Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за зелето

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за зелето

    Днес в Кауфланд видях дъбов чипс, малки пакетчета, за винопроизводството.
    Незнам защо се зачетох в етикета, но освен за пиенйето беше подробно обяснено за киселото зеле.
    Ползва се като се слага в тензух на дъното, 1 гр дъбов чипс на литър вода . Придавало хубав и мек аромат.
    Споделете мнение!
    0885600006 - Чичо Коце

  • #2
    От: Въпрос за зелето

    Дааа..
    В тензухчето се слага и касова бележка от Кауфланда за 200+ кинта...
    Придава неповторим вкус на новосъздадените благословии...

    Я виж на травелинга подписа, и го питай защо?

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за зелето

      Дан'съ чува!
      Зелето йе свещенна българщина.Ни'кви серопозитивни дъбови и други чипсове!!!Сакън.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за зелето

        Дъбът ще наподоби зеле, правено в истинска бъчва. Киселото зеле е традиционната храна в Германия и предполагам, че и дъбовите трески идват от там.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за зелето

          Виното задължително трябва да се докосне до дъб и никога до пластмаса.
          За зелето е точно обратното.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за зелето

            Добре де,навремето в какво са го държали това зеле?
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за зелето

              В каца. Но някога са изяждали последното докато заколят прасето по Коледа.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за зелето

                Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                Дъбът ще наподоби зеле, правено в истинска бъчва. Киселото зеле е традиционната храна в Германия и предполагам, че и дъбовите трески идват от там.
                Абе сигурно, ама немското няма нищо общо на вкус с нашето.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за зелето

                  У качЕ бе, Круме.
                  Оно, качето си е вид буре.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за зелето

                    Бе знам аз че беше в качето,ама с тази пластмаса ме убъркахте!! Нямам спомен до кога сме го яли,ама си беше убаво!!
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за зелето

                      Хахха! Начи утре им се обаждам на отдела по маркетинг на дъбовите чипсове и им разказвам накратко за роднините от женски род...!
                      0885600006 - Чичо Коце

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за зелето

                        Абе в тоя ред на мисли с тая зелева тема имам два въпроса които взеха да ме смущават:
                        1. Не е ли рано за зеле?
                        2. Как да знам колко зелки да взема без да влача бидона с мен до пазара?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за зелето

                          Рано? Сещам се за зелето веднага след като доматите станат с вкус на тиква. Моето вече готово.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за зелето

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Абе в тоя ред на мисли с тая зелева тема имам два въпроса които взеха да ме смущават:
                            1. Не е ли рано за зеле?
                            2. Как да знам колко зелки да взема без да влача бидона с мен до пазара?
                            1. Рано е. У нас го държим на балкона. Няма къде другаде. Слагаме го между 5 – 10 ноември. И в много студена есен най-късно до 15 декември е напълно готово. Чорбата много по-рано. Ако се слага около сега или по-рано и ако не е в студена маза, а хване циганско лято, по Коледа ще викат Гражданска защита като отвориш бидоня.

                            2. Няма как да знаеш колко. А с бидоня до пазара е тъпо. 100 литра (в литри е, не казват за кила зеле, че може да държиш и цвик вътре) бидон у нас хваща 40 – 60 кг зеле според това колко са големи зелките, че много въздух около тях. Другият вариант е да ги режеш на половинки и четвъртинки, за да уплътняваш около целите, дето са за сарми. Най-добре вземи колкото половината на обявената вместимост на бидона. Тъпчеш. После сляга. Ако слегне и останалото зеле не се е скапало допълваш. Или пък останалото го кълцаш и мачкаш със сол и слагаш в нещо за бързо втасване за салата или за ранно свинско със зейе.

                            Внимавай какъв сорт взимаш, че има един дет му викат китайски. Или вкисва бързо, или няма вкисване. От кво зависи не знам, може от китаеца да е. Доброто е сорт „кьосе”, май беше, ама да не излъжа, ще трябва да питам майстора вкъщи.

                            П.П. Как го слагаш? Номера със солта в издълбания кочан го знаеш, предполагам.
                            Последно редактирано от Александър Белов; 08-10-14, 22:48.
                            JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

                            Манол Денев

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за зелето

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Рано? Сещам се за зелето веднага след като доматите станат с вкус на тиква. Моето вече готово.
                              Че то сега се берат най-хубавите домати, за съжаление ще е за кратко .
                              Не го гледайте моя подпис аз съм си будала, просто нямате си на идея колко промоции съм изпуснал и колко пари съм загубил да си купувам сирене по 12лв кг от мандра в която работеше сестра ми . Да не говорим за колбасите и зарзавата ..
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X