Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ARB или ASHCROFT ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ARB или ASHCROFT ???

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
    Каква е идеята с раздатка от 2.0 бензин или аз съм изпуснал нещо?
    Предавателното число на бързите .
    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
    0898 51 31 46

    Коментар


    • #32
      От: ARB или ASHCROFT ???

      Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
      Предавателното число на бързите .
      И то е какво? Бързо, бавно? Англичаните могат да ти наредят каквито желаеш предавателни числа и за бързи и за бавни.

      Коментар


      • #33
        От: ARB или ASHCROFT ???

        Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
        Такааа... след малко размисли и страсти дойде ред да се поръчва ...
        В момента Ashcroft няма налични блокажи
        Направи си списък какво ще искаш да сменяш:
        - лагери к-т.
        - полуоски
        - капачки/хъб
        - ............. и ..т.н.т..
        Land Rover Discovery:
        - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
        Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

        Коментар


        • #34
          От: ARB или ASHCROFT ???

          Бавно - 1,22 на моята си раздатка срещу 1,41 на другата.
          Такива раздатки (от 2,0 mpi ) има под път и над път в БГ ,за цена от около 300-400 лв. и сравнено с цените на Ашкрофт ми се вижда доста по евтин вариант.
          rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
          0898 51 31 46

          Коментар


          • #35
            От: ARB или ASHCROFT ???

            Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
            В момента Ashcroft няма налични блокажи
            Е това е лошо .... ама много лошо .
            Ще сменя всичко без пиньон и корона засега.
            - лагери комплект
            - полуоски
            - капачки
            rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
            0898 51 31 46

            Коментар


            • #36
              От: ARB или ASHCROFT ???

              А не е ли още по-добре да си сложиш един хубав здрав Борг Уорньр и да забравиш.
              sigpic
              Land rover lightweight-series 3
              Range Rover V8
              Range Rover Classic Vouge SE V8
              Mercedes G280

              ВАШИЯТ СЪВЕТ Е МОЯТ ГЛАС В ОБЩИНАТА!

              Коментар


              • #37
                От: ARB или ASHCROFT ???

                Първоначално публикуван от ivan kerchev Преглед на мнение
                А не е ли още по-добре да си сложиш един хубав здрав Борг Уорньр и да забравиш.
                Нещо не ме кефи варианта с виско муфата но засега раздатката ще остане на по- заден план.Съсредоточавам се върху задния мост .Като счупя тази тогава ще мисля за раздатка.
                П.П:Не съм много вещ по въпроса с раздатките и не съм и карал рейндж с Борг Уорнър ,затова и ще се въздържа от ремонти по раздатката.Мисля да се обадя на познат с RRC и ако даде да покарам ,да видя как е ,и ще го мисля
                rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                0898 51 31 46

                Коментар


                • #38
                  От: ARB или ASHCROFT ???

                  Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                  Бавно - 1,22 на моята си раздатка срещу 1,41 на другата.
                  Такива раздатки (от 2,0 mpi ) има под път и над път в БГ ,за цена от около 300-400 лв. и сравнено с цените на Ашкрофт ми се вижда доста по евтин вариант.
                  1.1,41 е по-бавната раздатка и с тоя мотор въобще не ти трябва.Аз съм с 1.22 и нямам никакви оплаквания за ускорение и липса на мощност по баирите.Той за това Дифендъра вдига 140 .
                  2.- лагери комплект-ОК
                  - полуоски -ОК
                  - капачки-тези са безумно скъпи и няма никаква нужда от тях!Вземи си стандартни от Дифендър и няма да имаш грижи.
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • #39
                    От: ARB или ASHCROFT ???

                    Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                    1.1,41 е по-бавната раздатка и с тоя мотор въобще не ти трябва.Аз съм с 1.22 и нямам никакви оплаквания за ускорение и липса на мощност по баирите.Той за това Дифендъра вдига 140 .
                    2.- лагери комплект-ОК
                    - полуоски -ОК
                    - капачки-тези са безумно скъпи и няма никаква нужда от тях!Вземи си стандартни от Дифендър и няма да имаш грижи.
                    И аз нямам проблеми с ускорението и мощността но дето се вика - колкото повече,толкова повече .
                    П.П:Като се видим някой път .... много ше те черпя
                    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                    0898 51 31 46

                    Коментар


                    • #40
                      От: ARB или ASHCROFT ???

