Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си запалим огън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Как да си запалим огън

    Че то в БГто пилоти нЕма...
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • От: Как да си запалим огън

      нЕма ... щото са свалени .... колегата, нали за тях пише романа ...
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • От: Как да си запалим огън

        Първоначално публикуван от bootman Преглед на мнение
        В момента служебно ми се налага да подготвя наръчник по оцеляване и имам доста събрани материали. Ако мога да съм полезен с нещо просто питайте за мен ще е удоволствие да помогна с каквото мога.
        същото се отнася и за теб.

        Аз имам въпрос относно шишарките и приложението им - различни разновидности, хранителни предимства и недостатъци на отделните видове, горимост ... други ползи от тях?
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • От: Как да си запалим огън

          Някой пробвал ли е тоя метод -> http://vbox7.com/play:3975e8e4a0

          тук субтитрите май са по-добри -> http://vbox7.com/play:4d14397d76&al=2&vid=12898479
          Последно редактирано от Traum; 13-02-13, 15:08. Причина: допълнителен линк

          Коментар


          • От: Как да си запалим огън

            Аз съм правил подобни неща.
            Ако не знаеш какво правиш, рискът да останеш без пръсти, без очи, без нож или без огън е значителен.
            По-малко рисковано е да се направи късо съединение с по-внимателно разглобяване на батерията, контактните лентички лесно се нагряват до червено даже с изтощена литиева батерия.

            Коментар


            • От: Как да си запалим огън

              До колкото ми се е налагало да се занимавам с шишарки, ял съм семките им ( на вкус все едно дъвчиш кибритени клечки ) и съм ги позвал за горене. Може да размажеш шишарката между два камъка за да достигнеш до семките а и останалата част се запалва и гори по лесно.

              Коментар


              • От: Как да си запалим огън

                А що се отнася до пилотите има и то доста добри.

                Коментар


                • От: Как да си запалим огън

                  Първоначално публикуван от bootman Преглед на мнение
                  До сега най-полезното нещо се оказа ферородната запалка или Беарката . Огън с нея съм палил и в силен дъжд зялата работа е в избора на подпалките да знеш кога, каде и как да си ги набавиш.
                  Искра от ферородо хващат изключително много неща. Включително сме пробвали с топка домакинска тел (за търкане на загорели съдове), аз бях убеден че нищо няма да стане.... Хвана от половин драскане

                  Но ми даваш интересна идея - да пробвам да цопна телта във вода, и да видим дали ще хване след изваждането....
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • От: Как да си запалим огън

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    .. Включително сме пробвали с топка домакинска тел (за търкане на загорели съдове), аз бях убеден че нищо няма да стане.... Хвана от половин драскане
                    ...
                    Това с пластмасовите ли?

                    а, ако имате и такава вода под ръка много помага

                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Как да си запалим огън

                      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                      Това с пластмасовите ли?

                      а, ако имате и такава вода под ръка много помага
                      Не, ситна метална домакинска тел, за търкане на загорели съдове. На пипане напомня малко по-груб памук. Продават ги във всеки магазин за домакински потребности.

                      Иначе вода още не сме пробвали да палим, ама щом като има доказателства че може... ще се постараем

                      П.С. Тоз другар с ферородото заслужава да го положат по врата. За драскане се ползва гърба на ножа, а не острието.
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: Как да си запалим огън

                        Я, ще тряя пробвам значи

                        кат се намокри ферородото, мноо бързо ще обърнеш на острието, щот инак си е хамалогия
                        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                        Суперспам - спама на суперите

                        Коментар


                        • От: Как да си запалим огън

                          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                          Я, ще тряя пробвам значи

                          кат се намокри ферородото, мноо бързо ще обърнеш на острието, щот инак си е хамалогия
                          Пробвай, забавно е. Бях готов да вържа бас, че няма да стане, но аз лично успях да го запаля буквално от първото драскане, и така няколко пъти. А имай предвид, че не съм особенно сръчен тип, да не кажа никак.

                          А за феро-то, утре ще хекспериментирам с накиснато във вода феро и ще докладам. Моята теория е, че ако гърба на ножа има достатъчно стабилен ръб - дали дялкаш с гърба или с острието, все същия шнур. Само дето в първия случай не си окепазяваш ножа, а във втория - да.

                          Апропо - повечето феро-та си идват с една симпатична пластинка-драскалце, предвидливо вързана към тях с връвчица Та джелатското дялкане с ножа по тях (независимо с коя част) ми идва малко прекалено натурално, някак си. Не че не може и така, ама защо ?
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • От: Как да си запалим огън

                            Да !
                            Последно редактирано от valsodar_rn; 15-02-13, 21:40.

                            Коментар


                            • От: Как да си запалим огън

                              Таа пластинка освен, дето и е къса верижката и трябва да я махнеш, не прави добра искра. Поне моята. Интересното е, че тука палите всевъзможни простотии с това чудо, а аз не можах 1/2 ден да запали НИЩО. Само с вода и телче не опитах. То не бяха прахани и трески, талаш и стърготини, сухи сламки и листенца, каквото се сетиш. Йок. Ще пробвам с ножа, може пък от това да е. Инак ще трябва да я ползвам за компас само, че са и турнали...

                              ПП Сега пробвах с ножица, не с остриетно, но е с готин ръб външната страна и о чудо. Искрата няма нищо общо с тази от драскалцето! Е не успях да запаля водата от чешмата, но мисля да пробвам днес разни неща дали ще поемат...
                              Последно редактирано от Насов; 16-02-13, 08:59.

                              Коментар


                              • От: Как да си запалим огън

                                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                                Таа пластинка освен, дето и е къса верижката и трябва да я махнеш, не прави добра искра. Поне моята. Интересното е, че тука палите всевъзможни простотии с това чудо, а аз не можах 1/2 ден да запали НИЩО. Само с вода и телче не опитах. То не бяха прахани и трески, талаш и стърготини, сухи сламки и листенца, каквото се сетиш. Йок. Ще пробвам с ножа, може пък от това да е. Инак ще трябва да я ползвам за компас само, че са и турнали...

                                ПП Сега пробвах с ножица, не с остриетно, но е с готин ръб външната страна и о чудо. Искрата няма нищо общо с тази от драскалцето! Е не успях да запаля водата от чешмата, но мисля да пробвам днес разни неща дали ще поемат...
                                Направи си топчета от памук ... омажи ги във вазелин .. и си прибери няколко в кутийка от шоколадово яйце. Пробвай с 1-2 да видиш как хващат идеално искрата от ферото и колко време поддържат пламък
                                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                                A POS
                                0885600200
                                За момента пасажер

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X