Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    Субективно е и то доста. До сега винаги съм работил с Щил и имам Щил. Доволен съм. Незнам при новите модели как е, въпреки че 461, не е много нов вече. Другото е, че ми е интересно да видя как е и в другия лагер, само да не съжалявам после, но едвали. 576 се вижда да е сериозна машина.
    Само гледай да не нацелиш ,,оня,, модел ,, от другия лагер,, с компота и компотната диагноза.............
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
      От колеги от мобилните групи чувам, че за нови: Хускварна са по-надеждни и опростени. Изкарват и повече часове. А са немци и австрийци, и априори използват Щил... но...
      Напротив Щила е по опростен и класически изчистен от електронни хапаратури.
      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

      Коментар


      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

        Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
        560 влиза стабилно в дърварският клас и трудно се намира /да не кажа невъзможно/ се намира хубава на прилична цена. Подводните камъни са няколко, ако е работена от добър и грижовен резач, то има външен вид 7-8 от 10 и в същото време е на 800-1000 часа работа и поне на едно бутало, но в същото време е с доста малък останал ресурс без сериозно наливане на пари в нея.
        Още по зле е, когато е работена с евтин клас масло от калпав резач. Обикновено проявява дефект, като счупен сегмент, който се сменява и резачката се пуска на пазара, съответно и тя не изкарва дълго.

        Ако пък се избира от нови модели, то по-добрият избор за гората е 562модел - по-голям въздушен филтър и стъпка на веригата 3/8, която обикновено изкарва живота си без скъсяване, докато ,325 стъпка, карана от слаб резач, не заточващ веригата си по надлежащ начин стига и до две скъсявания в процеса на работата си.

        Ако се избира за домашно ползване, то за предпочитане е 560 с верига 325 - по-комфортно рязане, малко по-слабо производителна, но доста по ненатоварваща резача.
        А защо ги дават по каталог че са еднакви по мощност 560 и 562?Само разлики в стъпката на веригата и въздушния на 562!И въртящите моменти еднакви според тестовете на германците от KWF.Не съм пробвал,но ми се струва че 562 едва ли би рязала с 3/8 в дебело дърво както една добра 365.

        Коментар


        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

          Първоначално публикуван от ssiderov Преглед на мнение
          .Не съм пробвал,но ми се струва че 562 едва ли би рязала с 3/8 в дебело дърво както една добра 365.
          Най-добре пробвайте и споделете и на останалите да се знае кое си струва парите!

          Коментар


          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

            Ами за момента сме тествали само опонента STIHL 362!Той е еквивалента на хускварна 562.Според колегата който ги сравнява,старата хускварна 365 реже доста по-добре в дебело дърво от щила.Различават се като мощност.Нямаме покрай нас хускварна 562 да я видим и нея.

            Коментар


            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

              колеги!да Ви питам за този модел на STIHL MS 391.залетял съм да си го купя и ако имате отзиви за него ще съм Ви благодарен да споделите.

              Коментар


              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                Ако няма да бера дърва в гората, винаги бих избрал електричката пред бензиновата. Имам ли ток, за мен изборът е ясен. И ценово, и експлоатационно, и безопасностно,.... и всякак погледнато.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                  Първоначално публикуван от zarjan Преглед на мнение
                  колеги!да Ви питам за този модел на STIHL MS 391.залетял съм да си го купя и ако имате отзиви за него ще съм Ви благодарен да споделите.
                  Не никога,старахотен кюкюк.
                  Ако си се спрял на марката Щил от тая категория 362.
                  Ако желаеш хубава бърза и яка машина Хускварна 372 . Новия модел е наистина уникален.Бих си купил ама вече 4 ми идват много.

                  Коментар


                  • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Ако няма да бера дърва в гората, винаги бих избрал електричката пред бензиновата. Имам ли ток, за мен изборът е ясен. И ценово, и експлоатационно, и безопасностно,.... и всякак погледнато.
                    Па да беше шевна машина...
                    То , да ги напраиш на трупчета и циркуляр става.
                    А може метровката с две брадви и клиниве да сцепиш.После съсичаш на кръпел.Тъкмо се поддържа форма.
                    Пробвал ли си да ти се мота жица из краката?Когато се занимаваш с дървеното отопление на обитаемостта?
                    Малко приказвам , като бивш дървосекач.Ма такива бивши , и ченгета , и педали нема
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                      Венци , това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8924.JPG
Прегледи:1
Размер:466.2 КБ
ID:5788291 с електрическата няма да можеш да нарежеш . Слабичка е ...
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                        Венци , това [ATTACH=CONFIG]956379[/ATTACH] с електрическата няма да можеш да нарежеш . Слабичка е ...
                        Off
                        Аааа то тук и кучето е помагало. Направо сте го уморили, още му стърчи клона от устата.[emoji1] [emoji1] [emoji481]

                        TT
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                          Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                          Off
                          Аааа то тук и кучето е помагало. Направо сте го уморили, още му стърчи клона от устата.[emoji1] [emoji1] [emoji481]

                          TT
                          От гората та в двора ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image-0-02-01-bd1505201517d18a3ac59d41bfbe717a9dda02c2efae15882e4eb99dfc2a603e-V.jpg
Прегледи:1
Размер:239.9 КБ
ID:5788302
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                            То има различни електрически резачки и тези дърва не са проблемни за разкрояване. Проблема е в добива!!!!
                            При нас такава дървесина си "купуват" само законните ловци и горските......................

                            Коментар


                            • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                              Миналата година си взех електричка за в къщи.Наряза около 6 м3 с 1 литър масло.Доволен съм.
                              Недостатък-лека е и трябва натиск...
                              Нищо не мога,и нищо не знам...

                              Коментар


                              • От: Резачка за дърва, марка модел и лични впечатления

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                То има различни електрически резачки и тези дърва не са проблемни за разкрояване. Проблема е в добива!!!!
                                При нас такава дървесина си "купуват" само законните ловци и горските......................
                                От собствен имот ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_8857.JPG
Прегледи:1
Размер:467.3 КБ
ID:5788304...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка2447.jpg
Прегледи:1
Размер:704.1 КБ
ID:5788305
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X