                      Не мисля, че Борг Уорнъра е подходящ за неговият стил на каране. Друго си е като имаш контрол/знаеш какво правиш във всеки момент.
                      А и хубава значи поне със сменена верига + още някои работи.

                      Капачките - има ХД и на шитпарт, които са доста по-масивни (копие на АРБ). Аз съм с такива отпред и не съм се оплаквал.
                      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                      Коментар


                      • #41
                        От: ARB или ASHCROFT ???

                        Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                        Нещо не ме кефи варианта с виско муфата но засега раздатката ще остане на по- заден план.
                        Хич не го слушай Иван Керчев.Той не разбира от тези работи.Освен тъпата виско муфа,Борг Уорнъра е с верига,а не със зъбни колела-гадно и не здраво!Най-яката раздатка си е ЛТ230,при смяна на кръстачката с Ашкрофт разбира се!
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • #42
                          От: ARB или ASHCROFT ???

                          Да изтупаме малко темичката ми от прахоляка .
                          След днешната (лека) разходка са налице следните щети по V осмака :
                          1. Счупен заден диф.
                          2. Ненормален луфт в раздатката (в порядъка на 3/4 оборот на кардана). И на предния и на задния
                          3. Дърпа доста силно надясно и отпред вдясно като мина през неравности се чува доста силно ,,звънтене".

                          Та мисълта ми е че вече е крайно време да направя малко оборот на сър Ашкрофт и в този ред на мисли Моля някой от знаещите тук да сподели това ли са правилните неща които трябва да поръчам и дали не съм пропуснал нещо (да давам акъл мога много ама като давам пари по-добре да има някой да помогне) :
                          1. HD Cross Pin
                          2. LT 230 diff gears
                          3. Achkroft Locker
                          4. ARB compressor
                          5. Late rears

                          Капачки за полуоските - по съвет от Младен ще сложа такива от Дефендър.
                          Комплект лагери за дифа си пише че идват в комплект с блокажа (дали е така??)
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 09-11-14, 17:02.
                          rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                          0898 51 31 46

                          Коментар


                          • #43
                            От: ARB или ASHCROFT ???

                            Какво е:
                            5. Late rears?
                            За да сложиш капачки от Дифендър,трябва да смениш и полуоските,ама така като гледам за сега нямаш намерение да го правиш.
                            Комплект лагери за дифа си пише че идват в комплект с блокажа (дали е така??)-така трябва да е,както го пише.Аз лично нямам опит,защото аз си поръчах в комплект цялото прасе с усилени и подпряни корона и пиньон.
                            Ако ти хлопа раздатката-първо я отвори и виж какво и хлопа-може да ти трябват и лагери.
                            За комплекта за централния диф(кръстачка+зъбчатки) е добре да се поръча с пружинните/конусни шайби.Доставят ги,като им напишеш писмо,че ги искаш.Струват стотинки ама са си благинка.
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • #44
                              От: ARB или ASHCROFT ???

                              Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                              Какво е:
                              5. Late rears?
                              За да сложиш капачки от Дифендър,трябва да смениш и полуоските,ама така като гледам за сега нямаш намерение да го правиш.
                              Комплект лагери за дифа си пише че идват в комплект с блокажа (дали е така??)-така трябва да е,както го пише.Аз лично нямам опит,защото аз си поръчах в комплект цялото прасе с усилени и подпряни корона и пиньон.
                              Ако ти хлопа раздатката-първо я отвори и виж какво и хлопа-може да ти трябват и лагери.
                              За комплекта за централния диф(кръстачка+зъбчатки) е добре да се поръча с пружинните/конусни шайби.Доставят ги,като им напишеш писмо,че ги искаш.Струват стотинки ама са си благинка.
                              Е затова първо питам
                              Late rears в сайта на Ашкрофт е наименованието което е написано за задните полуоски .
                              За пружинните /конусни шайби - няма ли ги обявени като артикул на сайта им?? Ако ги няма да взема да им пиша че с моя английски докато го напиша това писмо ...
                              П.П: Лагерите оттук няма ли да мога да ги намеря или са нещо специално ??
                              Последно редактирано от edin_lyd; 09-11-14, 19:16. Причина: П.П
                              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                              0898 51 31 46

                              Коментар


                              • #45
                                От: ARB или ASHCROFT ???

                                Любо, дай и ти твоите 5 стотинки по темата.И ти си минал по този път
                                rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                                0898 51 31 46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X