Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Седалка за дете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Седалка за дете

    Търся хубава седалка за дете. От 9 кг. нагоре. Изискванията са ясни: да е достатъчно комфортна и сигурна за да се вози младежа в джипа не само по асфалта... От досегашното разглеждане установих: За около 100 лв. разни вариянти от китай, някои от които доста прилично изглеждащи, но не баш като да ми харесат. RECARO от м-н на Яворов цени 300-600 лв.... Много са... иначе определено са добри. Разни Chicco, Cam и др. такива - хем скъпи, хем приличат на китайските. Та ако някой вече е минал по този път и е намерил верния отговор, нека каже. Приемам и оферти second hand, ако става дума за нещо добро.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

  • #2
    До: Седалка за дете

    :!
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #3
      До: Седалка за дете

      http://www.dalavera.net/read.php?1217,60757 Ето някаква оферта,в Мобиле Бг,в малките обяви също имаше столчета за кола.Разтърси се за оказиони за детски стоки.
      Успех.

      ПП ето още един оказион http://www.alo.bg/comment_74443.php
      Последно редактирано от taran; 30-09-07, 21:01.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #4
        До: Седалка за дете

        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
        Търся хубава седалка за дете. От 9 кг. нагоре. Изискванията са ясни: да е достатъчно комфортна и сигурна за да се вози младежа в джипа не само по асфалта... От досегашното разглеждане установих: За около 100 лв. разни вариянти от китай, някои от които доста прилично изглеждащи, но не баш като да ми харесат. RECARO от м-н на Яворов цени 300-600 лв.... Много са... иначе определено са добри. Разни Chicco, Cam и др. такива - хем скъпи, хем приличат на китайските. Та ако някой вече е минал по този път и е намерил верния отговор, нека каже. Приемам и оферти second hand, ако става дума за нещо добро.
        Aз имам две седалки за двете коли, едната е "лежаща" и седи в "джипа" - детео се кефи и не му прилошава, другата е седяща и е в леката кола, там детето само този Уикенд му прилоша два пъти, явно полегналата му влияе по-добре (но сигурно си е строго индивидуално), още повече че полегналата е по висока и вижда по добре - което явно и харесва, марките не помня но са от порядъка на 200-300 лв (до колкото помня). Но за сега не се продават
        Голям избор има в магазина на бул. Яворов *както и на много други места)

        Коментар


        • #5
          До: Седалка за дете

          Поредното издевателство за водачите на МПС никъде не се упоменава възраст а само килограми и ръст.
          Националната кампания “Безопасност за деца на път” - ”Да предпазим децата с използване на седалки в автомобилите” вече е в ход. Кампанията се организира от Пътна полиция-КАТ от ГД ППОРП, със съдействието на фирмата за детски стоки “Чиполино” и хипермаркетите Практикер.
          http://www.autoplanet1.com/index.php...&pcat=5&id=490
          КТМ 400 EXC

          Коментар


          • #6
            До: Седалка за дете

            Първоначално публикуван от Tornado Преглед на мнение
            Поредното издевателство за водачите на МПС никъде не се упоменава възраст а само килограми и ръст.
            Защо да е издевателство?!? Седалките са съобразно теглото и ръста, а не възрастта.

            Мене ако питаш, издевателство спрямо децата са навиците на много родители да превозват малки деца без каквото и да било обезопасяване - било в скута на възрастен на предната седалка, било без нищо на задната ...

            Какво ще стане дори при не особено тежък удар с дете, което седи отзад без седалка и колан и любопитно е застанало да гледа напред между облегалките на предните седалки?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Седалка за дете

              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
              Защо да е издевателство?!? Седалките са съобразно теглото и ръста, а не възрастта.

              Мене ако питаш, издевателство спрямо децата са навиците на много родители да превозват малки деца без каквото и да било обезопасяване - било в скута на възрастен на предната седалка, било без нищо на задната ...

