Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с преден диф,въздушен филтър,тампон двигател,обороти - решения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с преден диф,въздушен филтър,тампон двигател,обороти - решения

    Здравейте на всички.Нов съм във форума.Прочетох много неща,но нищо конкретно по моите проблеми.Най-напред - подариха ми Фронтера спорт 1994 2.0 куб. 115 коня с газ и ел. стъкла и огледала.Седяла е 1 година без да е карана,само палена на място.Обслужена.Паднал е сняг върхи предния капак и е счупил капака на въздушния филтър и то точно до дебитомера под маркучите за газта.Предния капак е сменен с нов,но въздушния така и не са го сменили.Сега леко прекъсва и глъхне,на моменти и гасне.Не мога да открия никъде капак или цяла кутия.Кажете от какъв друг автомобил става,защото няколко майстори казаха че ставали от омега и вектра.Но за сега нищо на лице вече една седмица.А втория проблем е в предния диф - има луфт точно от пред където оста влиза в дифа - сякаш липсва някакъв лагер.(извинете невежеството ми,но все още не съм запознат напълно с термите).С ръчни хъбове е,който включват перфектно,без зор - НО - включих ги и се опитах да карам без да ги изключвам,но само на заден мост,без да пипам лоста.Резултата беше 10 метра и предно дясно колело блокира и завлече.Отключих ги и всичко е на ред.Скъсани са и маншоните на предните карета и леко лявото притропва.Сменят ли се отделно или вървят с полуоската?Знам,че може да се окажат големи проблеми,но все пак джипа е подарък и само ще платя 1 данък и прехврълянето.Има и срендо качество гуми,но за сега не ми трябват кой знае колко добри,защото определено няма да карам тежък офроуд,а да отида до язовира и до някоя вила.И задното стъкло е спукано и ми се иска веднага да го сменя.Ако някой има въздушния филтър ,или стъклото да казва.Дано не съм нарушил някое правило.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от emilganev; 30-09-14, 20:38.
    C20Nе '94 KБ

    https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

  • #2
    От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

    Мястото на тази тема е в Опелския подфорум, според мен! Там има по-голям шанс да получиш съвет от колеги, каращи Фронтера.
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

      Имам капак за филтъра.
      Николай Георгиев 0+
      тел.0887357722

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

        Благодаря на Николай Георгиев за капака.Действаме по въпроса с каретата.Понеже са със спукани маншони ги измих с WD40 и ги натъпках с грес,за сега тракането почти изчезна,но ще трябва да се сменят.Вероятно от пред на дифа липсва "висящ лагер".Но още не съм опрял до него.
        C20Nе '94 KБ

        https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

          По принцип висящ лагер отпред липсва на всички Фронтери.Вероятно имаш предвид друго...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

            Аборт по телефона ,така или иначе е труден.Ма Соти е почнАл.
            Така като пишеш ,можеш да си търсиш преден диференциал,и то със същото предавателно число като задния.
            Интересно ми е че Ники не те е освидетелствал,хмм -диагностицирал.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

              Хвърлям бобец , имам и карти таро.
              Николай Георгиев 0+
              тел.0887357722

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                Колегата има луфт на дифа откъм кардана.
                Николай Георгиев 0+
                тел.0887357722

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                  За това използвах кавичките за лагера.А Николай определено доста ми помогна и се надявам за на пред също да се отзовава.Тези дни ще свалим кардана за да видим какво няма.Ако остане време ще направя една снимка,но определено между кардана и там където влиза в дифа при мен нещо липсва,защото гледах на други фронтери там от пред има нещо
                  C20Nе '94 KБ

                  https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    ....По принцип висящ лагер отпред липсва на всички Фронтери.....
                    .... с допълнението , че на въпросната Фронтера висящ лагер липсва и отзад




                    Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
                    .....Паднал е сняг върхи предния капак и е счупил капака на въздушния филтър и то точно до дебитомера под маркучите за газта.....
                    .....Сега леко прекъсва и глъхне,на моменти и гасне......
                    ..... в предния диф - има луфт точно от пред където оста влиза в дифа - сякаш липсва някакъв лагер......
                    .....С ръчни хъбове е,който включват перфектно,без зор - НО - включих ги и се опитах да карам без да ги изключвам,но само на заден мост,без да пипам лоста.Резултата беше 10 метра и предно дясно колело блокира и завлече...
                    ....Скъсани са и маншоните на предните карета и леко лявото притропва....
                    .....И задното стъкло е спукано.....
                    Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
                    ...... все пак джипа е подарък и само ще платя 1 данък и прехврълянето......
                    ....само това ?
                    Последно редактирано от Vlado_Ts; 07-10-14, 11:14.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                      Такаа... въпреки иронията на повечето колеги и, като се има предвид, че колата е подарък и колегата иска да си я стегне ще напиша някой и друг ред. Каретата се свалят, измиват и ако нямат големи луфтове се смазват, слага им се по един нов маншон и се сглобяват. Както си писахме на лични ми се струва, че проблема с предния диф ще го решиш с друг втора употреба. В раздел Продава-Опел–аточасти ще намериш обяви на колеги. Там можеш да потърсиш и стъкло. Относно филтърната кутия, Ники ти е писал, че има.
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                        Да му е честит на колегата подаръка.И аз бих искал такъв .Доколкото разбрах си намерил филтърна кутия ,защото мисля че някъде при мен се таркаляше нещо такова от Вектра.
                        РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                        0895шест29410 .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                          Кутията е монтирана!Надявам се че утре ще демонтираме кардана за да видим какво що.Надявам се да не се стига до смяна на целия диф,а само на въпросния лагер
                          C20Nе '94 KБ

                          https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                            В един сервиз,където майстора е на 55 години и правел само деференциали,отсече,че този лагер бил "разпределителен".Днес би трябвало да ме "приеме" и да видим какво ще стане
                            C20Nе '94 KБ

                            https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                              Първоначално публикуван от emilganev Преглед на мнение
                              В един сервиз,където майстора е на 55 години и правел само деференциали,отсече,че този лагер бил "разпределителен".Днес би трябвало да ме "приеме" и да видим какво ще стане
                              То... много майстори ги наричат нещата с различни имена. Като "разпределителен" за мен може да се определи опорния лагер, ама при теб и мен такъв няма! Важното е да погледне и свърши работа. Успех и пиши, какво става!
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X