Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за зелето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Въпрос за зелето

    Тук питах-консерванти
    Продължавам си по старата- вода с 3,5-4% сол и толкова силна ракия, пакетче синап на 50л. Добре е хрян и чесън.
    За зелената- същата рецепта.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #47
      От: Въпрос за зелето

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Тук питах-консерванти
      Продължавам си по старата- вода с 3,5-4% сол и толкова силна ракия, пакетче синап на 50л. Добре е хрян и чесън.
      За зелената- същата рецепта.
      Ракията я пиеш докато слагаш зелето ли?
      Кия Спортидж 2000тди
      Всеки шут отзад-е крачка на пред

      Коментар


      • #48
        От: Въпрос за зелето

        По всяко удобно време.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #49
          От: Въпрос за зелето

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Да споделя тазгодишния ми опит:

          ..
          Използвам случая да те похваля! Мноо вкусно (като кафето де).
          Аз сол слагам по следния начин. Взимам зелка и цепя кочана на четири. Подреждам зелките в бидон. Слагам по малко в цепнатините (докато се напълнят горе долу). Така докато напълня целия бидон. Допълвам с чешмяна вода, колкото да покрие зелките. Слагам цвекло (рязано на парчета) за цвят. Слагам и цяла царевица за сока. Като почна да го претакам, ако има нужда слагам още сол. За информация мога да споделя, че на около 30 кг. зеле отиват под 2 пакета морска сол. Примерно около 40/50 гр./ кг. Бидона седи на балкона и до сега не съм имал проблеми.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #50
            От: Въпрос за зелето

            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
            Използвам случая да те похваля! Мноо вкусно (като кафето де).
            Аз сол слагам по следния начин. Взимам зелка и цепя кочана на четири. Подреждам зелките в бидон. Слагам по малко в цепнатините (докато се напълнят горе долу). Така докато напълня целия бидон. Допълвам с чешмяна вода, колкото да покрие зелките. Слагам цвекло (рязано на парчета) за цвят. Слагам и цяла царевица за сока. Като почна да го претакам, ако има нужда слагам още сол. За информация мога да споделя, че на около 30 кг. зеле отиват под 2 пакета морска сол. Примерно около 40/50 гр./ кг. Бидона седи на балкона и до сега не съм имал проблеми.
            Балкона остъклен ли е ?
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #51
              От: Въпрос за зелето

              младежи,въпрос ..тая година май малко прекалих със солта в зеленцето уж 400 гр на 10 литра ама ,нещо стана ..то си втаса,ама чорбата ми идва малко солена,а пусто много я обичам,та въпроса е ,дали може да и налея вода в бидонЯ сега ,да падне концентрацията на сол ..да не взема да прецакам армеята ,че война ш стане в къщи
              куче или вълк?
              в клетка ,или свободен?
              въпрос на личен избор.
              Вихрен Илиев
              0888249888
              blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
              Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #52
                От: Въпрос за зелето

                Сипвай смело, личен опит. Аз каква я свърших миналата година: слагам си сол, аз не се занимавам да меря грамове, милилитри и други такива - на мойто каче 2 кг. морска сол и толкова. Вече 10 години. Ама съм взел по 2 кг. пакети, кой да гледа, и чак на втория на средата се усетих, че заподозрях много заиграване със солта. Та сложих 3 кг., вместо 2. След няколко дни опитах, много ми беше солено. Извадих, не помня колко от чорбата, абе 1/3 сигурно ще съм целил, и долях с вода. Стана си екстра зелето.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #53
                  От: Въпрос за зелето

                  Колко време е седяло с тази концентрация? Ако е повече от 5-6 дни зелето е смукнало каквото му трябва и можеш да сипваш чиста вода и да си я докараш на вкус. Номерът е да не я разредиш преди зелето да е поело, че може да се скапе. А това вече е основание за конфликт Ако искаш и зелето да се обезсоли става по-сложно и успехът ще е съмнителен. Става като обезсолиш доста чорбата, ама е проба и грешка, разправия, абе не препоръчвам.
                  JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                  Манол Денев

                  Коментар


                  • #54
                    От: Въпрос за зелето

                    Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
                    Номерът е да не я разредиш преди зелето да е поело, че може да се скапе.
                    Да бе...
                    Ако още в началото е сложил колкото си трябва сол(която концентрация ще постигне след "разреждането"), нима щеше да се скапе зеленцето?
                    Сипвай смело вода, но с мярка, за да не се "разреди" прекалено много-под нивото необходимо на солта да подтиска развитието на вредните микроорганизми.
                    Лошото е, че не знаеш с колко да разредиш, ама с проби... И знай, че винаги вкусът лъже, да не го развалиш зелцето.
                    Защо не опиташ да си разреждаш само чорбата преди да я пиеш?

                    И един съвет, ако го приемате-солта е едно от най-вредните за здравето ни неща. Разбира се-не можем да я изключим изобщо(то напълно безсолната диета води до мъчителна смърт), но България е на първите места в Европа по заболявания на сърдечно-съдовата система. КАто един от основните фактори за това се явява приема на сол в по-големи количества.
                    Та ако можете-не се наливайте със солената чорба, и изобщо-намалявайте по всякакъв начин приема на сол.

                    Това ви го пиша от позицията на човек който се надсмива над понятията природосъобразен, здравословен, екологичен начин на живот, но това със солта си е наистина лошо.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Въпрос за зелето

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Ако още в началото е сложил колкото си трябва сол(която концентрация ще постигне след "разреждането"), нима щеше да се скапе зеленцето?
                      Така де, затова питах колко време е минало от заливането. Ако от началото е сложил колкото трябва или повече сол и зелето е поело може да разрежда до на вкус чорбата, ама ако е залял, преточил и опитал и му е солено и започне да разрежда отиде матриала.
                      JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                      Манол Денев

                      Коментар


                      • #56
                        От: Въпрос за зелето

                        От мен да знаете 250 грама со на 10 литра вода и няма никакви проблеми

                        Коментар


                        • #57
                          От: Въпрос за зелето

                          350-400 гр. на 10 л. съм аз

                          Коментар


                          • #58
                            От: Въпрос за зелето

                            абе аз уж тегля с кантара ,ама стана тя една..ще налея малко водица пък ще пиша после
                            куче или вълк?
                            в клетка ,или свободен?
                            въпрос на личен избор.
                            Вихрен Илиев
                            0888249888
                            blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                            Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #59
                              От: Въпрос за зелето

                              по суха е била солта!
                              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                              Коментар


                              • #60
                                От: Въпрос за зелето

                                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                                по суха е била солта!
                                Станимире, заеби зелето, пиши за виното!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X