Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на лодка rib

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на лодка rib

    Решил съм д си купя лодка rib хо се колебая за размера между 4 метра и 4,5 метра
    нямам представа с какви мотори се карат и какво да си взема
    имах твърда лодка но я продадох дайте съвет лодката ще се кара предимно на море

  • #2
    От: Избор на лодка rib

    Щом е за море - по дългата. На транеца трябва да пише колко мощен мотор може да се сложи. Ако не е втора ръка търговецът трябва да знае. Лично мое мнение - максимално допустимо мощен мотор. Понякога в морето това може да ти спаси живота. Предполагам, че за лодка 4.5м. ще ти трябва двигател с мощност от около 40к.с.

    Коментар


    • #3
      От: Избор на лодка rib

      Тази тема е стара, но важна... Бих могъл повест да изпиша RIB-лодките, но за сега ще се въздържа, много е. Ако някой ще купува, да попита, мисля ще бих могъл да дам полезни съвети....
      В момента имам RIB 5m с 115 коня матор, клас на мореходност "C" или 6-Бофорт. Много нещо ми мина през главата преди да се сдобия с тази лодка, така че съм насреща за всякаква помощ... Мога да предпаза, колеги от грешки за които после дълбоко ще съжаляват...
      Роден рибар, а принуден да работи.......

      Коментар


      • #4
        От: Избор на лодка rib

        Тази тема е стара, но важна... Бих могъл повест да изпиша RIB-лодките, но за сега ще се въздържа, много е. Ако някой ще купува, да попита, мисля ще бих могъл да дам полезни съвети....
        В момента имам RIB 5m с 115 коня матор, клас на мореходност "C" или 6-Бофорт. Много нещо ми мина през главата преди да се сдобия с тази лодка, така че съм насреща за всякаква помощ... Мога да предпаза, колеги от грешки за които после дълбоко ще съжаляват...

        Ето и самата лодка
        Роден рибар, а принуден да работи.......

        Коментар


        • #5
          От: Избор на лодка rib

          4 метра са рядкост, обикновено 4.20-4.30 е размера... Оптималната мощност е 25-30кс, но може и 50кс да се сложи... Зависи от теглото на лодката и т.н.
          Принципно за море още по-добре е над 4.50 - поне 4.70м с 40-60кс. Колкото е по-дълга и с по-вирнат нос, толкова по-малко си зависим от времето /не пръска от ветрова вълна, по-малко друса на глисаж и т.н../...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X