Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

    Това е ''тънка" работа и не става по телефона т.е. компютъра.Трябва колата да отиде при някой който знае какво да гледа и какво да провери.Може да е неработещ добре разпръсквач(макар,че колегата пише,че са проверени)може да са гумички на клапани,запекъл(счупен) сегмент(маслен),може да са куп неща,но е доста пипкава работа и не на всеки му се занимава.За съжаление.

    Коментар


    • #17
      От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

      Здравейте, днес сутринта запалих джипа и огледах по обстойно пушека от ауспуха - първо джипа пуши повече като е студен и дима е с бяло-синкъв цвят и докато е студен като дам малко повече газ и е задържа почва да пуши още повече /става зад мен бяла мъгла/. Друго, което искам да Ви попитам е дали е нормално да ми подгрява чак когато температурата на вън е около 1-2 градуса, ако е повече/4-5 и на горе/ не подгрява, а ако не подгрее пали трудно. Другото, което наблюдавам е че след като запали студен дори и да подам газ не може да се изфорсира/замъчва се/ и се получава едно прекъсване на мотора на по-високи обороти - това докато позагрее. Другото, което наблюдавам, е че няма много ряз/тромав е/ когато искам да набера по-бързо, но това може и да е нормално за тези джипове/не съм карал друг такъв, за да сравня/. Пак ще кажа,че антифриза не ми се губи. Маслото/10W-40/ и всички филтри му ги сменям на около 5-6000 км. За този пробек му доливам най-много 200-300 гр. масло. Загрява до нормалната за работа температура. За сега друго не се сещам . Дайте още съвети

      Коментар


      • #18
        От: Бял дим на Трупер 2.8 тд 1988 год.

        Щом не ти губи масло може да е помпата.Казваш,че пали трудно,моят е на 400 000км.по километраж и пали от половин оборот без да подгрявам до -7градуса.Свещите ги ползвам при температури под -10-12градуса.Въобще съм изключил свещите и съм си ги направил с копче.Виж си центровката на колата(има белези не можеш да я объркаш).Друго не се сещам нека и някой друг да каже,но при нещата които описваш първо виж центровката.Компресията трябва да е еднаква или с малки разлики.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X