Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ефект на водата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ефект на водата?

    Колеги тъй като съм виждал доста снимки с такъв ефект, а щом питам за него значи ми харесва, как се получава. Някой може ли да издаде тайната

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10698466_1705236099700780_8348978996183081644_n.jpg
Прегледи:1
Размер:139.3 КБ
ID:6068668
    Nissan Terrano 2.7 TDi
    ----------------------------
    Нещо което работи - не се пипа!

  • #2
    От: Ефект на водата?

    Снимаш бавно и готово.
    Смисъл дълга експозиция. Неутралните филтри помагат също, а и един читав статив никак не пречи.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Ефект на водата?

      Ами ниска скорост на снимане (с корекция на другите параметри)...
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00643.jpg
Прегледи:1
Размер:241.1 КБ
ID:5613179
      При бърза скорост става 'рошава'
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00644.jpg
Прегледи:1
Размер:212.7 КБ
ID:5613180
      Прикачени файлове
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #4
        От: Ефект на водата?

        С много, много дълга експонация - статив, дистанционен спусък или самоснимачка, най-ниското възможно ИСО и "дебел" неутрален филтър ако светлината все пак е силна.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Ефект на водата?

          Благодаря за бързите отговори. Тъй като техниката с която разполагам не е професионална може и да ми е малко по трудно, но дано се получи
          Nissan Terrano 2.7 TDi
          ----------------------------
          Нещо което работи - не се пипа!

          Коментар


          • #6
            От: Ефект на водата?

            Снимките които пуснах са правени с любителски фотоапарат, пък и аз съм мнооооого далече от професионален фотограф (то си личи и от снимките де )
            Но ей-така за експеримента и лично удоволствие - става...
            Правени са от ръка, и то с доста голямо увеличение при лошо осветление (облачно в гъста висока гора).
            Така, че ще се справиш....
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Ефект на водата?

              Границата между статичната вода /на капки/ и показването на движението/замазана/ е много тънка. Идеалния случай е когато имаш и от двете положения.
              Това е моето виждане ,иначе в поледно време е модерно да я правят на мляко водата.Статив при всяко положение и много снимки.

              Коментар


              • #8
                От: Ефект на водата?

                Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                Благодаря за бързите отговори. Тъй като техниката с която разполагам не е професионална може и да ми е малко по трудно, но дано се получи
                Ами кажи с какво разполагаш. Почти всички камери без сапунерките, имат за долна граница на автоматичното отмерване на скорост 30 секунди. С други думи и с най-нисък клас ДСЛР или безогледалка щеи маш възможността да правиш такива снимки.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Ефект на водата?

                  Професионалистите да кажат, но според мен с всеки апарат с възможност за ръчна настройка на скоростта може да стане такава снимка...
                  Моя не е DSLR, а снимката горе е със скорост 1/6сек... Която скорост не е някаква извънземна...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ефект на водата?

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Професионалистите да кажат, но според мен с всеки апарат с възможност за ръчна настройка на скоростта може да стане такава снимка...
                    Моя не е DSLR, а снимката горе е със скорост 1/6сек... Която скорост не е някаква извънземна...
                    Разбира се, че има ли фотоапарата ръчен режим, за да го накараш да снима с настройки каквито ти искаш става.Дори според мен и на автоматичен режим пак си става, само трябва да затъмниш/примерно с филтър пред техниката с която снимаш-дори и с телефон да е/пред обектива/ПРЕД ОБЕКТИВА-не да затъмняваш самия кадър от компенсация на експозицията /.Така самото устройство , дори и на автоматичен режим ще избере само по-малка скорост на затвора и...не само водата, но и принципно всичко де що се мърда по кадъра ще стане с подобен замазан ефект/примерно ако имаш движещи се от силен вятър облаци и те ще излезнат замазани- е...после вероятно ще се намери някой голям "разбирач", който ще се изцепи..."стига с този фотошоп " /
                    Та така...основното е да стои техниката с която снимаш неподвижна/примерно статив, парапет , камък , пън и каквото там друго можеш да измислиш на място/ и другото е да затъмниш отпред пред обектива, за да не се преосвети кадъра при ръчни настройки на по-бавна скорост или пък на автоматични настройки когато фотото само си избира заради затъмняването бавна скорост!
                    После ...даваш кадъра тук да го обсъдим...
                    Успех!
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ефект на водата?

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Професионалистите да кажат, но според мен с всеки апарат с възможност за ръчна настройка на скоростта може да стане такава снимка...
                      Моя не е DSLR, а снимката горе е със скорост 1/6сек... Която скорост не е някаква извънземна...
                      Работата е там, че ако е много светло, ще трябва да затваряш много блендата, което ще влоши кадъра от дифракция. Затова трябва или да снимаш при здрач, за да държиш блендата в човешки граници, или по-добрия вариант е да имаш неутрален филтър. За всеки със сериозно отношение в пейзажната фотография ND филтърът е необходимост.
                      LZ2NKM

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ефект на водата?

                        Първоначално публикуван от damon Преглед на мнение
                        ... За всеки със сериозно отношение в пейзажната фотография ND филтърът е необходимост.
                        Като гледам с колегата сме любители - щракни и забрави Затова и не съм се замислял и за дифракцията от затворена бленда...
                        А за неутралния филтъра - какво точно представлява (и какъв му е принципа на работа - иначе май съм виждал такава 'слюда' ) / какъв му е ефекта и как точно подобрява кадъра? (не се бъзикам - опитвам се да си изясня нещата)...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ефект на водата?

                          Жоро, представи си пердета с различна плътност - колкото по-плътно, толкова по-малко светлина минава през него. Така работи и НД филтъра. Най- често ти помага в решаване на задачи при снимки с много силно налично осветление, при което не ти стига блендата или искаш да снимаш на отворена бленда, но пък ти мига индикатора, че и скоростите не ти стигат. В дадения случай постигаме намаляване на светлината, което първо позволява да се снима с ниска скорост за получаване на желаното "подквасване" на водата и второ, позволява да се снима на по-отворена бленда, за коетото спомена damon. Отделно има филтри с променяща се по площта им плътност, с които можеш да подобриш дадена ситуация, в която динамиката на сензора не позволява да се получи приемливо добро експониране на най-светлите и на най-тъмните участъци в снимката.
                          П.П. Щях да забравя и един аспект от приложението на НД филтрите, който ме кефи много - получаването на снимки на призрачни градове. С подходящ филтър може да снимаш улица или площад и да изглежда, че те са пусти а наоколо да гъмжи от народ.
                          Последно редактирано от коко келеша; 03-10-14, 14:10.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ефект на водата?

                            Ето аз аматьора с този китаец

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Newest-Fotga-52-mm-52mm-slim-fader-ND-filter-adjustable-variable-neutral-density-ND2-to-ND400.jpg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:5615766

                            по обяд какво сътворих преди месеци,

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 075.jpg
Прегледи:3
Размер:852.4 КБ
ID:5615764

                            но с този филтър постигнах и тази гавра на 09 Септември 2014 г. в 16:04:56

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 116.jpg
Прегледи:1
Размер:998.0 КБ
ID:5615765
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ефект на водата?

                              Я, темата по въпроса ударила две години
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X