Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с преден диф,въздушен филтър,тампон двигател,обороти - решения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

    При всички положения ще пиша,какво и как върви.Обещаха за утре да сваляме,та да видим
    C20Nе '94 KБ

    https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

      Имаме мааалък напредък.Поради това,че съм болен,не мога да стигна до сервиза,НО....Лагера се сменял лесно,но пък за сметка на това се "настройвал" трудно - имало нещо,някаква пластинка ли(не го разбрах какво ми обясни),с помоща на коята се "пасвал" или нещо от сорта,но в тази насока беше мисълта.Чак се зачудих,дали пък наистина не е толкова сложно,че за сега само 1 от майсторите,каза че се настройвал,а всички други казваха "не знам"
      C20Nе '94 KБ

      https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

        Оказа се,че прасето е празно!Поръчах цял диф,втора ръка.Балгодаря отново на Николай запомоща и разяснения по проблема
        C20Nе '94 KБ

        https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

          Гледай тоя диф ,втора ръка,да е със същата предавка като задния ти,че темата няма да приключи скоро...
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

            Той друг освен неговия нества 2.0 Фронтера е с малките карета и пасват само на един диф ако се взима комплект , иначе е най бавния 5,13
            Николай Георгиев 0+
            тел.0887357722

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

              Общо взето всичко е ОК.Върви яко,закопавах я само на заден ,който е с LSD ,в кал,размачкано от трактор,и течаща вода в наклон.На бързи и бавни никакъв проблем.Остана само дрънченето от дясното каре,което се оказа,пак с помоща на Николай,лагер,който е някъде на шенкела,където влиза оста на външното кара към ръчния хъб.В скоро време ще се сменят и на ляво и дясно.Антифриза ще го сменя и него.Обаче!!!Проблема с кабелите си остана.Смених нови и пак същата работа - прехвърлят искри и това е.Махнах пружинките,увих лулата с изолир...но ми се струва,че се чува на ниски обороти как прищраква,явно ,че вътре в кабела си пука.Можели това да става заради двуполюстните свещи - пробвах и GM и NGK .Четох,че за този мотор се препоръчват еднополюстни на същите марки.В Autodata излизат Ак делко ,Беру,Шампион,NGK и Бош.
              C20Nе '94 KБ

              https://www.youtube.com/watch?v=SJ7ganVQGjA&t=7s

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                За да нямаш грижи с токовете особедно на газ се сменя палец ,капачка, кабели , свеши всичко на куп и колата заспива.
                Николай Георгиев 0+
                тел.0887357722

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                  Последно си купих Беру свещи двуелектродни. Покарах известно време и започна пак гърмене при потегляне от място и пдоаване на повече газ. Видях, че кабелите светят и реших да ги сменя. Купих си Тесла кабели за около 35лв. Всичко бе точно като изключим, че в началото кабелите смърдяха яко След няма и месец се случи същата история... най-дългият кабел точно в средата присветва... Скоро си купих кабели БОШ на цена колкото два комплекта Тесла и половина и засега проблеми няма.
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                    Пичове, един съвет: ако за автомобила изрично не се препоръчват много електродни свещи, не си зачуквайте колеца и не си хвърляйте парите на вятъра. Нещата опират до разпределяне на определено количество енергия и ако запалителната система е сметната за еди-какви-си свещи, слагането на други НЕ подобрява работата на мотора. С много късмет - няма да се промени нищо. С не чак толкова много късмет - нещата тихо и кротко се скапват.
                    Интересното е, че засега нещата винаги се развиват по определен сценарий:
                    1. "Да си взема ли 2-3-4-амнайсе електродни супер-пупер-нам-си-кви свещи за Сузукито/Опела/Мицубишито и т.н.?". Отговор: "Не, недей. "
                    2. след 1 до 5 дни: "Аз ги взех и ги сложих, ама колата нещо не върви/прекъсва/трудно пали".
                    3. след още 2 до 5 дни: "Сложих каквито трябва, мотора е пушка"

