Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Aвтомобил за след края на света

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Aвтомобил за след края на света

    Позачудих се къде да постна тази книжка и реших, че този подфорум е най-удачното място. За съжаление, книжката е на английски, но дори и аз, като човек на ТОЙ с езика, поразбрах някои неща от нея. В тази книжка са споменати и доста от нещата, които са обсъждани с променлив успех из подфорумите, като например пригодността на някои ДВГ за работа на олио. Приятна занимавка на този, който се захване да я преглежда!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1411530531_bug копия.jpg
Прегледи:1
Размер:82.7 КБ
ID:6069837 https://www.dropbox.com/s/vkyt4r2nal...rfbug.rar?dl=0
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

  • #2
    От: Aвтомобил за след края на света

    То може да се коментира тази тема сама по себе си. Дали са се сетили че Теско супермаркетите с евтиното олио може да изчезнат по време на войната

    Коментар


    • #3
      От: Aвтомобил за след края на света

      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        От: Aвтомобил за след края на света

        ЗАЗ, защото и антифриз няма да има.

        Коментар


        • #5
          От: Aвтомобил за след края на света

          В цялата тази тема Сибирски е най-близо до истината.

          Коментар


          • #6
            От: Aвтомобил за след края на света

            Пак опряхме до руските танкови двигатели дето могат да работят на почти всичко .

            Коментар


            • #7
              От: Aвтомобил за след края на света

              Първоначално публикуван от vasilev Преглед на мнение
              Пак опряхме до руските танкови двигатели дето могат да работят на почти всичко .
              ...и така до първото им TO, което в голЕмо нямане, някак трудно си го представям.

              Дърт, голям, чугунен, атмосферен дизел, дето е применро 4-6 литра и с мощност 100-150 коня. Милион километри каране със всякакви говна както за гориво, така и за останалите консумативи. Такива реално и сега се експлоатират в условия, кото за нас са еквивалентни на края на света, че и отгоре.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Aвтомобил за след края на света

                Автомобил е думичката в изречението.

                Аз гласувам за W123/4 с мотор 250-300 дизел
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Aвтомобил за след края на света

                  Руските и всякакви други танкови двигатели имат два важни недостатъка - ниската ефективност и ниският ресурс. Все неща които могат да ти осигурят персонален финансов край на света даже и в условията на цветущо общество и икономика. Поради това, тях ги използват правителствата и току някое изреве от разходите.

                  Многогоривни автомобили има и сега. Примерно моите всичките могат да вървят на газ (природен, петролен, генераторен), на бензин, на спирт с до около 50% вода, на ацетон, толуол и няколко други химикала. Повечето от тези горива могат да се използват направо - сипваш в резервоара и тръгваш.

                  Повечето дизели ще вървят поне известно време (някои - без снижаване на ресурса) освен с нафта и с растителни масла, отработени и нови смазочни масла, суров нефт и още някои варианти.

                  Идеята че след "края на света" ще можеш да ползваш растителни масла вместо нафта показва главно, че не знаеш откъде идват растителните масла.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Aвтомобил за след края на света

                    Слабо и малко и това - аз бих избрал офроуд кемпер на база камион MAN или Scania. Двигателите без проблем карат по милион и половина,място за 4 човека с удобства,висок клиренс и големи гуми - гази метър и половина вода без да е специално подготвен.Много по здрави гуми и окачване.Автономност на пробега без да е подготвен - 2500-3000км
                    Разхода му е към 30/100 дизел - не е чак толкова по-много от голям дизелов джип.От обслужване до обслужване - 60-80к километра.С два варела масло и кашон филтри ще си ударя 500к километра като стой та гледай - нафта да има само.Има възможност да носи и примерно два мотоциклета или едно тежко ATV като автономна техника за предвижване.
                    BMW X6

                    Коментар


                    • #11
                      От: Aвтомобил за след края на света

                      Супер тема...
                      Някъде има ли дефиниция за "края на света" ?

                      Щото това би определило необходимостта от превозно средство за след края на света, необходимостта от това, с какво гориво ще се движи, къде ще отива това мпс, и евентуално - ще има ли някой, дето е оцелял след края на света, и ще може да го кара..
                      Де ще ходи, е другия въпрос - първия е - колко ще е жив...

                      То като дойде свършека, оттам насетне вероятно остатъка от света ще е едно голямо място, дето ще може да се кара оффроуд от робокопи...
                      Ама пък те напоследък нещо не четат форума, та явно не се и интересуват от темата...

                      Та малко ми звучи като въпроса - каква тротинетка ще ми трябва за оня свят, че смятам да си джиткам между св.Петър и дедо Боже, ама ако може по-ефтинко..и прочее...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Aвтомобил за след края на света

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение

                        Та малко ми звучи като въпроса - каква тротинетка ще ми трябва за оня свят, че смятам да си джиткам между св.Петър и дедо Боже, ама ако може по-ефтинко..и прочее...
                        Магарешка каручка! Май никой не разбира какво значи "края на света" и "края на цивилизацията"! Каква нафта, какви масла, какво гориво? Няма да има или ще има, ама мноооого малко! А магарето яде малко, тегли много, не му трябват никакви технологии!
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #13
                          От: Aвтомобил за след края на света

                          Аз имам един тъп въпрос - къде ще ходите след каря на света... или цивилизацията, както се има предвид в контекста? Макар, че и аз съм съгласен със Сибирски, че такъв сценарий е малко вероятен, да не кажа невъзможен. Принципно трябва да се притесняваме от тежка криза с липса на основни суровини по магазините, каквато вече минахме. В този случай, а пък и в по-апокалиптични такива, си трябва едно дворче, което да може да се обработва, собсвен водоизточник (кладенец), малко запаси, ловна пушка за самозащита и толкоз.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Aвтомобил за след края на света

                            А за къде се предполага, че ще пътуваме с автомобил или каручка след края на света?

                            п.п.Изпревари ме!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Aвтомобил за след края на света

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Аз имам един тъп въпрос - къде ще ходите след каря на света... или цивилизацията, както се има предвид в контекста?
                              Е къде, къде? За дърва в гората, да се прекара сено за животните и т.н.! Да си спомним все пак нашите дядовци само преди 70-80 години!
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X