Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ARB или ASHCROFT ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ARB или ASHCROFT ???

    Причината за това ми питане е, че имам две Дискота 1 от януари месец тази година и за 15-20 разходки имам счупени пет (5) дифа и трябва да взема някакви мерки или да сменя отнова марката а с този мотор и АСК Диското си ми харесва и то доста .Едното го използвам за разходки на които ме придружават жената и детето а другото за самостоятелни такива .
    Едната машина в момента е с Инса Турбо Дакар и до сега с тези гуми успях да счупя и преден и заден диф.
    Другата е с Кобри и там щетите са малко повече ... два задни и един преден а искам да сложа Силвърстоун МТ 117
    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
    0898 51 31 46

  • #2
    От: ARB или ASHCROFT ???

    Като говориш за тези две фирми - нали се сещаш, че само с касети няма да минеш - имаш и полуоски, отпред и карета. Ако добавиш и корона и пиньон и става пълна картинката. Аз така направих и съм доволен
    Евтиният начин е да смениш гумите и стила на каране

    Ашкрофт предлагат всичко - няма да сгрешиш. Аз съм с АРБ отзад, защото такова ми изпадна. Години вече нямам проблеми.
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #3
      От: ARB или ASHCROFT ???

      Видях ти темата ,но там пише че са ти изпаднали случайно и изгодно ,доколкото си спомням ,т.е няма сравнения между двете марки.
      Евтиния вариант ... нещо не ме кефи .
      Мисля като за начало да започна с един Ашкрофт и полуоски отзад ,да видя дали наистина са железни
      rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
      0898 51 31 46

      Коментар


      • #4
        От: ARB или ASHCROFT ???

        Е - изгодно - изпадат от време на време на подобни цени, но са рядкост. Изгодни са спрямо нови, но на какво са подлагани е въпрос на късмет. Аз го имах...
        Не си спомням темата дали стигна, до това, че отпред пък сложиш Ашкрофт - с полуоски и карета.

        Иначе ако си вземеш нови Ашкрофт - имаш си гаранция - ако ги счупиш ги сменя човека
        Първата година - 100%, втората - 80 и т.н.
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #5
          От: ARB или ASHCROFT ???

          Е това с гаранцията най ми допада, нямат претенции с какви гуми и къде караш.
          Просто и ясно - ако счупиш нещо ти го подменят
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-10-14, 07:56.
          rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
          0898 51 31 46

          Коментар


          • #6
            От: ARB или ASHCROFT ???

            Дидо, с тоз тежък крак ти трябват мостове от джуган.

            Сериозно-смени стила на каране, и няма да чупиш.
            Е, по-железни карантии в мостовете са си по-добре, ама няма нещо което не се чупи, та се замисли върху карането.



            Хи хи, то се намерил кой да дава такива акъли
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: ARB или ASHCROFT ???

              Най-добре става с Патролски мостове, хем здрави, хем блокаж отзад, хем по-бавни и всичко си идва на мястото
              Samurai Gemax

              Коментар


              • #8
                От: ARB или ASHCROFT ???

                Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                Най-добре става с Патролски мостове, хем здрави, хем блокаж отзад, хем по-бавни и всичко си идва на мястото
                И върху този вариант съм се замислил,даже днес ще ходя да измеря с колко е по тесен патрулския мост.Притеснява ме само това ,че на заднния патролски дифа е по средата а и седи много ниско.Един колега сложи Салисбъри и там е същото - Салисбърито виси с около 5 сантиметра по-надолу от нормалните роверски мостове и отделно на Диското ако не го изрежеш до неузнаваемост не влизат 35-ци.
                rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                0898 51 31 46

                Коментар


                • #9
                  От: ARB или ASHCROFT ???

                  И колко точно ще спестите с патрулски мостове???
                  Слагал съм много Ашкрофски касети, полуоски , катета , корони и т.н. досега не е имало проблем. Поддържам и каращисвани джипики с патрулски мостове и там проблемите не свършват. При роварските мостове има всякакви решения доказали се с годините не в долно нанагорнище а по-целият свят, всичко е въпрос на възможности. Няма как ние все да сме по-хитри.

                  Успех...
                  Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
                  Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
                  Land Rover Freelander td4 2005
                  Land Rover Discovery td5 2002

                  Коментар


                  • #10
                    От: ARB или ASHCROFT ???

                    Първоначално публикуван от silata Преглед на мнение
                    И колко точно ще спестите с патрулски мостове???
                    Слагал съм много Ашкрофски касети, полуоски , катета , корони и т.н. досега не е имало проблем. Поддържам и каращисвани джипики с патрулски мостове и там проблемите не свършват. При роварските мостове има всякакви решения доказали се с годините не в долно нанагорнище а по-целият свят, всичко е въпрос на възможности. Няма как ние все да сме по-хитри.

