Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от помощ за Гранд wj 3.1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нужда от помощ за Гранд wj 3.1

    Имам нужда от мнение по следният проблем, днес започна да ми излиза пара от отворите на парното и започна да губи антифриз.Това значи ли ,че радиаторчето си е отишло?
    Jeep Гранд Чероки 3.1

  • #2
    От: Нужда от помощ за грананд wj 3.1

    Да колега,за съжаление към радиатор парно отиват нещата...налягането в системата нормално ли е ?
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Нужда от помощ за грананд wj 3.1

      Ами, незнам дали е нормално ,и всъщност какво значи нормално?
      Jeep Гранд Чероки 3.1

      Коментар


      • #4
        От: Нужда от помощ за грананд wj 3.1

        Принципно е възможно при проблем с капачката или ако мотора вкара изгорели газове в системата,налягането да се повиши и да повреди съвсем здрави неща. Нормално работно налягане е около 1 бар и малко отгоре...
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • #5
          От: Нужда от помощ за грананд wj 3.1

          Моето радиаторче го смених вчера точно в вашия регион , в Аксаково е момчето сваля и разглабя табла на гранд черокита като за добър ден, час и половина сваляне и пак толкова качване . Ремонтира ми и клапите на климатроника , че едната беше чупена , тои си прави клапите по негов проект целите са метални оставя само моторчето. Радиаторчето ми сълзеше и доливах антифрис и като отворихме кутията го сменихме. Ако искаш ще ти дам телефона му.
          И кара Гранд Чероки .

          Коментар


          • #6
            От: Нужда от помощ за грананд wj 3.1

            Ще ти бъда много благодарен за телефона и да кажеш орентировачно за кави пари ти го направи
            Jeep Гранд Чероки 3.1

            Коментар


            • #7
              От: Нужда от помощ за грананд wj 3.1

              Сега ако се намери такъв майстор и от другата страна на България...

              Коментар


              • #8
                От: Нужда от помощ за грананд wj 3.1

                Значи сваляне и качване на таблото заедно с клапите на климатроника и двете ми ги смени ( едната беше чупена другата не ) така и така беше свалено таблото да не се сваля после за другата клапа , това заедно с клапите изготвени от него -450 лв. Радиаторчето на парното струваше 160лв. Общо за всичко 610лв. ми взе , което мисля че е добре за такава голяма игра , който не го е играл тва , вервайте ми имаше болчета на места които дори и не подозирах. А тои е свалил и е качил няколко стотин табла на гранд черокита. Тел. 0888309002 Ивайло. Кажи му че Ники от Несебър те праща

                Коментар


                • #9
                  От: Нужда от помощ за Гранд wj 3.1

                  Благодаря за инфото, колата вече е в бокса и ще видим какво ще се получи.
                  Jeep Гранд Чероки 3.1

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нужда от помощ за Гранд wj 3.1

                    Сподели после какво е станало .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нужда от помощ за Гранд wj 3.1

                      Парата по принцип значи, че охл. течност ври. Ако е така, пробития радиатор е следствие на масов проблем с тоя ДВГ и ако не отстраниш проблема, ще избие пак на най слабото място в охл. система.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нужда от помощ за Гранд wj 3.1

                        Ами двигателя е с проверени и шлайфани глави нова гарнитура отпреди 20000 км. Не е прегряван и не вдига температура даже и на 100 градуса,така че не ми се вярва да ври.Когато имах проблеми преди ремонта вдигаше над 100 градуса и тогава надуваше.
                        Jeep Гранд Чероки 3.1

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нужда от помощ за Гранд wj 3.1

                          Да споделя ,какво стана с ремонта.Понеже съм късметлия от радиаторчетата за 160лв. вече нямаше и го остановихме когато джипа беше разглобен и се наложи срещу 220лв да се сдобия с такова Иначе вече е сменено ,както и двете клапи които между другото бяха здрави,но реших така и така е разглобен да ги сменим.Резултата е че парното работи и духа около 65 градуса ,като преди смяната максимума беше 40 градуса.Така цялата сметчица излезе 675лв.
                          Jeep Гранд Чероки 3.1

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нужда от помощ за Гранд wj 3.1

                            Дано съм бил полезен с информацията .

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X