Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нос Хорн 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нос Хорн 2014

    ракията май ми малее

    Коментар


    • #32
      От: Нос Хорн 2014

      Първоначално публикуван от araber_horse Преглед на мнение
      ракията май ми малее
      Набито око имаш . С ракията сме назад вярно е. Тази година гроздето не стана в нашия район. Но имаме обещани количества от приятели. :-)

      Коментар


      • #33
        От: Нос Хорн 2014

        Повечко чист спирт - C2H5OH, приложения широки(бързо стопля, мощен дезинфектант, пие се и повдига настроението, нека е концентрат)
        Успех, следим с интерес!
        Последно редактирано от smng0303; 23-10-14, 11:40. Причина: бензиновия мотор го мели

        Коментар


        • #34
          От: Нос Хорн 2014

          Първоначално публикуван от orlinezze Преглед на мнение
          Набито око имаш . С ракията сме назад вярно е. Тази година гроздето не стана в нашия район. Но имаме обещани количества от приятели. :-)
          Само кажи и ти прaщам 10л орешашка гроздова, да ви напомня за Бълагария.
          Последно редактирано от divein; 23-10-14, 15:36.

          Коментар


          • #35
            От: Нос Хорн 2014

            Първоначално публикуван от divein Преглед на мнение
            Само кажи и ти прaщам 10л орешашка гроздова, да ви напомня за Бълагария.
            Благодаря, няма нужда вече събрахме към 30-тина литра от приятели и вече като нтоварихме и ни е кът мястото :-)
            Днес дойде ветрогенератора . лично за мен абсолютно непозната марка , но се твърди че били добри - 300вата
            http://www.leturbines.com/products/le-300-wind-turbine/
            те това е машинката .
            Някой да е имал вземане -даване случайно с нея ?

            Коментар


            • #36
              От: Нос Хорн 2014

              Тойота Корола един вид,евтино и върши работа за парите си,но ако сравняваме с нещо много добро като Суперуинд 2000 ммммм ще го засрами леко казано.

              Това вашето дава 85 вата/8 ампера на 15 възла скорост,Супервятьра на 13 възла вятър почва да набива 350 вата или почти 30 ампера,променлив ъгъл на атака на перките и е тих и без вибрации та чак опасен.
              Вашия дава 300 ампера ма не пише на колко възла вятър и ако се предположи,че повечето време ще гоните 10-20 възла вятър и тов голяма части от времето на попътен то я ви дава 6-8 ампера я не,Вятъра в същото време ще бие над 15.

              Не ми е идея да сравнявам единия с другия защото може разликата в цената да е около 8:1 в полза на вашия та с парите си не 1 ми 3 може да наредите и пак да ви останат.Идеята ми е да си сметнете правилно какво да очаквате от тая перка за да не стане да ви е проблемен тока в средата на морето.


              Давай друга питанка,тия много ги знам.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: Нос Хорн 2014

                Сега е моментът да пробвате колко стабилно сте сложили ветрогенератора и дали стойката влиза в лош резонанс - нали ще духа тези дни с най-различна сила на вятъра.

                Коментар


                • #38
                  От: Нос Хорн 2014

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  Тойота Корола един вид,евтино и върши работа за парите си,

                  .
                  За мен тойота корола е ок , малко то ще бута малко панелите , ако закъсаме съвсем имаме едно двутактово китайче + едни 300 литра дизел в туби .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нос Хорн 2014

                    Аз и брата с електрически автопилот на 50 фута лодка и караме със седмици само на суперВятьра,за идея само.

                    Малко ви е нафтата според мен,смятай 20% от дистанцията с 2200 оборота или айде 3 литра на час.Дано не ви се налага да бягате на мотор или пък да го ползвате за зареждане макар,че около Екватора не знам как се прави без мотор.Е не знам и колко време имате.

                    имам една снимка с 200 литров на носа на лодката и това беше само една част,2300 мили дистанция с 3 цилиндров Янмар или по-малък от вашия.Там имахме почти 200 галона нафта на спортна лодка.


                    Сложете един Ксантрекс монитор за батерии,да знаете къде сте с тока,пести нерви и пари.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нос Хорн 2014

                      Ще зареждаме нафта в Малта, Испания и Канарите- там планираме да спираме . а от Канарите до Бразилия дано изкараме с половин тон.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нос Хорн 2014

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4434_.jpg
Прегледи:1
Размер:64.3 КБ
ID:5618305Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4446_.jpg
Прегледи:1
Размер:58.7 КБ
ID:5618306
                        Днес сложихме новите платна - екстра са :-)
                        Взехме си за всеки случай и арматурна ножица - дано не ни потрябва

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нос Хорн 2014

                          Грота с колко рифа е? Щормови стаксел и трисел имате ли?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нос Хорн 2014

                            Дано,долу горе е това което ние покриваме като дистанция от Хавай до тук или около 2300 мили,половината от тях насрещно време или никакво,но ние имаме вариант да качим 5-600 мили над високото налягане в търсене на вятър.Там го играем по барометър,скачаш на вятъра който ти трябва и ако почне да пада налягането то падаш и ти на Юг,почва да се качва и се качваш на Север,така играеш с оптималния вятър без да се навреш във високото където е ветрова дупка.

                            Вие не знам как ше я карате,Кейп Верде или към Карибите и после ляв халс или покрай Африка / уха,смел вариант / но как и да я карате половината поне от тая дистанция я има 5 възла вятър е ня,айде 10 да са.На всяко състезание около света там им е проблема,голяма ветрова дупка за която аз поне бих се заредил яко с дизел.

                            Да сметнем 200 галона или малко над половин тон дизел,200 часа са това по 6 възла / това ше прави натоварена до галон / 1200 мили или ако моторясвате половината време то в Бразилия сте празни.

                            Ще стане,аз само груби сметки е така правя,тънките вече вие там ще си ги направите много по-добри от моите диванни.

                            Айде тръгвайте,че нямам търпение да почна да ви дебна.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нос Хорн 2014

                              Първоначално публикуван от divein Преглед на мнение
                              Грота с колко рифа е? Щормови стаксел и трисел имате ли?
                              2 рифа като гледам,втория бих го направил много по-дълбок,да речем 15-20% от тоя грот.

                              Дано имат щормови,рекорда при нас Март месец пресичане ни е 17 дни на трети риф и половин 135% геноа на 44 футов Суан натоварен или долу горе това което имат и те като размер и лодка.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нос Хорн 2014

                                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                                2 рифа като гледам,втория бих го направил много по-дълбок,да речем 15-20% от тоя грот.

                                Дано имат щормови,рекорда при нас Март месец пресичане ни е 17 дни на трети риф и половин 135% геноа на 44 футов Суан натоварен или долу горе това което имат и те като размер и лодка.
                                Eйй, вдетенявам се като ви чета, отварям наръчника че някои термини въобще не ги отлепям! Дано публикувате инфо. по темата (Ушуая де).Кога четох моряклъка и английския беше диферент...а Дарвин не беше стъпвал на Огнена земя! Носете си речник на Испански...и много попътен вятър, Посейдон да ви закриля и Нептун бди. Още веднъж, да се приберете здрави, Успех!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X