                    Що така никой не ебава да ме чуе от първия път, не знам. мазохизъм някакъв...
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                      Пичове, един съвет...
                      И съм съгласен със съветите и не съвсем... Технологиите се променят с годините така, че ако в книжката от преди 15 години пише определен модел свещи не означава, че с модерни свещи мотора ще се мъчи. Предишните ми свещи бяха също с два електрода, но Бош така дойде машината от Италия. Служиха ми вярно три години, а преди това не знам, колко са карани... Същото се отнася и до кабелите, които бяха Бош, но сглупих като реших да мина метър с по-евтини и, в крайна сметка пак дадох парици за Бош. А иначе и аз съм на мнение, че често трябва да се гледа в препоръките на производителя и го правя
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                        Мии ,не знам какво да кажа.Супер дупер иридиеви свещи ,ама имам проблем.Стане ли студено ,кофтора не пали.Драма.Щото седмично го вози жинъта.
                        Мотора съФсем ноФ ,демек ремонт.Газова уредба.До около минус 5 пали на газ.После неще. А на бензин се удавя категорически.И вони на бензин отзаде яко.И жената върти стартера до умопомрачение и загуба на съзнание.
                        Ефект нула,докато не ме изкара по гащи на улицата ,да се справя с проблема.
                        А не знам какъв е.
                        Забравих.Мотора е X22XE
                        Последно редактирано от Румен Николов-sineto; 13-11-14, 21:43.
                        Румен Николов

                        0888 358 572

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                          Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                          И съм съгласен със съветите и не съвсем... Технологиите се променят с годините така, че ако в книжката от преди 15 години пише ...
                          Съгласен съм, че технологиите се развиват. Номера е, че повечето дву- и повече електродни свещи искат малко повечко енергия, за да са ефективни. А с оригиналните бобини, най-често тая енергия няма от къде да дойде. И така нататък. Като цяло - нищо фатално, обаче тук дреболийка, там - друга и нещата се трупат, предимно в неправилна посока.

                          Конкретно за кабелите - ментета има колкото искаш. В момента съм стигнал до там, че след смяна на два комплекта и то далеч не от евтините, карам с кабелите на една от старите си коли, които по случайност съм запазил

                          Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                          Мии ,не знам какво да кажа.Супер дупер иридиеви свещи ,ама имам проблем.Стане ли студено ,кофтора не пали.Драма.Щото седмично ...
                          След обслужване на изпарителя (просто си му беше време) и моята ми прави същите номера, че и по-зле. Падне ли под +10 (!) и забрави за палене на газ, което е адски тъпо. Искрено се надявам и при теб проблема да е подобен, в смисъл - евтин за решаване
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                            Ами не знам.Иридиевите свещи ги сложих съвсем импулсивно.Разлика в работата на мотора не усетих.Обаче миналата зима нямах такива проблеми.Палеше си всякак.Мотора ,от ремонт,изпарител ловато -чисто нов/досега на 10 000/,и ми е тъпо заради драмата.Говорих с колегата с уреда за измерване на налягането в горивната рейка,просто за да започна отнякъде,ама не съм оптимист.
                            Румен Николов

                            0888 358 572

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                              Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                              ...Говорих с колегата с уреда за измерване на налягането в горивната рейка,просто за да започна отнякъде,ама не съм оптимист.
                              Ейй... не се обади да се разберем и това си е! Странното е, че пролетта и моята машина след ремонт (смяна на глава, заради калпав ремонт на същатата и смяна гарнитура) започна да пали трудно на бензин, а преди ремонта палеше от половин оборот. След някой и друг месец започна да работи зле на бензин и да показва грешка "бедна горивна смес". Накрая палеше след 4, 5 завъртания, мотора прекъсваше и при натискане педала на газта започваше да губи обороти... и всичко това докато не смених бензиновата помпа Сега имам съмнения и в дюзите, защото сега понякога дава грешка за богата горивна смес и от ауспуха мирише на неизгорял бензин, но това е проблем, който си го има от години... важното е, че работи добре на бензин и се изстрелва (колкото могат 115 коня с два тона...) Имам комплект други дюзи, но ще се експериментира на пролет Ако не карате ти и жената ти от време на време на бензин има голяма вероятност и твоите дюзи да са пострадали....
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с преден диф и въздушен филтър и карета

                                Тази евтина китайска помпа ще се окаже много добра за нашите Фронтери - дай Боже да работи дълги години.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X