Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за идентификация на струг и резби

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Помощ за идентификация на струг и резби

    Здравейте колеги,
    нов съм във форума и попаднах случайно докато търсех информация за закупения днес струг.
    Струга е абсолютно идентичен с този който колегата е показал в първия пост на темата.
    Българско производство на ЗММ - Троян модела, който е посочен на производствената табелка на моето стругче е "УС 1 М" 1960г.
    Няма допълнителни зъбни предавки, а се пренареждат наличните в нужната комбинация.
    При моята машинка утре започва разглабяне и реставрация, относно греста за лагерите силно препоръчвам да заменич наличните лагери с нови капсуловани примерно на FAG или SKF цената на един лагер е между 5 и 12 лева в зависимост от размерите.
    Имам един въпрос: имате ли информация каква е мощноста на двигателя, оборотите и размерите на шайбите на двигателя. При мен липсва самият електромотор а ако сложа някакъв случаен няма да отговорят предавките.
    Предварително благодаря!

    Коментар


    • #47
      От: Помощ за идентификация на струг и резби

      Двата лагера на шпиндела са 90 лв. , става въпрос за средно качество лагери , не китайски , някакви . Моята машина дойде със оригинален двигател 1.1 но не ми върши работа , понеже е трифазен и губи доста мощност на 220 .
      На 380 работи хубаво . 1.1 киловата мотор на елпром Троян 947 оборота или 941 е , не мога точно последната цифра да разчета на 5.2 А . Ако ти трябват размери на шайбите кажи да ти ги пратя на лично . Ако искаш този мотор , звънни или пиши да се разберем да ти го дам , аз ще взимам монофазен .
      Иначе е прекрасна машина , не съжалявам , че я взех .

      Коментар


      • #48
        От: Помощ за идентификация на струг и резби

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SIMG00013.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5662506

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SIMG00011.jpg
Прегледи:1
Размер:156.8 КБ
ID:5662507

        Ето го и моя неизвестен малък струг , почистен , боядисян със нова маса , окомплектовка и нов монофазин двигател 2.2 кв.
        трябваше да взема 3 кв. ама станало вече , работи доста добре липсват колела от лирата , за съжаление .
        Върши ми работа , като работя малки детайли , със плашкодържачи прявя резби ама ще правя колела за лирата л

        Коментар


        • #49
          От: Помощ за идентификация на струг и резби

          За този струг и 1Квт двигател е достатъчен .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #50
            От: Помощ за идентификация на струг и резби

            Абе не е така , защото сега тоя мотор като поработя 2 часа и загрее . Тия изобщо са много калпави новите със алуминивия корпус . Перки , мерки - сложих му зад него един стар вентилатор руски , със нова голама перка да охлажда .
            Машинката е здрава и има много идиотски лагери на шпиндела , със новия двигател се качиха оборотите р нали стария беше 940 а новия 1600 и колко и сега на бързите скорости имам до 6000 оборота .
            Ха ха ха ще излети направо .
            Иначе работи готино и можеш и по така стружки да пускаш , като за малък струг . Правих си едни конуси за седлото и други неща последно и като бързах го настъпих по сериозно л

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X