Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KLE 96г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Kawasaki KLE 96г.

    Радвам се, както се казва, заслужаваше си чакането
    Започвам полека да мисля, какво ще чопля по него през зимата, мисля да сменя антифриза с червен. Все го дават с по-добри характеристики и по-добро топлоотдаване от синия. Някой на моторетка слагал ли е червен? Ще се радвам да споделите опит
    LZ1NIM/P
    B pos

    Коментар


    • #32
      От: Kawasaki KLE 96г.

      Химическия състав на червения е различен, от там може да има негативни последствия върху радиатор, водна помпа и т.н.

      73 адашче
      LZ1NDI
      DR650SE K8

      Коментар


      • #33
        От: Kawasaki KLE 96г.

        Благодаря адаш, ясна работата, ще карам със синия.

        Обади се някой ден да се видим
        LZ1NIM/P
        B pos

        Коментар


        • #34
          От: Kawasaki KLE 96г.

          Червеният е за изцяло алуминиеви блокове и охладителна система ( а и е с по-дълъг живот ) - т.е. нищо не му пречи на кивито да го приеме .

          Коментар


          • #35
            От: Kawasaki KLE 96г.

            Миналата година реших да му сложа бензинов филтър (фабрично няма) след резервоара и преди карбураторите. Тази година реших да го сменя - резултата е добре деформирано тяло на филтъра - беше станал мек като найлон - не мога да си го обясня защо. Единственото предположение е използването на добавка за прочистване на карбураторите. Намира се точно над двигателя, а може и топлината от него да го е деформирала.

            Преди години на Москвич-а и на Аскона-та съм слагал такива филтърчета, но такъв резултат не съм виждал.

            Похвалното е, че вътре не видях нито една прашинка или песъчинка, а съм зареждал от всякакви "маркови и не-маркови" бензиностанции. Пробега му е около 4000км грубо.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo2255.jpg
Прегледи:1
Размер:349.1 КБ
ID:5711754

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo2257.jpg
Прегледи:1
Размер:227.3 КБ
ID:5711755
            LZ1NIM/P
            B pos

            Коментар


            • #36
              От: Kawasaki KLE 96г.

              ами да-май ще трябва да е с метален корпус-мястото му е на топличко и не издържа,а освен това е предпоставка да си монтираш и пожарогасител

              Коментар


              • #37
                От: Kawasaki KLE 96г.

                Вземи си от Баухаус едно малко червено филтърче на Brigs&Straton за косачки е уж, моето вече година е на 3см от двигателя и не се е стопило.
                LZ1NDI
                DR650SE K8

                Коментар


                • #38
                  От: Kawasaki KLE 96г.

                  Точно така стоят нещата, много е близо до главата на двг, даже опира, но със свинска опашка го държа на 2- макс 3см над двг, практически няма повече място и горе опира в дъното на резервоара.
                  LZ1NIM/P
                  B pos

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X