Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колебая се между Терано 1 или една лека кола, която ми подаряват...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колебая се между Терано 1 или една лека кола, която ми подаряват...

    Здравейте! Извинявам се предварително, ако съм объркал мястото, където да пусна темата, тъй като съм все още объркан от подредбата. Причината да създам темата е следната - От доста време ахвам, когато видя Нисан Терано еденичка - къса база. Много го харесвам и това си е! По принцип харесвам и разходките на 4 колела из горските дебри, но за сега имам само едно единствено посещение, което беше незабравимо хаха. Работата е по скоро финансова. Подаряват ми семейния до сега автомобил, който е Ситроен Ксара 1.9Д от 99г. Автомобил, които е факт, че не се мръщи много на лоши пътни условия, макар да сме му правили всичо що са му урисали инженерите... Финансовото положение е такова, че заплатата ми е 500лв на месец и положението не е от най-веселите. Имам опция и да продам въпросния ситроен и със още малко събиране на пари да си взема джипа, които все заглеждам, все едно минава някой Мустанг от 60-та. Въпроса ми е по скоро - дали Тераното е достатъчно достоен за да разчитам на него за градско каране предимно и няма да претърпя някакъв финансов крах от страна ремонти? Не съм много запознат с техническата му страна, но съм чувал, че частите са скъпи, но веднъж направено държи много години. Разхода е ясно, че е повече от на 1.9Д, но за да го паля всеки път с удоволствие - не е чак толко разликата хаха. Какво бихте ме посъветвали вие? Дали няма да сбъркам и да се натъкна на Терано, което да седи вкъщи със висящи ремонти? Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: Колебая се между Терано 1 или една лека кола, която ми подаряват...

    Моя съвет е да си вземеш Ксарата и да си я караш. Още повече, че е семейна собственост през последните години и състоянието и ви е много добре известно. Също спестяваш едни пари от прехвърлянето.

    Терано 1 е много добра джипка, но вече твърде възрастна. Малкото останали са тотално изгнили, кърпени и пак изгнили. На външен вид може да не е чак толкова зле, но погледнеш ли отдолу, може косата да ти настръхне. Другите агрегати също ще са на възраст 25 години и отгоре, та и там чакай изненади. Просто мно-о-ого трудно ще се намери запазен екземпляр и то цената му няма да е малка.

    Отделно притежаването и поддръжката на всеки джип са доста по-скъпи от тези на лека кола. Започни с 1000+ за гуми (задължително е и четерите да са еднакви). Имаш да сменяш масла на двигател, преден и заден диф, скоростна и раздатъчна кутия - около 250 лв. Сложи разход 10-12/100 нафта. Джипката има доста повече възли и агрегати, чийто ремонт е по-скъп от на леката кола. Тук даже не споменавам трудното паркиране заради големите габарити и доста умрелия вървеж (дори спрямо Ксара 1,9 чист дизел)

    С такава заплата, ще купиш джипката и ще си седи пред блока, без да можеш да я караш като хората.

    П.П. Терано 1 няма "къса" база. Има само дълга във версии с 3 и 5 врати.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Колебая се между Терано 1 или една лека кола, която ми подаряват...

      Първоначално публикуван от MustangGT350 Преглед на мнение
      ... дали Тераното е достатъчно достоен за да разчитам на него за градско каране предимно и няма да претърпя някакъв финансов крах от страна ремонти? Не съм много запознат с техническата му страна, но съм чувал, че частите са скъпи, но веднъж направено държи много години. ...
      Взимай, каквото ти подаряват, целувай ръка и си карай Ситроена! С този бюджет, който ще можеш да си позволиш, най-много да вземеш някое тотално изгнило Терано 1, което може и да няма оправяне. Виждал съм такова, взето за малко пари, и беше СТРАШНО. Мисля, че човекът, макар и да направи някакви опити за кърпене на изгнилото "на дантела" шаси (и то при приятели, които да не му отрежат главата с цени), така и не можа да вкара тази кола в пътя ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Колебая се между Терано 1 или една лека кола, която ми подаряват...

        500лв заплата => джипка от какъвто и да било вид е неизбежна финансова трагедия. Под въпрос е и лека кола, даже и ако ти я подаряват. Освен ако:
        - Живееш и се храниш безплатно (при мама, при гадже) а всичките пари можеш да даваш за колата.
        - Колата ти я купува, поддържа и зарежда някой друг (шеф, съпруг, спонсор) за своя сметка, а ти само я ползваш и не се грижиш за нея.
        - Колата ти трябва за нещо, от което печелиш пари и което не може да стане с по-евтина кола.

        Коментар


        • #5
          От: Колебая се между Терано 1 или една лека кола, която ми подаряват...

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          500лв заплата => джипка от какъвто и да било вид е неизбежна финансова трагедия. Под въпрос е и лека кола, даже и ако ти я подаряват. Освен ако:
          - Живееш и се храниш безплатно (при мама, при гадже) а всичките пари можеш да даваш за колата.
          - Колата ти я купува, поддържа и зарежда някой друг (шеф, съпруг, спонсор) за своя сметка, а ти само я ползваш и не се грижиш за нея.
          - Колата ти трябва за нещо, от което печелиш пари и което не може да стане с по-евтина кола.

