Резултати 1 до 10 от 10

Тема: Амортесьори - таблици, дължини, твърдост или как да се определи подходящият ам

Място
    По света...
    Публикации
    3,170
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    15

Question Амортесьори - таблици, дължини, твърдост или как да се определи подходящият ам

Здравейте,

След като ТНТМосах окачването на джипката и получих някой положителни и доста отрицателни ефекти, сега имам нужда от кардинално решение но преди това искам да разбера максимално много за амортесьорите.

Значи получих лифт значителен, сега клиренса ми при преден диф е почти 30см а отзад е 22-23 см но возията ако може да се нарече въобще возия стана ужасна, задницата ми скача 2-3 пъти след всяка неравност а легналите полицаи се последват от скачане(зверско и шумно) на 100те кила оборудване и инструменти в багажника...
    Отпред не мисля е станало много по-зле но при все това искам да коригирам фабричното твърдо возене заради торсионното окачване с А рамена отпред...

Отзад амовете са ми разгънати на максимум(и според мен не действат никак), дори съм отвил малко резбата на горния край на закачването на ам'а за да поеме лифта от пружините(най-меките които намерих от Голф 1ца, скъсени от 35см на около 26-27см) отзад.

Отпред амовете са ми разгънати с поне 25-40 мм, личи си по праха по тях

Сега въпросите ми са;
    1. от къде да се ориентирам първо за дължините на амовете , сгънати и разгънати?
    2. как се определя твърдостта им, логиката сочи, че теглото на преден заден край на джипа има значение и трябва да е основен параметър при определяне?
    3. има ли таблици или каталози с различни дължини на амове та да има от къде да се избира?
    4. начина на захващане при мен е долу на пръстен с тампон с хоризонтално влизаш болт а отгоре е вертикален болт на самия ам, който влиза в дупка на Г планка на шасито, къде мога да видя начина на захващане на амовете от които бих си избирал?
    5. последно но не по важност е цената, отказвам да дам за един ам колкото за една гума или повече, ако трябва пак ще ТНТМосвам руски такива но отказвам на кола за 3 бона да сложа половината стойност в гуми и амове, сори ама толкова ми е бюджета...та от къде да намеря актуални цени?

Нямам възможност да ходя по магазина да меря да гледам да питам, трябват ми каталози оферти файлове брошури телефони за справки и т.н.

Предварително благодаря за разбирането.

Много поздрави,

kinex е офлайн
    PLAMEN BOGDANOV
    Старши участник | Организатор || +ПЛ || ТП |
    Място
    Кърджали
    Публикации
    9,047
    Точки (при гласуване)
    38

По подразбиране До: Амортесьори - таблици, дължини, твърдост или как да се определи подходящият ам

Дай снимки на захващането че тва виртикално и хоризонталто вече го забравих какво беше.
    Дължина мин/мах също.

Място
    По света...
    Публикации
    3,170
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране До: Амортесьори - таблици, дължини, твърдост или как да се определи подходящият ам

Мерси Пламене на теб разчитах като изследовател на окачвания

Хоризонтално закачане на ама имам предвид, че ама отдолу е с ухо което се закача на палец заварен за моста.

Отгоре се закача посредством болт стърчащ от ама, като болта влиза в дупка на планка заварена за рамата.

Прилагам снимка като преден и заден ам са с идентично захващане.

Само да спомена, че отпред съм лифтовал и ама е разтегнат с около 2-3-4 см а отзад амовете са разтегнати до край, нямам идея с колко см но са около 10тина може би повече...
    Прикачени картинки Прикачени картинки

Yaro е офлайн Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ |
    Място
    Sofia, Bulgaria
    Публикации
    5,777
    Точки (при гласуване)
    35

Цитат Мнение на BatGeorgeone Преглед на публикациите
    ...Значи получих лифт значителен, сега клиренса ми при преден диф е почти 30см а отзад е 22-23 см...
    Премерения клиренс "при" диф-а да се разбира ли от земята до най-долната част на дифа? Как получи такава драстична разлика отпред и отзад (7-8см.)? Доколкото си представям, единствения начин да увеличиш клиренса е реално да сложиш по-големи гуми.

Място
    София
    Публикации
    17,989
    Точки (при гласуване)
    68

Цитат Мнение на Yaro Преглед на публикациите
    Доколкото си представям, единствения начин да увеличиш клиренса е реално да сложиш по-големи гуми.
    Или да натегнеш яко торсионите отпред, с всички произтичащи ...

Публикации
    1,629
    Точки (при гласуване)
    14

Как получи такава драстична разлика отпред и отзад (7-8см.)
    IFS
    [color=green][b]Stop fawkin email me! I'm trying to drink....[/b][/color]
    [img]http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg[/img]
    [url]http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related[/url]

Място
    София
    Публикации
    8,836
    Точки (при гласуване)
    22

Място
    от София, но често по света
    Публикации
    1,030
    Точки (при гласуване)
    14

Премерения клиренс "при" диф-а да се разбира ли от земята до най-долната част на дифа? Как получи такава драстична разлика отпред и отзад (7-8см.)? Доколкото си представям, единствения начин да увеличиш клиренса е реално да сложиш по-големи гуми.
    нема друг на4ин.прав е яро....... или портални мостове.....
    бат го мери неправилно.нали за това лифтовете са безполезни освен за по големи гуми или търкаляне настрани......
    висете отпуснато

Място
    София
    Публикации
    460
    Точки (при гласуване)
    9

Бе колеги, отпред ферозата не е на цял мост т.е лифт - клиренса се увеличава с всичките му последствия.
    SUZUKI SAMURAI леко пипнато
    FIAT PANDA 4x4 CABRIO
    RENAULT ESPACE QUADRA
    ...и едно сивикче за града...

kinex е офлайн
    PLAMEN BOGDANOV
    Старши участник | Организатор || +ПЛ || ТП |
    Място
    Кърджали
    Публикации
    9,047
    Точки (при гласуване)
    38

Bilstein освен размери, дават и твърдост - Valving

http://www.bilstein.com/offroad.php

Само че при вносителите ги няма.
    Иначе цените са доста приемливи.
    200лв с доставка и мито за 5125 Series

5150 Series са с 50лв по-скъпи

Последно редактиран от kinex ; 11-12-07 в 19:19

Сходни теми

1. Продавам задни амортесьори
    От T.T във форум Архив
    Отговори: 2
    Последно мнение: 23-08-07, 23:05
  2. Човека обича амортесьори..
    От tutin във форум Връзки (links) към външни сайтове
    Отговори: 11
    Последно мнение: 13-06-07, 23:49
  3. Амортесьори от Газка на Уаз 469?
    От TRAPERA във форум УАЗ
    Отговори: 7
    Последно мнение: 17-01-07, 16:46
  4. УАЗ - Амортисьори питане?
    От edobg във форум УАЗ
    Отговори: 4
    Последно мнение: 24-10-05, 12:12
  5. Да си сложа ли двоино деистващи амортесьори?
    От Дявол Коледа във форум Окачвания, лифт и бодилифт
    Отговори: 22
    Последно мнение: 05-09-05, 13:09

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •