Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за бракувана кола?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за бракувана кола?

    Наскоро бракувах кола която е на мое име, има да и се плащат данъци за 2012-13 и 14. Колата седи в двора на село и онзи ден дойдоха банговците да я искат за да я карат на вторични, та мога ли да им я дам спокойно като се има в предвид че е бракувана и трябва да и се изплатят данъците?

    Извинявам се ако мястото на темата не е тук!

    Поздрави

  • #2
    От: Въпрос за бракувана кола?

    Дай им я,данъците ги дължиш ти,а не те. Как си бракувал колата без да платиш данъците?

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за бракувана кола?

      Отидох в кат с номерата малкия и големия талон, попълних там декларациите казаха че съм готов и ме пратиха в данъчното където платих малка част от данъците с уговорката да ги изплатя скоро.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за бракувана кола?

        Първоначално публикуван от mx rider Преглед на мнение
        Дай им я,данъците ги дължиш ти,а не те. Как си бракувал колата без да платиш данъците?
        В КАТ не се интересуват от данъци а отчисляване от данъчно е друга бира.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за бракувана кола?

          С две думи след като в КАТ е отписана спкойно да я давам. Впрочем оригиналните талони (голям и малък) останаха при мен надписани с маркер че регистрацията е прекратена с дата и подпис на служителката. Без бележки без нищо само оригиналните талони, такава ли е процедурата защото аз поне не виждам смисъл тия талони да остават при мене. Малко тъпи въпроси сигурно ама...

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за бракувана кола?

            По датата се определя докога дължиш данъци. До датата.А банговците са будали нали??? Ако ти си я даваш разфасоваш тук аламин, тук бакър, тук дебело и хоп ще останат пари и за данъците. С поздрав Борето

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за бракувана кола?

              Вчера бракувах един опел,244 лв. От които 40 lv.транспорт платих 105 лв.данъци за 5 г. 5 лв.на каса в кат и това е....данъка го дължи собственика,спирането в кат стана с бележка от вторични суровини,с нея в кат, там дават друга и с нея в данъчното
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за бракувана кола?

                Аз пък да ви кажа, че лицензираните фирми за рециклиране най-често дават повече от циганските бригади, защото получават субсидия. Та не е зле да се преслушат вариантите.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за бракувана кола?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Аз пък да ви кажа, че лицензираните фирми за рециклиране най-често дават повече от циганските бригади, защото получават субсидия. Та не е зле да се преслушат вариантите.
                  Сумата наистина е добра - играх го този цирк с автомобила на тъста ми...
                  Циганите му давали 250лв за жигулката, ама таксите по продажбата да били за сметка на тъста ми... Че и капаро му оставили.
                  Теглих им една (и на тъста - да не се занимава с глупости) и се обадих на една от фирмите... Казаха, че не могат да дойдат веднага, защото са в обедна почивка, но след 15 минути почивката им свършвала
                  Дойдоха след 15 минути с камионче с кран. Натовариха си я сами за тяхна сметка (тя си беше на ход, ама кой му пука - колана през предните прозорци - и на 'гърба' на камиона)...
                  Отидох до склада им - получихме някъде около 340лв и заветното листче, че колата е предадена на скраб, с което по-лесно я смъкнахме от отчет в КАТ (иначе трябва декларация, че я държиш на своя територия, пък ако нямаш своя територия, след подписване на такава декларация ти си уязвим ако я видят на общинско място)...
                  Продаване на автомобила без документи на мургавелковци може да ти донесе проблеми - например да ползват автомобила за крадене на дърва...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за бракувана кола?

                    Всъщност цената беше 32 стотинки на килограм - 10% някаква такса или данък.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за бракувана кола?

                      Първоначално публикуван от zongo Преглед на мнение
                      С две думи след като в КАТ е отписана спкойно да я давам. Впрочем оригиналните талони (голям и малък) останаха при мен надписани с маркер че регистрацията е прекратена с дата и подпис на служителката. Без бележки без нищо само оригиналните талони, такава ли е процедурата защото аз поне не виждам смисъл тия талони да остават при мене. Малко тъпи въпроси сигурно ама...
                      Ако ги приберат ще трябва да ги съхраняват 5години. Не им давай талоните.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за бракувана кола?

                        От кат дават служебна бележка за пред данъчното,големия талон остава във теб,малкия в кат.Като дадеш бележката от кат в данъчното,ти се дава входящ номер на молбата който номер пазиш,имаше тема за тоя номер някой си станал длъжник на данъчното въпреки че надлежно е прекратил всичко,но за зла участ изгорял архива и данните на комп система били възстановени с предишна дата.
                        Прави с колата каквото си искаш,но я отпиши в данъчното задължително.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за бракувана кола?

                          Не можеш да правиш с колата си каквото си искаш:
                          1. Ако просто я захвърлиш (предадеш в неясни ръце) може да е средство за извършване на престъпление и да те търсят (дори автомобила да е без номера и снет от отчет/бракуван, навярно пак може да се движи - мургавелковци натиската тъста да им продаде жигулката за да си 'берат' дърва)
                          2. Ако я оставиш на общинско място също би трябвало да те подгонят... Поне си уязвим - подписал си декларация, че ще съхраняваш колата само на твое лично място. В противен случай би трябвало да я предадеш за скрап за да е добре екологията. А не да се моткат по улиците бракувани гробници безплатно - без да плащат данъци, но да заемат общинска инфраструктура
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X