Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ARB или ASHCROFT ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ARB или ASHCROFT ???

    Аз от сложилите патрулски мостове на Дискота съм чувал само псувни. Първо по майсторите, сложили ги
    После ги продават, щот не се получава каквото търсят.

    Ако искаш патрулски мостове - купи си Патрул
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
      Ако искаш патрулски мостове - купи си Патрул
      Не се бях сещал
      Има два патрула в групичката ни ама собствениците им не ми дават и на равна полянка да ги преместя малко ..... и аз не знам защо ..
      А всички разправят че били много здрави
      Моето мнение за патрул:
      Тежък,муден,отвън изглежда голям а вътре едва се събирам,багажник няма .... да се спра че някой фен на патрул може да ми се обиди

      PinMaster ,кажи с кой модел амове на Koni караш???
      ... че и амове ще сменям на единия.
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 10-10-14, 17:57.
      rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
      0898 51 31 46

      Коментар


      • #18
        От: ARB или ASHCROFT ???

        Ще погледна викенда, че не помня наизуст.
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #19
          От: ARB или ASHCROFT ???

          Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
          PinMaster ,кажи с кой модел амове на Koni караш???
          ... че и амове ще сменям на единия.
          30 1312SP1
          Heavy Track Raid
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • #20
            От: ARB или ASHCROFT ???

            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
            30 1312SP1
            Heavy Track Raid
            Това е обикновения Heavy Track, монотръбен газов амортисьор. Много добтр за цената си. Рейда няма нищо общо с този, повече от два пъти по-скъп и е от серия "90".

            Коментар


            • #21
              От: ARB или ASHCROFT ???

              Засега съм се спрял на терафирма - биг боре или де карбон.Ама и Кони ми ми се върти в главата ... да видим какво ще измисля накрая
              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
              0898 51 31 46

              Коментар


              • #22
                От: ARB или ASHCROFT ???

                Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                Това е обикновения Heavy Track, монотръбен газов амортисьор. Много добтр за цената си. Рейда няма нищо общо с този, повече от два пъти по-скъп и е от серия "90".
                Като го купувах бях сигурен, че е така, както ти пишеш, ма преписах сичко от кутията. Явно си пишат на кило
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #23
                  От: ARB или ASHCROFT ???

                  Първоначално публикуван от silata Преглед на мнение
                  Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                  Е това не ми вдъхва доверие .... многото резервни части ,като се замисля и за стандартните мостове си има достатъчно резервни части
                  Досега не ми се е налагало да ремонтирам Ашкривски мостове, но знае ли човек? Един единствен път съм видял дефектирала Ашкровска раздатка.

                  Иначе по-мое мнение с което не задължавам никой си се насочил правилно.
                  Успех
                  Аз съм съгласен със silata в тази тема. Идеята за повечето резервни части при Ашкрофт не е защото се налага да се прави, а защото имаш опции да поръчаш само това което ти трябва или прецениш. Сравнението между тунинг от Ашкрофт и мостове от Патрул Y60/Y61 като решение за заздравяване на Диското е повече от нефелно. При ашкрофт, всичко е разработено и изпитано за тази марка, всичко е на болт он и т.н. От друга страна насаждането на Патрулски мост си е тенетеме отвсякъде, преработват се захвати, окачване, кардани и т.н. Има смисъл да се прави, ако си фен на гаражни доработки, ако ти изпаднат добри мостове на ниска цена (вече е все по-трудно, защото всеки ги търси ) и ако си правиш нещата сам и не си калкулираш труд.

                  Във всички останали случаи Ашкрофт е определено предимство.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ARB или ASHCROFT ???

                    Ашкрофт ще е ... то е ясно вече
                    Просто исках някой по технически грамотен от мен да направи обосновано сравнение между двете марки.Все пак имат разлика в цената в порядъка на 200 паунда и ми беше любопитно има ли за какво да се платят
                    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                    0898 51 31 46

                    Коментар


                    • #25
                      От: ARB или ASHCROFT ???