                    Успех...
                    Колега я след като си слагал толкова много касети,полуоски ,карета и т.н обясни по-подробно за какво иде реч(направи сравнение )между двете марки от заглавието.
                    Моля!
                    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                    0898 51 31 46

                    Коментар


                    • #11
                      От: ARB или ASHCROFT ???

                      Моето мнение е Ашкрофт е по-добре, не заради здравината а заради сервиза. От Ашкрофт може да купуваш всеки един детайл по-отделно, с което на практика имаш нещо до живот. АРБ много як но е малко пенкилер, Ашкрофт се развива само за ЛР и има доста интелигентни решения,като подпряната коронна... АРБ изпуска този момент, не съм виждал техни пиньон и корона.


                      Успех
                      Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
                      Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
                      Land Rover Freelander td4 2005
                      Land Rover Discovery td5 2002

                      Коментар


                      • #12
                        От: ARB или ASHCROFT ???

                        Ами като се сумира всичко - касети, полуоски, карета, да не забравяме и главното предаване - от 3.54 - на 4.7 и цената става яка. Забравих и подпирането на короната - също струва едни пари.
                        Иначе Младен има всичко на Дефендъра и е много доволен, ама доста яко се изръси.
                        Но, . . . удоволствието от нещо хубаво остава дълго, след като се забрави неудоволствието от плащането на яката цена
                        Samurai Gemax

                        Коментар


                        • #13
                          От: ARB или ASHCROFT ???

                          Всичко е въпрос на гледна точка, или даваш едни пари и забравяш или почваш да откриваш вече открити неща, като второто много често е доста по-скъпо и ненадеждно,
                          Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
                          Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
                          Land Rover Freelander td4 2005
                          Land Rover Discovery td5 2002

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от silata Преглед на мнение
                            Моето мнение е Ашкрофт е по-добре, не заради здравината а заради сервиза. От Ашкрофт може да купуваш всеки един детайл по-отделно, с което на практика имаш нещо до живот.
                            Успех
                            Е това не ми вдъхва доверие .... многото резервни части ,като се замисля и за стандартните мостове си има достатъчно резервни части

                            Първоначално публикуван от gemax Преглед на мнение
                            Ами като се сумира всичко - касети, полуоски, карета, да не забравяме и главното предаване - от 3.54 - на 4.7 и цената става яка. Забравих и подпирането на короната - също струва едни пари.
                            Иначе Младен има всичко на Дефендъра и е много доволен, ама доста яко се изръси.
                            Но, . . . удоволствието от нещо хубаво остава дълго, след като се забрави неудоволствието от плащането на яката цена
                            Младен го е подготвил да го надживее (Дефендера него) а аз ще търся вариант да не се налага да се прибирам на въже след някоя по-хард разходка

                            И сега малко по-сериозно по темата:
                            На двата джипа основното предназначение е да мога зимата като завали и понатрупа сняг да помагам на бусовете си да разнесът хляба по селата (да си пазим бизнеса дето се вика ).Проблемът е че в Шуменска област като позавали малко сняг и като духне вятър стават преспи по над два метра и на доста места по селските пътища няма обхват на мобилните оператори.Излишно е (според мен) да споменавам че почти никъде не се чисти или ако се появи снегорин това е някакво чудо
                            Преди две години в едни такива зимни дни ми се наложи да седя 32 часа закъсал докато дойдат да помогнат ама не е тука мястото да обяснявам чак откъде се наложи са се обаждат за дойде някой да ме прибере.
                            В тези условия,винаги досега съм чупил първо задния диф и след това автоматично и предния (според мен,едното е вследствие на другото).Нещо не ме блазни идеята да преправям готовата работа (за патрулските мостове) без да знам какъв ще е крайния вариант и затова минавам на вариант Б а именно блокаж отзад + усилени полуоски.Това на първо четене а ако ме удовлетвори резултатът ще има пълен ъпгрейд на двата моста.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-10-14, 17:13.
                            rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                            0898 51 31 46

                            Коментар


                            • #15
                              От: ARB или ASHCROFT ???

                              Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                              Е това не ми вдъхва доверие .... многото резервни части ,като се замисля и за стандартните мостове си има достатъчно резервни части
                              Досега не ми се е налагало да ремонтирам Ашкривски мостове, но знае ли човек? Един единствен път съм видял дефектирала Ашкровска раздатка.

                              Иначе по-мое мнение с което не задължавам никой си се насочил правилно.
                              Успех
                              Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
                              Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
                              Land Rover Freelander td4 2005
                              Land Rover Discovery td5 2002

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X