Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коте в колата ми.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коте в колата ми.

    Все на мене ли ми се случва?

    Днес си вадя колата от гаража, и чувам едно мяучене - от малко коте..
    Предположих, че е влязло в гаража, който е относително добре затворен, но знае ли се?

    По обед почнаха да ме бъзикат колегите, че си имам котка в колата - поне на звук.
    Поослушах се, и действително - малко коте мяучи от някъде извътре. Отворих капака на двигателя - в купето и в багажника категорично няма котка - отдолу имам заводската кора.
    Е, котка няма.
    Трилитров нормално тракащ дизел - ако имаше котка, то тя трябва да е била глуха, за да седи там.

    Вечерта, прибирайки се, след като минах петнайсетина километра, излизам от колата и чувам познатото "мяу" - някъде от средата на колата назад - оттам се чува. Вали като из ведро, залягам, калям се, не виждам нищо.
    ОТидох до сервиза на приятел, за да му искам кучето назаем - коте се гони с куче.

    Да, ама той си взел ново куче, което е с размерите на АТВ, и, като го погледнах и си представих как ще влезе под колата ( как ли ще го накараме) то най-вероятно ще я обърне...

    Котето не се чува. Викам си - явно е изчезнало.

    И в момента, в който спрях пред гаража си, от колата се чу "Мяуу"...


    Явно, животинчето не се затиснало някъде, щото щеше да опищи света, ако беше така, явно не е и на много горещо място - по изпускателната система няма къде да се крепи толкова време, отгоре на скоростната кутия - автоматик е - със сигурност ще му е некомфортно горещо...

    И се чудя как да го извадя котето - определено не ми се ще да разглобя половината кола, още по-определено не ми се ще да я разглобя, ако котенцето умре някъде вътре..

    От една страна - хубаво - теста за херметичност според стария виц, явно е издържан, обаче сериозно погледнато - никак не е хубаво.
    Сетих се за темата с кучегона - имам такъв - дали да се мъча с него, или?

    МОля, давайте съвети.

    Колата е Мерседеса от подписа, ако има значение. Има кора под двигателя, и кора под скоростната кутия. Първата е с добра видимост, втората ще я свалям в събота, ако животинката не се ретирала своевременно. Котето не е върху ауспуси, не е върху диф, не е върху задни носачи. не е върху задно гърне.
    Не е в купето, не е в багажника, не е в двигателното отделение.

  • #2
    От: Коте в колата ми.

    Абе Вениии тури една купичка с муЕко на пода в гаража, както и нещо сиренце, месце печено - котето само ще си дойде.
    Егати случката

    Коментар


    • #3
      От: Коте в колата ми.

      Опитай да сложиш таблетка валериан някъде извън колата, или нещо за ядене, когато колата ти е в гаража.

      Преди няколко години аз и жена ми бяхме в Катар и дъщеря ни се обажда от БГ ,че котката ни е изчезнала и от почти цял ден не може да я открие никъде в апартамента. Реве детето притеснено дали не е паднала от прозореца, че е високо...Тогава жена ми и каза да сложи таблетка с валериан в коридора и да постави компа така ,че камерата да хваща мястото. След няма и половин час котката се измъкна отнякъде и отиде да души валериана, ...при което и беше направено снап шот.
      В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
      В. Иванов

      Коментар


      • #4
        От: Коте в колата ми.

        Ако е някакъв ей-такъв габарит една-шепа... направо е невероятно къде успяват да се напъхат.Иначе отдолу ще му е най лесно да се качи върху щита-ламарината,която разделя тръбата на ауспуха от кардана по продължение на тунела,но не знам на мерца как са му разположени чарковете. Дано излезе само.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #5
          От: Коте в колата ми.

          Нещата се развиха от самосебе си, по най-добрия начин.
          Днес сутринта слизам към гаража, натоварен със система "коткоекстрактор" - кутията с мляко от децата, и валериан от комшийката.
          С идеята вечерта, като се прибера, да организирам атакатата срещу котето, и защитата на бенца.

          Обаче, още щом отворих вратата на гаража, и котето мина покрай мен със съскане и фучене (и обидено, все едно, че аз съм го наврял в колата) и изчезна нейде си..

          Точно с калибъра на това от снимката беше..

          Коментар


          • #6
            От: Коте в колата ми.

            Да не те плаша, но и на такива места се навират
            http://vbox7.com/play:fb252ec191

            Коментар


            • #7
              От: Коте в колата ми.

              Много бърза процедура - палиш вестник, духаш колкото да остане само да дими и завираш от долу. Следва скоростно изстрелване на мачето, стига обаче нещо да не се е заклещило, че лошо. Е, трябва и да се внимава да е само дим, а не да гори и да се подпали автомобила нещо.
              Преди години, на жената в Пежо 206 се бе завряло едно-от центъра, та чак до вкъщи го е возила. Абе тя казва, че й викали колегите "мяучиш", а тя не, та не. И пред блока се събраха целия вход да отварят капаци, да бутат с клечки и т.н. Дойде един комшия, направи номера с вестника и само леко го подаде под двигателния отсек без да завира много, колкото дима да тръгне отдолу и онова възна много бързо
              SUV

              Коментар


              • #8
                От: Коте в колата ми.

                Аз в старото Пежо бях завъдил една мишка. Не знам колко време е живяла там преди да установя присъствието й, ама една вечер забравих пакетче с бадеми в колата а на сутринта намерих само опаковката
                След това возих класически капан тип "клетка" в багажника докато я хванах. След това я пуснах на свобода в една изоставена сграда че ми беше жал да я трепя.

                Коментар


                • #9
                  От: Коте в колата ми.

                  На времето така една котка си отиде на двигателя на служебния Камаз . Колегата само чул че нещо изчаткало ама то като палиш зимата Камаз това е нормално та въобще не му обърнал внимание . Като се върна от Благоевград и вдигнахме кабината да хвърлим едно око не беше останало много от котката .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Коте в колата ми.

                    Аналогично - у наше село.
                    Бях писал нейде тука, ама търсачката е като депутатин - прави всичко, освен това, дето трябва.

                    Та имах мишки в гаража, около колата, в колата, и вътре в колата..
                    И една сутрин като изтрополи нещо, и докато изкарам мпс-то от гаража, и да видя какво става - под капака - месарница - висяха основните части, от които е съставена една мишка, по всички капаци, калници, филтри, маркучи, жици и квото се сети човек...

                    Страшна гледка - не съм предполагал, че в една мишка може да има толкова материал...

                    Веднага на мивка, и като им казах на момчетата, че майстора, както бърникал вътре из двигателя, и той запалил, и че майстора е на минус две ръце.... никой не щя да я мие колата...

                    Ама аз съм котколюбив човек, и не бих се радвал от такова развитие на нещата.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X