Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Туарег 3.2 бензин ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми за Туарег 3.2 бензин ?

    Здравейте колеги.Карам Туарег 3,2 бензин 2003г на пружини.Искам да попитам за едни гуми дето съм си харесал , но първо малко история.Става дума за това че в момента съм с този размер и малко ми идва твърда возията – 255/55/18.Искам да сменя гумите и новите да са по високи – примерно 255/65/18. Въпросът ми е дали ще ме вози по меко с такава височина на гумата.По горния размер е оригиналния.Искам да попитам също дали мога да сложа и по широк размер – например 265/65/18. Не знам нямали да опира в подкалниците? Спрях се на тези гуми COOPER WEATHERMASTER WSC

    265/65 R18

    Приемам предложения и за всесезонна гума.


  • #2
    От: Гуми за Туарег 3.2 бензин ?

    Влез в някой калкулатор за гуми и сравнявай оригиналният размер със друг размер и гледай диаметрите да съвпадат. Да с по високи гуми всяка кола попринцип вози по-"меко" но возията се определя в най-голяма степен от окачването.По-широк размер може да се сложи, има таблици показващи на Х размер джанта каква гума може да се сложи от/до ширина, и вече си провери колко широка гума може да влезе. А за 255/65/18, аутодатата казва че този размер не съответства.

    Коментар


    • #3
      От: Гуми за Туарег 3.2 бензин ?

      Вземи си гуми по размер който е максимално допустим за модела -пише го в книжката на колата.
      По-меката возия идва не толкова от по-високите гуми (с по-голям балон), а по-скоро от по-новите такива.
      Има една активна тема в момента дискутираща гуми - зимни и всесезонни. Виж там за предложения.

      Коментар


      • #4
        От: Гуми за Туарег 3.2 бензин ?

        Ще пробвам с калкулаторите за размера.Благодаря.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X