Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новата придобивка в семейния гараж :) Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Новата придобивка в семейния гараж Land Rover Discovery 2 Td5

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    То в "съседната тема" основно аз съм писал
    Обръщам се към човека създал темата........ и се опитвах да опонирам за 10-11/100 градско, и това при 2 джипа, на един и същи човек.
    ТИ си ясен.От теб, мога само да черпя инфо.. ..

    Коментар


    • #32
      От: Новата придобивка в семейния гараж Land Rover Discovery 2 Td5

      Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
      Обръщам се към човека създал темата........ и се опитвах да опонирам за 10-11/100 градско, и това при 2 джипа, на един и същи човек.
      ТИ си ясен.От теб, мога само да черпя инфо.. ..
      11 е напълно нормално за ръчка със стоков размер на гумите при кротко каране, както кара Иван. При мен един литър отскочи само от промяната на широчината на гумата от 285/75/16 на 33/12.5/15. В началото с 265/70/16 беше под 12.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #33
        От: Новата придобивка в семейния гараж Land Rover Discovery 2 Td5

        А вие на кой етаж сте, че да се ориентираме коя е "съседната" тема
        Последно редактирано от PinMaster; 05-12-14, 16:07.
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #34
          От: Новата придобивка в семейния гараж Land Rover Discovery 2 Td5

          Така и така се събрахте.Някой, ако има как, да ми отговори ясно и категорично..
          Какъв е ефекта при каране, без прословутото "обезвъздушаващо" клапанче( air bleed valve) дето е при горивния филтър.

          Коментар


          • #35
            От: Новата придобивка в семейния гараж Land Rover Discovery 2 Td5

            Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
            Така и така се събрахте.Някой, ако има как, да ми отговори ясно и категорично..
            Какъв е ефекта при каране, без прословутото "обезвъздушаващо" клапанче( air bleed valve) дето е при горивния филтър.
            На първо място - трудно палене при малко гориво в резервоара. После, според зависи от състоянието на самата помпа, е възможно и в движение да се появят колебания, заради разпенено от въздуха гориво. Аз малко не мога да схвана все пак, как точно тия мехурчета успяват да преминат през филтъра, но е факт, че успяват. Изобщо - храненето е направено излишно сложно. Замислям се от известно време да я променя цялата тая схема.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #36
              От: Новата придобивка в семейния гараж Land Rover Discovery 2 Td5

              Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
              Извънградско - 7,5 ? ...
              "Шегата настрана" - за 50 000 км през 2012, от които 5к градско и 5к офф - 9 л нафта/100 км. Поради специфика на работата ми - всичко е документирано по време (до секунди) и gps координати (до 0,1 от секундите)
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #37
                От: Новата придобивка в семейния гараж Land Rover Discovery 2 Td5

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                На първо място - трудно палене при малко гориво в резервоара. После, според зависи от състоянието на самата помпа, е възможно и в движение да се появят колебания, заради разпенено от въздуха гориво. Аз малко не мога да схвана все пак, как точно тия мехурчета успяват да преминат през филтъра, но е факт, че успяват. Изобщо - храненето е направено излишно сложно. Замислям се от известно време да я променя цялата тая схема.
                Карам така,година и половина.Помпата си е шумна, откак я сменихме(в началото), с оригинална, ама на старо.Тъй като го имаше проблема с трудното палене(рядко,но го имаше), когато резервоара е под половината, се усъмних в ( air bleed valve). Поръчах го от Мотопфое.При "смяната" се оказа, че такъв въобще няма.Някой очевидно го е махнал.( Колата без клапан, се движеше добре,добро ускорение, празен ход без прекъсване и т.н, двигателя "мъркаше"). Явно е знаел ,какво прави,защото след като сложих новия клапан, помпата верно утихна, но след 40 км. колата запрекъсва и загасна .Махнах го и си продължих нормално.
                Предполагах, че проблема е в помпата "на старо" или в дифтунгите и т.н....
                Имах проблем с налягането на охладителната течност, маркучите си бяха доста твърдички..Карах го доста така, не вдигаше температура, ама явно правеше възд. възглавница (чуваше се антифриза в отоплителя при подаване на газ) .
                Реших се на интервенцията .
                Смяна на гарнитурата на главата, дифтунги,гумички, О пръстени, гарнитури на колекторите и т.н ,( регулатора на налягането не течеше и изглеждаше добре) ....
                Страх ме е да се похваля, ама проблема с налягането вече го няма..
                Горивото ми е падало доста под половината и проблем с паленето, за тия няколко месеца и 5,6 хил. км- само веднъж.

                Та в тоя ред на мисли, след като съм "сигурен" от страната на двигателя(и покрай него), сега остава да сложа и клапанчето, та да видя помпата или връзките покрай нея са проблема...? Имам и нова горивна помпа(неоригинална разбира се),пазя я за краен случай.Ама ще стигна и до нея, ако след слагането на клапанчето, пак загасне....

                Няколко месеца го отлагам, тъй като колата се движи и държи перфектно.Мислех си за промяна на горивната карта, ама кат гледам засега няма да ми трябва.Късам си ги все още голфърите, по кръстовищата....

                Е, разхода ми явно е леко висок , ама аз съм доволен..
                Последно редактирано от krasimir.n; 05-12-14, 19:23.

                Коментар


                • #38
                  От: Новата придобивка в семейния гараж Land Rover Discovery 2 Td5

                  Здравейте, разхода го измервам като светне резервата отивам на бензиностанцията, слагам за 30лв. гориво и нулирам километража и при следващото светване на лампата, виждам колко са километрите и разделям километрите на литрите и получавам разхода, така го меря. Някой беше казал, че трябва пълно празно да се замери, е да ама 95 литра как се пълнят, то не са малко парите.

                  Другото което ме съмнява е, че не карам както трябва автоматика, обаче и нямам кой да ми покаже, и затова приемам съвети. Като го карам усещам да превключва около 2500 оборота, но понякога и до 3000 да стигне не превключва, в смисъл това го прави при изкачване на баир, не голям. Мисля че, задържам повече на по ниска предавка и затова разхода е по голям, така си мисля.

                  А ето и откъде ми дойде идеята, че не карам добре - когато карам до Варна я оставям на круиз контрола и гледам че оборотомера не надвишава 2000 при скорост от 90 км/ч, после засичам разхода и извънградско излиза 9/100.

                  Не знам може и аз да бъркам нещо със засичането на разхода.

                  Педала на газта го натискам плавно, дали трябва да е така или по рязко да се натиска и това не знам.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Новата придобивка в семейния гараж Land Rover Discovery 2 Td5

                    Първоначално публикуван от disikey Преглед на мнение

                    Другото което ме съмнява е, че не карам както трябва автоматика, обаче и нямам кой да ми покаже, и затова приемам съвети. Като го карам усещам да превключва около 2500 оборота, но понякога и до 3000 да стигне не превключва, в смисъл това го прави при изкачване на баир, не голям. Мисля че, задържам повече на по ниска предавка и затова разхода е по голям, така си мисля.

                    А ето и откъде ми дойде идеята, че не карам добре - когато карам до Варна я оставям на круиз контрола и гледам че оборотомера не надвишава 2000 при скорост от 90 км/ч, после засичам разхода и извънградско излиза 9/100.


                    Педала на газта го натискам плавно, дали трябва да е така или по рязко да се натиска и това не знам.
                    Моя, при плавно(равномерно) натискане на газта, на равно, превключва на около 2000-2200 оборота.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X