                      Определено не мога да кажа нищо лошо за ARB, както и за повечето големи австралийски производители.
                      Но при положение, че по последна моя информация Ашкрофт е по-ефтин, бих взел тях ако съм на твое място. Доста смислени, изпитани и доказани продукти, изцяло ориентирани към марката. Комуникацията с тях е прекрасна, поръчвал съм много неща за приятели. Лесно е да се изпрати обратно част при необходимост, което е важно. В това отношение с ARB нямам представа как се работи но вероятно няма проблеми също. Единствения официален канал към тях за който аз знам е през Гладиатор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: ARB или ASHCROFT ???

                        Ами с двете ръце и пръстите на краката /ако можех /те съветвам Асфкрофт.
                        Аз самия се подлъгах и сложих нисански на Диско 1. За "Майсторите" ще премълча,че много цензура ще има .
                        За да стане кола след това ,трябва да сложиш други кардани с двойни карета от към раздатката и съчмени от към мостовете. Да смениш захватите на носачите на рамата или ако запазиш носачите тези на моста.
                        Нови щанги и панхард. Преработка на спирачните маркучи и тръби.
                        Нови легла на пружините на мостовете и захвати на амовете и тн.Цялата галимация месеци ядове,заварки с неясна здравина, доработки и мноооого пари.
                        Същите пари дадени на Асфкрофт един читав монтиор и след 10 дена, най-много имаш същия резултат и доста по-малко изхабени нервни влакна
                        Поздрави!
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-10-14, 17:48.

                        Коментар


                        • #27
                          От: ARB или ASHCROFT ???

                          Няма и 10 дни , на Насо сложих :поньон, корона , касета, предни полуоски , карета , лагери на главините за половин събота в междучасието.
                          Обаче имаше мотив, Диди беше запалила барбекюто
                          Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
                          Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
                          Land Rover Freelander td4 2005
                          Land Rover Discovery td5 2002

                          Коментар


                          • #28
                            От: ARB или ASHCROFT ???

                            Айде и аз да се произнеса,че точно по въпроса имам опит и наблюдения.Отзад съм с АРБ,отпред с Ашкрофт.Не намирам абсолютно никаква разлика.И двете неща ми служат вярно и безотказно.Нямат и почти никаква конструктивна разлика.Ашкрофт твърдят,че уплътненията им за въздуха са по-добри,т.е. има по-малка загуба на въздух,когато блокажа е включен и по-рядко се включва компресора.Да,ама аз не мога да кажа дали е така,защото за да включа предния,първо трябва да съм включил задния,така че няма как да разбера дали има разлика.При тези равни условия,винаги бих предпочел Ашкрофта заради:1.По-ниска цена2.Гаранция3.По-лесна и бърза доставка4.Наличност на всякакви части.
                            Относно това,което си решил-да започнеш от задния мост-диф + полуоски е добре.Короната и пиньона са достатъчно здрави за всякакъв тормоз.Аз съм повреждал корона и пиньон само щото зъбите от дифа бяха попаднали там.Апетита обаче идва с яденето-като хареса как се е получило,ще поискаш да можеш да раздаваш газта до ламарина при всякакви условия.Тогава ще сложиш и отпред.Ако още не си трошил и централен диф,сложи и комплект кръстачка и колела от Ашкрофт и си готов.
                            И моите амове са Кони Хеви Трак-отлични за гора,дълбока оран и скорости на черно до 90км/ч.На шосе много приятна возия и сравнително добра стабилност,но в никакъв случай не са за рали изпълнения.Обаче идеално филтрират всякакви неравности на терена.За мен са отличен избор.
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • #29
                              От: ARB или ASHCROFT ???

                              Такааа... след малко размисли и страсти дойде ред да се поръчва и сега пак съм пред дилема,дали да си преправям раздатката или да си търся такава от 2,0 mpi.
                              Моля някой знаещ да направи подредба с точните наименования на нужните елементи за пълна промяна на задния мост и евентуално раздатката.

                              П.П: А че ще почерпя то си се подразбира
                              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                              0898 51 31 46

                              Коментар


                              • #30
                                От: ARB или ASHCROFT ???

                                Каква е идеята с раздатка от 2.0 бензин или аз съм изпуснал нещо?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X