Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 2

    Здравейте колеги. С риск да повторя темата,все пак съм решил да споделя проблема с Вас и съответно ако може да помогнете.Паджерото 2800 1997 година.Обслужено всичко по него включително и нови свещи и акумолатори,сутрин като паднат темтературати под 20 градуса няма палене от първият път въртя препалва за окoло минута гасне,помпя на филтара да подкача нафта и пак.Сложен е уж възвратен клапан да не връща нафтата обратно.И така няколко пъти докато запаля обикновенно отнема 15 минутни,препалва си тресе и гасне не помага да заглади работи нормално и подаването на газ,и след ходене по мъките си запалва.След това през целият ден докато му подам ключа и запалва.
    Въпросът ми е следният освен ГНП може ли и да е другаде проблема .Гледам подгряването ми е правено нещо и има слагани обикновенни релета ,вместо силовите/така поне казват майсторите дето са го гледали/.След като огасне червена лампа на подгряването изчаквам около 30 секунди преди да въртя.Но съдя че ако е ГНП трябва проблема да го прави след всяко гасене на двигателя или се лъжа.
    От Севлиево съм,ако някой желае и е наблизо може и лично да види за какво става въпрос и даде акъл
    Последно редактирано от kobak; 20-10-14, 19:02.

  • #2
    От: Паджеро 2

    Малко по-горе има залепена тема "Проблем с първоначално палене при двигател 2.8 (4М40)" ?

    Коментар


    • #3
      От: Паджеро 2

      Първоначално публикуван от kobak Преглед на мнение
      ....Но съдя че ако е ГНП трябва проблема да го прави след всяко гасене на двигателя или се лъжа.
      ...
      Лъжеш се.

      Ако двигателя е 4М40, потърси за семеринга на помпата, потърси, бях писал нещо, потърси Стоян - и той писа подробно..
      Чети тук - за тоя семеринг е писано много.

      Коментар


      • #4
        От: Паджеро 2

        Колега, провери сутринта с един пробник, някой да даде на контакт, а ти дръж пробника дали отива въобще ток до подгревните свещи. Другото което леко ме смущава, е че чакаш 30 секунди след като ти е угаснала лампата за подгрев. Тя гасне за да покаже, че вече свещите са загрели и е настъпил момента да стартираш.
        Mitsubishi Pajero 3.2 DID automat

        Коментар


        • #5
          От: Паджеро 2

          Чакам 30 секунди повече според теб,но лампата огасва 4-5 секунди след контакта.Но даже и да не чакам тези 30 сек. ефекта е пак същият.Да ток до свещите ходи,проверявано е вече

          Коментар


          • #6
            От: Паджеро 2

            Въпросния възвратен клапан го махни и го хвърли където и куче не минава. .

            Оправи си помпата. Когато проблема е в подгряването, няма да гасне - просто ще въртиш много до първото припалване, но стигне ли се до там повече няма да изгасне. А ако настоятелни мислиш че е подгряване, премери съпротивлението на свещите дали е в норма. Това че до тях отива ток не значи непременно че греят. Това е японски дизел - трябва да пали още преди да е помирисал ключа.

            ...и най-накрая, така и така се занимаваш - поне му премерете компресията.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Паджеро 2

              утре ще го вкарам в сервиз и ще им кажа да погледнат и нея,а някакви стойности отностно компресията да кажеш

              Коментар


              • #8
                От: Паджеро 2

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                ....

                Ако двигателя е 4М40, потърси за семеринга на помпата, потърси, бях писал нещо, потърси Стоян - и той писа подробно..
                .....
                Ето:
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...80#post1652180
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...605#post679605
                Абе общо взето трябва да е сигурно, че наистина го сменят! Щото на мен комай само ми го писаха сменен.

                п.п.
                Първоначално публикуван от kobak Преглед на мнение
                ....,а някакви стойности отностно компресията да кажеш
                По каталог min. 2260 kPa.
                Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 23-10-14, 11:51. Причина: п.п.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #9
                  От: Паджеро 2

                  Колеги вчера взех дпипа от сервиза със сменен семеринг на ГНП и сменена демпферна шайба че мойта се била скъсана/заради чакането за нея се забавиха малко/.Тази сутрин наван 6 градуса врътнах ключа след като подгрях и ........... запали без пушек и гаснене,единствено имаше едно леко тресене но като му подадох за секунда малко газ и се изчисти.Мъките ми относто паленето май вече приключиха.
                  Сега остана да го обуя в гуми,и намеря каде е проблема с подгряването на задното стъкло.Загуби се нещо,има маса и плюс на нагревателите и по между им верига но не работят.Бушоните здрави може ли проблема да е в самото копче?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X