Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KLE 96г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Kawasaki KLE 96г.

    И скутер спокойно изкарва 100 000 км .

    Коментар


    • #17
      От: Kawasaki KLE 96г.

      бих желал и аз да се включа с един въпрос за КЛЕ 500. или 400-разбрах, че има и такива. оглеждам се да сменя сегашната машинка хонда доминатор 250 с кавазакито. основното ми притеснение е теглото-180 кг., срещу 130 на сегашния и естествено поддръжката, понеже е малко рядък модел-дали се намират лесно части? четох и мнения, че седалката е неудобна за дълъг път? наскоро минах из румънските 2 най-известни прохода и след 1500 км. знам, че седалката има значение. някакви съвети за скрити неща при огледа на такъв модел? не съм хард офф карач, но обичам да излизам по ливада или камъняк и калчица от време на време... мерси предварително

      Коментар


      • #18
        От: Kawasaki KLE 96г.

        Здравейте, започвам по реда на въпросите с отговорите:
        - части зависи какви са, примерно аз съм се навил да инвестирам по-дълготрайно в ключови компоненти - реле регулатор, жила - смених ги всичките, тези компоненти купувам оригинални, докато примерно един мигач (от едно полягане имам 2-та десни едновременно заминаха) бих го купил от където и да е, даже търся някой евтин. Свещите примерно са под 10лв, седалката мога да я претапицирам, имаше една тема тука някъде, ама сега не ми се дават пари, по-нататъка ще е;
        - центъра на тежестта в сравнение с други, които съм карал определено е по-висок. С това, както и с килограмите като свикнеш веднъж (а то не е сложно) после не ти прави толкова впечатление, по-скоро усещаш как другия е с по-нисък център.
        - гледай тавата под двигателя и самия картер дали са деформирани, лепени и т.н., защото аз в последствие лепих картер, който започна да сълзи, защото предния собственик го ударил, лепил (ама не както трябва) че аз после го носих да го заваряват.
        - скоро смених предна, задна зъбчатка и веригата, имаше едно притракване в определени моменти, което вече го няма, явно е имало нужда.
        LZ1NIM/P
        B pos

        Коментар


        • #19
          От: Kawasaki KLE 96г.

          много благодаря! ще ходя на оглед петък и събота, дано успея да намеря читав екземпляр. днес прегледах обявите,даже има един на 80 000км,ако са верни, с много приятна цена.

          Коментар


          • #20
            От: Kawasaki KLE 96г.

            Грешиш аз карам Kawasaki Kle 500 от 3 години и лично мога да ти кажа,че сме се дърпали с Pegaso(2001 г.) на мой приятел и на черен път,и на асфалт,и трябва да знаеш,че италианската машина нямаше шанс дори и на старта.Карал съм го доста пъти това пегасо и е доста тромаво в сравнение с кавазакито.

            Коментар


            • #21
              От: Kawasaki KLE 96г.

              Преди няколко дни му сложих направените по поръчка усилена тава и по-голямо предно стъкло. Плюсовете и минусите:
              - по-малка сила на вятъра в гърдите (почти цял сезон карах без никакво стъкло);
              - не знам дали е от стъклото или от изминалите проверки по бензиностанциите, но разхода при еднакъв стил на каране (90-100 макс)падна с малко повече от литър! Вярно, че разхода е функция и от челното съпротивление, ама чак пък толкова;
              - при изпреварване на камиони осезаемо усещам как дърпа с лекота, за сравнение в случай без стъклото, над 100 вдигам моментно, но все пак осезаемо е по-пъргав;
              - новата тава от 2мм желязо и поцинкована, поне 2 пъти по-тежка от старата алуминиева, но това е най-ниската точка на машината, както се казава да тегли тежестта по-ниско, идеята за нея е да е по-твърда макар малко да го карам по черно, да пази по-добре;
              - при градско каране и скорости до 60-70 примерно се появяват едни гадни вибрации, които след това изчезват, дразнят най-много ръцете;

              Ето как изглежда с новите атрибути:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo1915.jpg
Прегледи:1
Размер:288.4 КБ
ID:5683013
              LZ1NIM/P
              B pos

              Коментар


              • #22
                От: Kawasaki KLE 96г.

                Стъклото "правено" ли е или е купено, стоково?

                Поздравявам те за хубавия мотор!
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #23
                  От: Kawasaki KLE 96г.

                  Да, стъклото е правено изцяло по поръчка, свалих старото за мостра на човека, който го изпълни, както и тавата. Материала е макролон, другото му име е лексан, някакъв вид поликарбонат (това от гугъл го четох). Той твърди, че ако хвръкне камъче от предния пред теб няма да се счупи. Много бил здрав. Надявам се да не се уверявам в това на практика
                  LZ1NIM/P
                  B pos

                  Коментар


                  • #24
                    От: Kawasaki KLE 96г.

                    Според мен , с тази височина и форма е опасно , като гилотина е , аз не бих рискувал с това стъкло.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #25
                      От: Kawasaki KLE 96г.

                      Какво имаш предвид, може да се отскубне от болтовете във време на движение или да му се случи друго. Човека, който го прави ме увери, че материала бил много здрав. Държи се на 4 (четири) болта М5.
                      LZ1NIM/P
                      B pos

                      Коментар


                      • #26
                        От: Kawasaki KLE 96г.

                        При инцидент може да ти отреже главата!
                        Обърни внимание оригиналните слюди как завършват.
                        Сложи някаква лайсна.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Kawasaki KLE 96г.

                          Да, сега сега разбрах, на първо време се сещам за предпазител, който се слага на ръба на метална кабелна скара. Те са гумирани.
                          LZ1NIM/P
                          B pos

                          Коментар


                          • #28
                            От: Kawasaki KLE 96г.

                            Както ти казва Иван , обърни внимание как завършват оригиналните слюди. На по-старите има уплътнение което се нанизва по ръба , по-новите имат заоблено удебеление по ръба. Целта е при инцидент да не те наранят , и точно по тази част да не се образуват режещи парчета. Друго важно правило е , при инцидент/челен удар,ръба на слюдата да не посреща тялото под ъгъл около 90гр. , затова слюдите са с определена височина и извивка .
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #29
                              От: Kawasaki KLE 96г.

                              Точно за такова уплътнение става въпрос, заоблено метално обхващащо ръба, а цялото е гумирано, надявам се то да свърши работа превантивно. В същото време е гъвкаво и следва извивките на металната скара. Ръба на стъклото ще стане около 2 пъти по-широк и гумиран.
                              LZ1NIM/P
                              B pos

                              Коментар


                              • #30
                                От: Kawasaki KLE 96г.

                                браво ники! става все по-хубав мотора, но за слюдата е вярно, както пишат колегите. надявам се да те радва и пази еднакво добре!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X