Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TOYOTA RAV 4 95 - качване на по-големи гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TOYOTA RAV 4 95 - качване на по-големи гуми

    Здравейте всички,
    В Събота сложих зимни гуми на Рав-4 та. Тъй-като са доста над нормата, при крайно положение на волана опират от страни в ламарината на калника. Отзад изрязах малко подкалника и поизчуках ламарините, от страни обаче проблема остава. Има ли колеги с опит в решаване на подобен проблем. Възможностите над които се замислям са: изнасяне на гумите с фланци и леко повдигане. Фланците могат да бъдат много тънки, примерно 5 мм, но тук възниква въпроса за скъсяването на шпилките или да бъдат познатите алуминиеви фланци с шпилки и, съответно, с по-голямо изнасяне на гумите. В последния случай имам съмнения за усукване на главината и износване на лагерите. Ако някой има какво да каже ще съм благодарен. Колкото до повдигането, в този сайт http://www.rocky-road.com/rav4.html се предлага окачване за Рав 4, ама е далеч и вероятно е скъпо. Та и по този въпрос ако някой колега може да даде съвет ще съм благодарен. Нормата на гумата е 215/70/16, а аз съм сложил 225/75/16. За сега колата се държи добре с новите гуми, но с уговорката, че не навивам до край волана и не съм натоварвал колата, обикновенно карам сам и не знам какво би станало ако седнем 4 човека. За алуминиевите фланци с шпилки ми поискаха 95 лв./бройка, нямам представа това нормална цена ли е. Та ако някой знае в Бургас стругар, който може да ги направи (освен Пламен-Барото, който поиска въпросната цена), моля да помогне.
    Приятна вечер!

  • #2
    От: TOYOTA RAV 4 95 - качване на по-големи гуми

    Що не пробваш да питаш по колко са при Явор /ВРОМОС/ ?
    Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
    Стефан Арзатов

    Коментар


    • #3
      От: TOYOTA RAV 4 95 - качване на по-големи гуми

      Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
      Що не пробваш да питаш по колко са при Явор /ВРОМОС/ ?
      за фланците или за окачването става дума?

      Коментар


      • #4
        От: TOYOTA RAV 4 95 - качване на по-големи гуми

        Пробвай само с 2 дистанционни фланеца по 6мм. Цена за 2 броя е около 30-35лв.

        Коментар


        • #5
          От: TOYOTA RAV 4 95 - качване на по-големи гуми

          Първоначално публикуван от don_73 Преглед на мнение
          Пробвай само с 2 дистанционни фланеца по 6мм. Цена за 2 броя е около 30-35лв.
          Можеш ли да им качиш някакви снимки или да ме насочиш към човека, който ги прави (продава), телефон има ли, от кой град е?

          Коментар


          • #6
            От: TOYOTA RAV 4 95 - качване на по-големи гуми

            Първоначално публикуван от bat_pesho Преглед на мнение
            за фланците или за окачването става дума?
            И за двете.
            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
            Стефан Арзатов

            Коментар


            • #7
              От: TOYOTA RAV 4 95 - качване на по-големи гуми

              Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
              И за двете.
              Проверих, окачването е много скъпо, а фланците са поносими, но ми казаха, че фланците няма да решат проблема, а ще го задълбочат, това не можах да го разбера, ама нали съм малко тъп...

              Коментар


              • #8
                От: TOYOTA RAV 4 95 - качване на по-големи гуми

                Представи си, че минаваш през ,,легнал полицай,, Гумата ти се издига нагоре и влиза в празното пространство към подкалника. Ако изнесеш гумата с фланци навън, при същата ситуация гумата ще опира директно в калника и ще стърже в него.
                Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                Стефан Арзатов

                Коментар


                • #9
                  От: TOYOTA RAV 4 95 - качване на по-големи гуми

                  Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
                  Представи си, че минаваш през ,,легнал полицай,, Гумата ти се издига нагоре и влиза в празното пространство към подкалника. Ако изнесеш гумата с фланци навън, при същата ситуация гумата ще опира директно в калника и ще стърже в него.
                  ОК, това го разбрах, излиза, че или трябва да повдигна колата и тогава да слагам фланци или да я оставя така, освен ако няма кой да ми направи по - тънки фланци, напр. 5-6 мм., колегата don_73 беше написал в четвъртия пост, че има някакво предложение.

                  Коментар


                  • #10
                    От: TOYOTA RAV 4 95 - качване на по-големи гуми

                    Ако гумите ти опират в калниците, след поставянето на фланци ще опират още повече. Ако държиш да останат тези гуми, решението е рязане...
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • #11
                      От: TOYOTA RAV 4 95 - качване на по-големи гуми

                      Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                      Ако гумите ти опират в калниците, след поставянето на фланци ще опират още повече. Ако държиш да останат тези гуми, решението е рязане...
                      Благодаря за идеята.
                      Тъй-като не опира много за сега съм предприел едно междинно решение : Пластмасовия подкалник вече се поизряза малко и смятам да запълня дупката със пяна от спрей и малко силикон. Нашарил съм с тебешир калниците и там, където е изтрит тебешира съм ударил малко с един чук калниците колкото да се поогънат местата в които опира гумата . Смятам по-късно да пръсна с гумен спрей местата на ударите.
                      Другия вариант е да внимавам и да не навивам до край волана, ама може ли човек да е сигурен, че при всякакви ситуации ще е с акъла си ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: TOYOTA RAV 4 95 - качване на по-големи гуми

                        Колега,решението на проблема е повдигане със подложки на пружините + фланци на джантите.

                        Коментар


                        • #13
                          От: TOYOTA RAV 4 95 - качване на по-големи гуми

                          Първоначално публикуван от benc Преглед на мнение
                          Колега,решението на проблема е повдигане със подложки на пружините + фланци на джантите.
                          Благодаря колега, ама ако можеш да ми кажеш и кой може да го направи това на поносими цени, защото аз не мога сам. От Вромос ми поискаха, както вече написах в пост №7 височка цена за окачването. Може обективно и да не е висока и да си заслужава, но за мен е неоправдан разход, който на половина на цената на почти 20-годишния ми а-л.

                          Коментар


                          • #14
                            От: TOYOTA RAV 4 95 - качване на по-големи гуми

                            Какво разбираш под "поносима цена"?
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #15
                              От: TOYOTA RAV 4 95 - качване на по-големи гуми

                              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                              Какво разбираш под "поносима цена"?
                              Ами например окачването за което стана дума от Вромос струва 2700 лв. Да повторя, че тази цена може обективно и да не е висока и да си заслужава, но за мен е неоправдан разход при положение, че колата струва, да речем едни 5 хил. лв., няма и толкова. Понеже не съм се занимавал с проблема и не знам кое колко може да струва, не мога да ти посоча конкретна цифра, която смятам за поносима за повдигане.
                              А пък на теб се опитах да ти напиша нещо на лични преди няколко дни, ама пощата ти беше задръстена. Става дума твоя публикация по сходна тема - http://www.offroad-bulgaria.com/show...28#post2487228, където пишеш, че на колата на колегата й трябват фланци на макферсоните и джанти с отрицателно ЕТ. Тъй-като това мнение е актуално и по тази тема, да те питам направо тук: кой може да сложи тези фланци на амортисьорите и от къде може да се вземат джанти с нулево ЕТ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X