Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Здравейте, аз от известно време се чудя и още не съм се начудил. Колебая се между Husqvarna 372xp и STIHL MS461. Ще се реже с 50-75см. шина, най - вече суров дъб и бук. От двато модела кое е по - читаво и производително? Също погледнах и модела 576XP. И той ми допада.
    Последно редактирано от ivodianov1992; 18-02-16, 17:25.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
      Здравейте, аз от известно време се чудя и още не съм се начудил. Колебая се между Husqvarna 372xp и STIHL MS461. Ще се реже с 50-75см. шина, най - вече суров дъб и бук. От двато модела кое е по - читаво и производително? Също погледнах и модела 576XP. И той ми допада.
      Цената е сравнително приличен критерии при професионалната техника.Близки като качества и възможности.Една идея консумативите при "немеца" са по добри,в ръката винаги по добре ми е стояла хускварната. Избора между мерцедес и BMW е винаги субективно усещане.
      https://www.youtube.com/watch?v=X9LksX_xblI

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Реално погледнато, стари и проверени с времето машини без недостатъци. Така, че както каза и Петков, избираш това, което ще го чувстваш по-удобно.
        Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Субективно е и то доста. До сега винаги съм работил с Щил и имам Щил. Доволен съм. Незнам при новите модели как е, въпреки че 461, не е много нов вече. Другото е, че ми е интересно да видя как е и в другия лагер, само да не съжалявам после, но едвали. 576 се вижда да е сериозна машина.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            И трите машини които си посочил, са надеждни и проверени с времето. Няма непроверени в действие и нововъведени неща, няма детски болежки, няма Ай-тун технологията при двете хускварни. Виждам, че си от Стара Загора, така, че и проблем с консумативи няма да имаш, че да се ръководиш от достъпност на дистрибутора. Все пак, ако имам вече штил, то сигурно щях да се спра отново на него, най-вече поради еднаквата горивна смес която ще ползвам и за двете машини.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              Това е ще. Горивна смес, отделно вериги и шини са взаимно заменяеми, съответно и заточващите инструменти към тях, шаблони и пилодържатели са еднакви. Разликата в мощността е незначителна. Най - вероятно ще се спра на Щил 461. Благодаря
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                Незнам при новите модели как е, въпреки че 461, не е много нов вече. Другото е, че ми е интересно да видя как е и в другия лагер
                От колеги от мобилните групи чувам, че за нови: Хускварна са по-надеждни и опростени. Изкарват и повече часове. А са немци и австрийци, и априори използват Щил... но...

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                  От колеги от мобилните групи чувам, че за нови: Хускварна са по-надеждни и опростени. Изкарват и повече часове. А са немци и австрийци, и априори използват Щил... но...

                  Предполагам не си дочул правилно. По-опростен е Штила, доста по-малко маркучи, по-надеждна вибрационна система, двигател с по-голям ресурс, но разбира всичко това за сметка на по-високи вибрации и шум. Отделно Хусквари с електронни модули и жило на газта също са далеч от опростен вариант.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Благодаря на колегите Павел Викторов и Keymaker за изчерпателния отговор,относно занитване и разнитване.Извинете за закъснелите благодарности,ходих по чужбина за събиране на средства.Знам,че не е по темата,но някой знае ли цената на професионалните цепачки за цепене на дърва,с колесар.

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      А защо разбирачите карат Щила и Хуска с шина Орегон?

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Нямам представа, лично аз, не съм забелязал такава тендеция. Пробвал съм шина и верига орегон - щилските по - ми харесват. Особено тези, на които звездочките са занитени с шест нита, държат доволно.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Орегон шината е с 4 нита на звездочката и се чупят още преди да им е опадала боята, без значение дали я гресирам или не, според моя преценка на 300кубика. Има шини на хускварна с 6 нита здрави са като щиловите, разликата в отрязаните кубици с една дъска е в пъти по-голяма. Виждал съм от колеги, на хускварна да слагат шина от щил, понеже били най-здрави, но се правят втулки да за шпилките. Лично мое наблюдение е че пилите на щил са по-добри от кашкавалените орегон.

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            Старите шини на Хускварната (26изсипваха до 500 куб. Но новите трудно достигат 300.

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Оня ден гледам моторни триони Деу.
                              Това кой го внася, има ли сервизна база, Хускварна ли са копирали за верига и шина?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Оня ден гледам моторни триони Деу.
                                Това кой го внася, има ли сервизна база, Хускварна ли са копирали за верига и шина?
                                Ти не си ли купи вече, бре?
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X