Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес С-320 бензин-какво да очаквам?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мерцедес С-320 бензин-какво да очаквам?

    Няма какво да те притеснява в тоя модел. Уникално здрав двигател. Търпи и газ,както ти казаха колеги. ИМат склонност да гният тия,точно от тия години. Виж я хубаво да не е поръждясала. И виж къде е произведена,че имаше и такива които ги правят някъде по африка и качеството на материалите е много лошо. Ако не ти е тясна и е запазена скачай щом имаш пара за бензин )

    Коментар


    • #17
      От: Мерцедес С-320 бензин-какво да очаквам?

      Ако не греша това трябва да е с двигател М112, 3200 цц, V6.
      Мой колега караше същия мотор на Е класа, W210, 4matic, седан, не помня годината, но беше около 2000.
      Карал съм я няколко пъти. Много приятен двигател. Въпреки 4matic-a в София харчете около 15. Извън града без проблеми падаше на 10 при нормално каране.
      Единственото, за което знам, да е имал проблеми бяха уплътненията на конзолата на масления филтър и то след гъзорък майстор.
      Свешите също са скъпичи, а са 12 парчета...
      За автомата не съм чул да е имал проблеми.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #18
        От: Мерцедес С-320 бензин-какво да очаквам?

        Круме, имам w202 за части така че споко

        ПС Дааа, той говорел за W203 ама кой да чете
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Мерцедес С-320 бензин-какво да очаквам?

          Имам някакъв спомен, че един приятел баш тая я хвалеше, ма ще го разпитам или ще ти дам телефон да си го разпиташ ти. Точно с Мерцедеси се занимава.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #20
            От: Мерцедес С-320 бензин-какво да очаквам?

            Както по нагоре споменаха гледай за ръжда.От тия години и цедките и е класите гният,ама много.Иначе мотора е много добър,скоростите също ако им е сменявано маслото,защото със скоростите имаше драма,но след издаване на бюлетин от МБ дилърите влязоха в час. П.С За ръждата критични места са долния ръб на вратите,прагови,бутон на багажника и вежди.Огледай много внимателно.

            Коментар


            • #21
              От: Мерцедес С-320 бензин-какво да очаквам?

              Взимай го ако ти харесва,аз лично бих заложил на Е класата с тоя мотор,така или иначе го плащаш като Мерцедес та поне да е една идея по нормален размер.

              Нямат кой знае какви техни си проблеми,и скорости и мотор се намират в Е класата та каквото е за едната това и за другата.
              Сега да седнем да си говорим за прегряване на скоростите,за маслата,за прижинката на трета или за скоростните сензори които пука.......няма смисъл,това си го има всяка една от тия кутии.
              Мотора си е мотор,12 свещи подредени за кофти смяна,държи на бой.

              вентилатор на парното,регулатори на стъклата,люка.......Мерцедеските си проблеми,гледай да е запазено,другото ще ти го нарисуваме как се поправя.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Мерцедес С-320 бензин-какво да очаквам?

                колега, карах такава модел 2002г почти в периода 2008-2012 в щатите в района на вашингтон д.с. - W203SW, 218Hp, V6, petrol
                проблеми за тези години и преди мен:
                купена на 95 000 км. - продадена на 175 000 км.
                сменени компютрите на колата - по документи 3 броя, аз изгорях с един за 1 600$ + репатрака.
                проблеми при предишният собственик с централното - оправено и при мен не е давало никакви проблеми.
                по някое време се наложи смяна на капака на клапаните, защото понатекваше малко.
                сменени накладки и дискове - комплект, обади се компютърчето, че трябвало.
                смених и маслото на скоростите, че превключваше на по -високи обороти и при задна на баир, тръгваше напред.
                най-големият проблем /според мен и така я продадох/ течеше двигателно масло около скоростната кутия, било май семеринг някакъв? карах с доливане, но тук мобил1 не е по 6.50$
                чупят се ключовете - пластмасата на бутоните.
                за самият автомобил мога да кажа само хубави неща, "кожен" салон, 2 електрически предни седалки с памет, люк, сензор за светлина, 2-зонов климатроник, подгрев на пръскалите на чистачките и самата течност, много безшумна и при по-висока скорост, музика BOSE в този модел.
                разход по американските пътища на автопилот със средна скорост 100км/ч след 1500км 8.1л/100, на по-кратки разстояния /40-50км до плаците/ до 8,5/100 слизаше
                градско във Вашингтон около 14.5/100, на влизане в Ню йорк и Манхатън застопоряваше на 16,8/100.
                както са казали колегите по-горе под 16-18 няма да паднеш градско, извън ако не си на магистралата под 10 не те виждам.
                за двигателя мога да кажа от личен опит, че решиш ли да изпревариш, направо излиташ след кикдаун-а, 100 мили не се усещат
                забелязах, че от страната на водача беше започнала да поддава ръжда под лайсничката на врата и до самото уплътнение на врата от долната страна, която минава над прага - това и на двете врати и на калника.
                пс. ако нямаше да се прибирам в БГ още щях да си карам "любимата" кола.
                успех с покупката.
                Последно редактирано от chasovnik; 07-10-14, 14:57.

                Коментар


                • #23
                  От: Мерцедес С-320 бензин-какво да очаквам?

                  Започвам и аз да се облизвам за една такава след проблемите с двигателя на Сорентото. Темата е от преди 3 години, та да питам има ли нещо ново, което да ме откаже и кой друг бензинов, по-малък двигател да оглеждам?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мерцедес С-320 бензин-какво да очаквам?

                    Аз имам такъв вече пет години и на газ съм ме минал към76000км.Свещите ги смених в обикновен ни за по 4.50лв бройката и няма никакви проблеми.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мерцедес С-320 бензин-какво да очаквам?

                      Да се включа и аз ... , карам C320 4matik - 2003 - навъртял съм за 1 година 160000км , сменил съм само масло и филтри , и приключих , карам си я със здраве и няма никакъв проблем , Да ! харчи ... но и под 160 не падам , ако някой ден реша да я сменям , то това ще бъде само и единствено с по нов модел

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мерцедес С-320 бензин-какво да очаквам?

                        Първоначално публикуван от vaniovv Преглед на мнение
                        Да се включа и аз ... , карам C320 4matik - 2003 - навъртял съм за 1 година 160000км , сменил съм само масло и филтри , и приключих , карам си я със здраве и няма никакъв проблем , Да ! харчи ... но и под 160 не падам , ако някой ден реша да я сменям , то това ще бъде само и единствено с по нов модел
                        Браво,ЮНАК!!!
                        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                        Враца

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мерцедес С-320 бензин-какво да очаквам?



                          Колко харчи?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мерцедес С-320 бензин-какво да очаквам?

                            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение


                            Колко харчи?
                            30-40 тона на година,438км/дневно със 160км/ч ...минимум,най-вероятно и 3 комплекта гуми,8 пъти е сменял масло!
                            Само Мерцедес!!!
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мерцедес С-320 бензин-какво да очаквам?

                              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                              30-40 тона на година,438км/дневно със 160км/ч ...минимум,най-вероятно и 3 комплекта гуми,8 пъти е сменял масло!
                              Само Мерцедес!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мерцедес С-320 бензин-какво да очаквам?

                                Има зачислен marmot на колонката. Това е по 1 резервоар на ден. Щото като се кара с над 160, и стига за около 450-500км. Казваш всеки ден си наливал по ~150лв за гориво?Без изключение? ~150лв х 365дни = 56 000 лв за гориво? За кола която струва пряко сили 7к?

                                И мармотите не са това което бяха , какви имаше на времето, а сега джендъри

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X