Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОРТАЛЕН Range Rover P38

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПОРТАЛЕН Range Rover P38

    Колеги захванал съм се с един проект за П38 2,5 дсе с мостове от унимог 408 и ще ми е интересно да обменим малко идей и предложения.Приемам всякакви съвети за всеки един възел от автомобила.

  • #2
    От: ПОРТАЛЕН РЕЙНДЖ П38

    Добре.От къде да започнем?
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      От: ПОРТАЛЕН РЕЙНДЖ П38

      Май от това,че ще е жив труп с тоя мотор.И каква е целта на проекта?
      Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
      Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
      0885 660 613

      Коментар


      • #4
        Това за мотора е ясно но 4,0 и 4,6 бензин са неприемливи вариянти.Освен слабия мотор според вас какви други проблеми би имало.Мостовете вече са с фланци за затваряне на пинйоните,спирачните линии са конвертирани за малките накрайници за автомобили.
        Пред голяма дилема съм с окачването дали да останат оригиналните рамена от рейнджа (което ми е мнооооого по лесно) или 4 линково което ще е трудно.

        Ще се ползва разходки за през зимата за почивка и язовири абе пооочти ежедневка.
        А за мотора все пак и самия унимог е 2,9 130 коня мотор от очиларка така че все пак би трябвало да се движи прилични макар че ще тежи около 2 тона и 8-900 кила.
        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-09-14, 22:41.

        Коментар


        • #5
          От: ПОРТАЛЕН РЕЙНДЖ П38

          Първоначално публикуван от go6o126 Преглед на мнение
          абе пооочти ежедневка.
          Евридейка му казваме на това по нашия край. Жемата сега и тя иска да й качвам Класика на портали.

          Коментар


          • #6
            От: ПОРТАЛЕН РЕЙНДЖ П38

            Я да ме светнете, какъв е смисъла от портали на евридейка ?
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: ПОРТАЛЕН Range Rover P38

              Ами функционално и готино.

              Коментар


              • #8
                От: ПОРТАЛЕН Range Rover P38

                С какви гуми ще се кара? Тия мостове не са ли доста по- широки, няма ли да стърчат доста? От към предавателно число на дифовете как стой работата? АБС-а (изобщо ако има) как ще се върже към схемата? С каква скоростна кутия ще е? И окачването какво ще е, възглавници, пружини или ресор?

                Коментар


                • #9
                  От: ПОРТАЛЕН Range Rover P38

                  Мотора почти не е важно колко е мощен. Ровърския трябва да е достатъчен. Тези мостове са с допълнителна редукция 2 и нещо към едно и стават 7 и нещо. Ровърските - 3.54 , така, че ще въртят яко гумите.
                  Samurai Gemax

                  Коментар


                  • #10
                    Ами крайна предавателно число на моста е 8.1към1.
                    Гумите за сега са 9R20 но в бъдеще трябва да станат 12R20 от газ 66 стига бюджета да го позволи.
                    За окачването много ми се иска да остане на възглавници но са били премахнати така че остава на пружини и засега с оригиналното захващане на мостовете към рамата от рейнджа понеже е най-лесно освен ако някой не даде по добра идея.
                    Ще стърчат с по 15 сантима което е приемливо и дори според височината е желателно.АБС няма как да има но и няма голяма нужда от него според мен.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 28-09-14, 21:07.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ПОРТАЛЕН Range Rover P38

                      Слагай тука по някоя снимка. Дай първо изходната база, новите части и т.н. Не ни карай да си го представяме...
                      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                      Коментар


                      • #12
                        От: ПОРТАЛЕН Range Rover P38

                        Предполагам се базикате. Ако не - ще разберете скоро колко ще се отдалечите от "евридейка".
                        Освен ако целта не е да се возят петлета-манекени...
                        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                        Коментар


                        • #13
                          От: ПОРТАЛЕН Range Rover P38

                          Първоначално публикуван от go6o126 Преглед на мнение
                          Ами функционално и готино.
                          Първоначално публикуван от go6o126 Преглед на мнение
                          Ами крайна предавателно число на моста е 8.1към1.
                          Гумите за сега са 9R20 но в бъдеще трябва да станат 12R20 от газ 66 стига бюджета да го позволи.
                          За окачването много ми се иска да остане на възглавници но са били премахнати така че остава на пружини и засега с оригиналното захващане на мостовете към рамата от рейнджа понеже е най-лесно освен ако някой не даде по добра идея.
                          Ще стърчат с по 15 сантима което е приемливо и дори според височината е желателно.АБС няма как да има но и няма голяма нужда от него според мен.
                          И т'ва за евридейка ?!

                          ... представям си кво ше му причиниш за харда !

                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: ПОРТАЛЕН Range Rover P38

                            Айде от мен да мине (работна евридейка) .
                            За снимките ако някой ме светне как става ще е ОК.
                            А новите части меко казано ще ги избягваме поради крайно ограничения бюджет.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ПОРТАЛЕН Range Rover P38

                              Ако това нещо няма да се движи по много дълбоки коловози или да се състезава поне в клас модифициран на траял,начинанието е напълно безсмислено.
                              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X