
            Вярно е, че думите "лошо сцепление" не си ги споменал. Ама дали има нужда. Какво мислиш, че става, когато "задницата скача 2-3 пъти след всяка неравност"? Колелата дали стоят на пътя или губят сцепление с него?
            Щото аз съм виждал в гората какъв е резултатът от такова подскачане - УАЗ-ка да не може да качи баирче, което по никакъв начин не затрудни дори т.нар. паркетници (Галопер, Витара) ...

            Що се отнася до ходовете, аз от окачвания нямам претенции, че разбирам, ама се чудя какво става с хода на колелата надолу, ако "амовете са разгънати на максимум(и според мен не действат никак), дори съм отвил малко резбата на горния край"?

            Смяната на гуми нещо ми е убягнала, а пък и не видях да е спомената в темата

            Така че, аз наистина не разбирам защо си направил промените в окачването, при положение, че резултатите (видно от споделеното от тебе) са най-вече отрицателни, а според мене - дори може би са направили колата не само по-неудобна, но и по-опасна за каране ...

            Ако наличието на читави амортисьори е от съществено (решаващо) значение за крайния резултат, да беше изчакал и да правиш промени тогава, когато има нещата могат да се доведат докрай. Иначе нещо ми се губи смисълът ...


            Каква ирония, какви 5 лева?!?
            По-вярно ще е да кажа, че почвам да се плаша като чета какви тунинги се правят ... И май почвам да разбирам, защо в някои страни при ежегодните технически прегледи бият през пръстите за някои ТНТМ-та ...

            Имам усещането, че няма да е зле хората по-честичко да си припомнят това

            Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
            Окачването е много сложен елемент от които и да е автомобил
            ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              До: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

              колеги няма смисъл да се хапете бат Гьорги е започнал преправяне на окачването в правилна посока (според мен) като е сложил пружини, сега трябва да си доразвие идеята да премахне ресьорите и да си купи по-дълги амортисьори може да се наложи да пробва няколко вида пружини докато намери най-добрият вариант за него и аз съм преправял окачването ми е къстъм и съм страхотно доволен не искам да чуя за фирмени продукти че ще си разваля проходимостта

              Коментар


              • #37
                До: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Чавдаре как така четеш такива неща които не съм написал не знам...

                Къде говоря за лошо сцепление с пътя къде говоря за по-лоши ходове на окачването не знам???

                Возията стана по-зле защото нямам АМОРТЕСЬОРИ, нямам, йок, никакви отзад, стоят едни такива но са умрели тотал щета...

                А ако мислиш, че 195 на 65 15 е по-малка гума от 235 75 15 МАЛАТЕСТА....

                Разликата във височината на гумите е следната, старите ми гуми бяха високи 67см поставени на колата, сега новите са 72 см поставени на колата - това ако не са по-големи гуми здраве му кажи.

                Мерси за иронията, но е безпочвена.

                Поздрави,

                Хъм, твоите гуми са били доста по-малки от оригиналните. Фабрично Ферозата идва с 195/80/15, които са само с 2 см по-малки от 235/75/15. Т.е. би трябвало да влизат без лифт... Дори и малко по-големи от твоите би трябвало да влязат без лифт.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #38
                  До: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

                  Здравейте,

                  Казах наистина, че са ми зле ходовете на окачването но значително се подобриха, аз отрязах над 20мм от ограничителя под тампона който е в горната част на А рамото...което ми даде поне 10 см ход ако не и повече...

                  Отзад няма нужда да казвам какви ходове вече имам, определено по-добри.

                  А за "топането" на джипката вярно е но се лекува лесно и бързо.

                  А ако си правил(сам) окачване щеше да знаеш , че няма как да имаш точните размери на амовете освен ако нямаш готов кит и стандартни гуми, аз нито ползвам кит нито съм със стандартни гуми следователно амовете са ми последна стъпка от окачването, опасна колата ми не е станала, дори напротив, вече не си правя илюзии, че джиповете за гората се карат с над 100км/ч, колата стана много по-висока, клиренса се подобри и според мен заради по-големите ходове и проходимостта.

                  А ТНТМ тунинга е правилния път, ако не беше досега щяхме да караме фабрични СУВове с проходимост на Опел Корса...

                  И като цитираш близнаците не пропускаш ли, че труда творчеството са им повече от познати и не мисля са изоставили ТНТМ, всеки може да монтира кит за няколко нули, защо мислиш се наричат "болт он" демек сваляш найлончетата и завинтваш...

                  Не се правя на интересен, не искам да споря като ползвам груб тон(извинявам се ако на моменти съм малко повече емоционален, усещам го понякога) но с бюджета който имам и с техническите условия които имам на разположение това е което мога да направя.

                  Последно но не по значение е, че осъзнавам многото грешки които ще направя, но няма как да има прогрес без опити и грешки.

                  Призовавам за плодотворна дискусия със всякакви идеи и предложения, може и спорове защото в спора(работилницата ) се ражда истината...