          Оффтопик:
          Ейййй .. че то сме били супер богат народ ... като гледам колко коли са по улиците , значи всички вземат над 500 пари ...
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #6
            От: Колебая се между Терано 1 или една лека кола, която ми подаряват...

            След като въпроса ти е предимно откъм финанЦиийте - направи си една табличка и си пресметни - и за двете коли.
            Разходи за придобиване (мита, такси, данъци, винетки и прехвърляне) - при Ситроена ще си на 0.
            Първо обслужване - масла, филтри ремъци - при Ситроена пак ще е стойност 0.
            Разходи за гуми (почти ситурно ще трябва за Тераното) - там си на около 1000 за Тераното. (не става - ама ще му зема само 2 предни/задни).
            Перо ремонти - изненада - Опаа ма парното не му работи и моторчето на чистачките например - 5-600 левчета
            Разход гориво за около 15 000 км - за едното и за другото.

            Би следвало след попълването на табличката ситуацията да ти се изясни.

            Коментар


            • #7
              От: Колебая се между Терано 1 или една лека кола, която ми подаряват...

              И ако още не си решил.............преспи с резултатите по-горе!
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • #8
                От: Колебая се между Терано 1 или една лека кола, която ми подаряват...

                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                Оффтопик:
                Ейййй .. че то сме били супер богат народ ... като гледам колко коли са по улиците , значи всички вземат над 500 пари ...
                вяа
                Не всички, само тези с колите. Другите се преместват с МГТ , или влак, може и с автобус.

                Коментар


                • #9
                  От: Колебая се между Терано 1 или една лека кола, която ми подаряват...

                  С тия пари на месец- гледай си кефа не ти трябва нито терано нито ксара, като си сметнеш гражданската, данъка, поддръжката и горивото, от заплатата ще ти остават не повече от 200лв за тебе.... няма смисъл да се лишаваш и мъчиш заради една купчина ламарина.
                  Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                  Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                  Коментар


                  • #10
                    От: Колебая се между Терано 1 или една лека кола, която ми подаряват...

                    Като ви слуша човек "съветите" всички трябва да се движат с колела. В софия може и да е иначе ама у Аскул има и заплати по 350 - 400 лева и пак караме коли.

                    Тераното със сигурност няма да е толкова удобно колкото цитроена , за разход и ремонти не съм съгласен че ще е повече има няколко слаби възли които като се оправят няма да имаш проблем.
                    Ако колата ти трябва предимно за каране в града и за разходки из гората се напъни и си вземи терано 2 , има шанс да е по-запазен.
                    088455338две
                    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                    Джамбазов 2010г..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Колебая се между Терано 1 или една лека кола, която ми подаряват...

                      Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                      Като ви слуша човек "съветите" всички трябва да се движат с колела. В софия може и да е иначе ама у Аскул има и заплати по 350 - 400 лева и пак караме коли.

                      Тераното със сигурност няма да е толкова удобно колкото цитроена , за разход и ремонти не съм съгласен че ще е повече има няколко слаби възли които като се оправят няма да имаш проблем.
                      Ако колата ти трябва предимно за каране в града и за разходки из гората се напъни и си вземи терано 2 , има шанс да е по-запазен.
                      А ако някой му е толкова важно да се вози в кола, която да му струва над 50% от месечния му доход да се вслуша в подобни на горния съвети свързани с напъване ...
                      Както е казано с пръдня ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Колебая се между Терано 1 или една лека кола, която ми подаряват...

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        500лв заплата => джипка от какъвто и да било вид е неизбежна финансова трагедия. Под въпрос е и лека кола, даже и ако ти я подаряват. Освен ако:
                        - Живееш и се храниш безплатно (при мама, при гадже) а всичките пари можеш да даваш за колата.
                        - Колата ти я купува, поддържа и зарежда някой друг (шеф, съпруг, спонсор) за своя сметка, а ти само я ползваш и не се грижиш за нея.
                        - Колата ти трябва за нещо, от което печелиш пари и което не може да стане с по-евтина кола.
                        Преди години работех на такова място, че всеки лев от заплатата ми спестявах, а дори имах достатъчно пари в джоба.

                        Питащия - карай си сутиена и не го мисли. Сигурно тате ще ти плаща и гражданската и данъка, за теб остава да слагаш нафтичка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Колебая се между Терано 1 или една лека кола, която ми подаряват...

                          Е така е,София не е България че всички да имаме големи доходи, и за 500лв не работиме! Но все пак и в провинцията има джипки които успяваме да ги поддържаме и под 500лв заплата.Колега вземи човек който разбира от това което харесваш и вземай докато си млад.Сега когато искаме неможем,после ще можем ама няма да искаме.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Колебая се между Терано 1 или една лека кола, която ми подаряват...

                            Първоначално публикуван от PGV Преглед на мнение
                            Сега когато искаме неможем,после ще можем ама няма да искаме.
                            Колега, осъзнаваш ли, че звучиш като реклама за банков кредит? Не, че е нещо лошо, но непремереният риск знаем до какво води.
                            Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
                            Стефан Арзатов

                            Коментар


                            • #15
                              От: Колебая се между Терано 1 или една лека кола, която ми подаряват...

                              Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
                              Колега, осъзнаваш ли, че звучиш като реклама за банков кредит? Не, че е нещо лошо, но непремереният риск знаем до какво води.
                              Колегата питаше за съвет,болшенството взе да се подиграва на заплатата.Е обидно е!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X