              Какво ще стане дори при не особено тежък удар с дете, което седи отзад без седалка и колан и любопитно е застанало да гледа напред между облегалките на предните седалки?
              +1000
              По принцип никак не обичам залитанията в каквито и да било посоки (дори и да става дума за безопасност), особено съчетано с открито и агресивно манипулиране (медийно) на мнението на хората. Но съм впечетлен от липсата на каквато и да е култура за безопасност на децата в колите у нас. Докато си чаках приятелката и синът пред шейново миналата година, от 20-30 изписани бебета, почти всички бяха прибрани в доста прилични коли и само единици имаха кошници за бебета. А татко без колан и с хлапак на волана е обичайна картинка....
              А по темата - след бая обикаляне в крайна сметка се возим на RECARO и засега ми се струва, че тези са по-добрите
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                До: Седалка за дете

                Ок ето започнахте да ме нападате явно не ме разбрахте какво исках да кажа.Идеята ми беше следната.Защо не споменават възраст на детето.Имам две дъщери едната е на 7 ,адругата на 8 години.Теглото им е около 32 кг.И двете попадат под закона да се возят в такава седалка след като автомобила ми има предпазни колани и отзад.Как да поставя това дете в това столче да стои като в клетка след като ползва задължително колана.Така като гледам и след година пак ще са под границата от 36кг.Това исках да кажа с поста си ,а не че бебетата и деца около 3,4,5, године не трябва да са в такива столчета.
                КТМ 400 EXC

                Коментар


                • #9
                  До: Седалка за дете

                  Не го приемай лично,обикновенно споровете са принципни.За по-големи деца има нещо като подложки-само за седалището.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Седалка за дете

                    Колега, едва ли някой е имал намерение да те напада
                    Аз поне на почти всички столчета които видях има килограми и в скоби възраст. А за 25-36 кг. седалките представляват просто една подложка като възглавница на която сяда детето за да стане малко по-високо и колана да не му минава през врата. 32 кг, обаче си е голямо дете, близко до границата и мисля, че изобщо няма нужда да се впрягаш за точната норма - важното е да слага колан винаги и толкова. Пък катаджиите - нека си носят и кантар барабар с радарите да мерят децата
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #11
                      До: Седалка за дете

                      В този ред на мисли, искам да отбележа, че въпросните "подложки за седалището" не са някакъв сертифициран продукт, със точно регламентирани параметри /като пожарогасителя например/ и добра работа /да не минава колана през врата на детето/ в случая би свършила всякаква достатъчно висока подложка, като "органите" не могат да имат никакви претенции!
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Седалка за дете

                        Първоначално публикуван от Tornado Преглед на мнение
                        Идеята ми беше следната.Защо не споменават възраст на детето.
                        Колега, по-важна в случая е не възрастта, а ръстът и теглото на детето. В крайна сметка дали едно дете може безопасно да използва стандартен колан зависи най-вече от това колко е високо, а не на колко години е. Има деца на една и съща възраст, които много сериозно се различават по ръст и тегло. В резултат - едното може да използва колан, а на другото коланът ще му дойде на врата ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Седалка за дете

                          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                          Търся хубава седалка за дете. От 9 кг. нагоре. Изискванията са ясни: да е достатъчно комфортна и сигурна за да се вози младежа в джипа не само по асфалта... От досегашното разглеждане установих: За около 100 лв. разни вариянти от китай, някои от които доста прилично изглеждащи, но не баш като да ми харесат. RECARO от м-н на Яворов цени 300-600 лв.... Много са... иначе определено са добри. Разни Chicco, Cam и др. такива - хем скъпи, хем приличат на китайските. Та ако някой вече е минал по този път и е намерил верния отговор, нека каже. Приемам и оферти second hand, ако става дума за нещо добро.
                          Имам едно читаво столче не е китаиско което не ползвам вече ако проявяваш интерес прати едно ЛС за повече информация

                          Коментар


                          • #14
                            До: Седалка за дете

                            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                            Колега, по-важна в случая е не възрастта, а ръстът и теглото на детето. В крайна сметка дали едно дете може безопасно да използва стандартен колан зависи най-вече от това колко е високо, а не на колко години е. Има деца на една и съща възраст, които много сериозно се различават по ръст и тегло. В резултат - едното може да използва колан, а на другото коланът ще му дойде на врата ...
                            Абсолютно съм съгласенс това.Не бях се замислял затова ,че колана му минава през врата.Благодаря за подробната информация.
                            КТМ 400 EXC

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X