                  Много поздрави,
                  Прикачени файлове
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

                    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                    Хъм, твоите гуми са били доста по-малки от оригиналните. Фабрично Ферозата идва с 195/80/15, които са само с 2 см по-малки от 235/75/15. Т.е. би трябвало да влизат без лифт... Дори и малко по-големи от твоите би трябвало да влязат без лифт.
                    Според мен Жоро е направил правописна грешка- като си разменяхме гумите, до колкото си спомням неговите си бяха 195/80/15- оригиналния Ферозов размер. А що се отнася до максималният размер- аз в момента карам с General XP2000 255/60/15 и съм с оригиналните джанти, не е проблем

                    А колкото до труда на Жоро- евала! Мисля, че е правилно всеки сам да прецени как точно ще експлоатира джипката си и да я пригоди според нуждите си, и най вече според финансите, с които разполага, тъй че дискусия по въпроса е хубаво да има с цел оптимизирането на нещата. За мен лично, например, би било излишно изместването на акумулатора назад, както и премахването на теглича, но Жоро е преценил , че така колата ще му служи по- добре и не виждам причина да го убеждавам в противното
                    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                    Toyota Land Cruiser KDJ 125

                    Коментар


                    • #40
                      До: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

                      при тази промяна, с орязването на детайла ограничаващ хода на носача, натоварваш горния и долния шарнир, този ъгъл им идва в малко повечко, трябва да намериш решение и за там.
                      твоите две стинки
                      Bertone freeclimber 1.8 115hp

                      Коментар


                      • #41
                        До: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

                        Първоначално публикуван от vladko33 Преглед на мнение
                        Според мен Жоро е направил правописна грешка- като си разменяхме гумите, до колкото си спомням неговите си бяха 195/80/15- оригиналния Ферозов размер. А що се отнася до максималният размер- аз в момента карам с General XP2000 255/60/15 и съм с оригиналните джанти, не е проблем

                        А колкото до труда на Жоро- евала! Мисля, че е правилно всеки сам да прецени как точно ще експлоатира джипката си и да я пригоди според нуждите си, и най вече според финансите, с които разполага, тъй че дискусия по въпроса е хубаво да има с цел оптимизирането на нещата. За мен лично, например, би било излишно изместването на акумулатора назад, както и премахването на теглича, но Жоро е преценил , че така колата ще му служи по- добре и не виждам причина да го убеждавам в противното
                        Ако са били толкова разликата в диаметрите щеше да е само 4 сантиметра, т.е. 2 см вдигане. Той си го е и написал, че клиренса е станал 22 см. Ферозата е с 20 см по принцип.
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

                          Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
                          при тази промяна, с орязването на детайла ограничаващ хода на носача, натоварваш горния и долния шарнир, този ъгъл им идва в малко повечко, трябва да намериш решение и за там.
                          Освен това, като започнеш да пипаш (лифтоваш) независимо предно окачване интересен въпрос е как се променя ъгълът, под който работят полуоските? Защото, ако този ъгъл не им "хареса", може да започнат да се случват разни неща ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #43
                            До: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

                            Разликата м/у центъра на главината и центъра на долната втулка на носача трябва да е към 36 +-10 мм. , това трябва да се съблюдава при натяга на торсионите за да се осигури нормална работа на матракуките по предното окачване.
                            Всеки е свободен да прави каквото си иска с автомобила си, ако нещо се строши той си бере гайлето.
                            По принцип ъгъла на болтовете може да се компенсира с малко, но ще си остане проблема с полуосите
                            Bertone freeclimber 1.8 115hp

                            Коментар


                            • #44
                              До: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              ...Така че, аз наистина не разбирам защо си направил промените в окачването, при положение, че резултатите (видно от споделеното от тебе) са най-вече отрицателни, а според мене - дори може би са направили колата не само по-неудобна, но и по-опасна за каране ...

                              Ако наличието на читави амортисьори е от съществено (решаващо) значение за крайния резултат, да беше изчакал и да правиш промени тогава, когато има нещата могат да се доведат докрай. Иначе нещо ми се губи смисълът ...

                              Каква ирония, какви 5 лева?!?
                              По-вярно ще е да кажа, че почвам да се плаша като чета какви тунинги се правят ... И май почвам да разбирам, защо в някои страни при ежегодните технически прегледи бият през пръстите за някои ТНТМ-та ...
                              +1.

                              Kaishin, не мисля, че Чавдар в случая "хапе" Георги, напротив, намирам споделеното за напълно основателно. Смятам, че доработките (тунинга) споделени тук не се изразяват единствено в това един да прави и всички да викат евала. А и темата е отворена с цел дискусия все пак...

                              Няма нищо лошо в готовите китове за ХХХХ лв, напротив с две ръце съм за тях. Лесно, изпитано в заводски условия, сертифицирано (в много случай) и т.н. Похвални са личните инициативи, на принципа на ТНТМ-то, когато средствата са кът, за което на всеки начинаещ (това не е обида) са добре дошли ценни съвети от практиката... и книжките на Стефан.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Модификации а.к.а. тунинг на Фероза

                                Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
                                Разликата м/у центъра на главината и центъра на долната втулка на носача трябва да е към 36 +-10 мм. , това трябва да се съблюдава при натяга на торсионите за да се осигури нормална работа на матракуките по предното окачване.
                                Всеки е свободен да прави каквото си иска с автомобила си, ако нещо се строши той си бере гайлето.
                                По принцип ъгъла на болтовете може да се компенсира с малко, но ще си остане проблема с полуосите
                                това за матракуките по предното окачване ме изкефиshock:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X