Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си запалим огън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си запалим огън

    Kато гледам цените на материалите дето използва го докарва май до 1-2 кубика дърва това огънче
    Николай Папазов

    Коментар


    • От: До: Как да си запалим огън

      Често ходя на лов и винаги нося със себе си запалка и кибрит в непромокаема найлонова кутия.
      Това лято получих от приятелката ми подарък нож от известната на Беър Грилс за оцеляване в комбинация с магнезиева запалка

      В гората го нося постоянно със себе си. Не вярвах, че такава запалка работи. И защо ли да я ползвам като имам обикновена запалка с камъче.
      Пробвах магнезиевата запалка и със суха трева и мъх учудващо, но запали.
      Готина джаджа и явно дълго издържа и като е в комплект с ножа я нося постоянно,но всъщност ползвам повече ножа.
      Последно редактирано от Ясен; 18-12-15, 13:54.

      Коментар


      • От: Как да си запалим огън

        Смеси които се палят по подобен начин, вадят очи много качествено.
        Иначе много вещества реагират бурно и се самозапалват, но практиката е показала че е много по вероятно да си носиш запалка от колкото подвижна химическа лаборатория.
        Да не съм голословен прилагам два произволни клипа:

        Коментар


        • От: Как да си запалим огън

          Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
          Kато гледам цените на материалите дето използва го докарва май до 1-2 кубика дърва това огънче
          Това е щото не си виждал iSmartFire - подръчен огън с продуктите на една друга фирма.

          Коментар


          • От: Как да си запалим огън


            Коментар


            • От: Как да си запалим огън

              Ежко, получаваш 100 лева ако покажеш на живо фокуса с лимона.

              Коментар


              • От: Как да си запалим огън

                Поправям се: не само Ежко, но и който и да е друг получава - и не 100, а 300 лева, ако покаже фокуса с лимона. Всички метални части може да си ги осигури по свой начин, но лимона и горимите материали ще набави от магазин за хранителни стоки.

                Разбира се, 300 лева получава първият успял. Следващите не. Лимоните (в разумни количества) финансирам аз.

                Коментар


                • От: Как да си запалим огън

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ....лимона и горимите материали ще набави от магазин за хранителни стоки...
                  Какви горими материали може да се купят от магазин за хранителни стоки?
                  The Flat Earth Society has members all around the globe.

                  Коментар


                  • От: Как да си запалим огън

                    Във видеото е тоалетна хартия. Може да се намери в ПОВЕЧЕТО магазини за хранителни стоки.

                    Коментар


                    • От: Как да си запалим огън

                      Не съм сигурна, че е вц папир. Сега ме амбицира да изкарам едни 300лв.
                      The Flat Earth Society has members all around the globe.

                      Коментар


                      • От: Как да си запалим огън

                        Добре, разширяваме условието с други горими материали. Стига да не се самозапалват при температура под 100 градуса по Целзий. И да не са течни.

                        Коментар


                        • От: Как да си запалим огън

                          А батерията за в лимона каква да бъде ?
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • От: Как да си запалим огън

                            ОК, записвам се за теста. Ако не успея - лимоните ще си платя сама...
                            The Flat Earth Society has members all around the globe.

                            Коментар


                            • От: Как да си запалим огън

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Поправям се: не само Ежко, но и който и да е друг получава - и не 100, а 300 лева, ако покаже фокуса с лимона. Всички метални части може да си ги осигури по свой начин, но лимона и горимите материали ще набави от магазин за хранителни стоки.

                              Разбира се, 300 лева получава първият успял. Следващите не. Лимоните (в разумни количества) финансирам аз.
                              Задължително ли трябва лимоните да са окабелени по този начин?
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар


                              • От: Как да си запалим огън

                                Не. Можеш да използваш лимона в качеството на токоизточник (и никакъв друг токоизточник) както намериш за добре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X