Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко е 12.40АМ и какво общо има с "ефекта на пеперудата"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Колко е 12.40АМ и какво общо има с "ефекта на пеперудата"?

    Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
    Имам много добър приятел в щатите, който ми каза че лека полека в ежедневието си хората започват да използват метричната система.
    И в други неща, например в електрониката. Разни формулки стават по-прости, щото мерните единици една спрямо друга са така подбрани, че количеството нужни коефициенти силно намаляват.

    Но още си е мазало и скоро няма да престане да е. Неприятна работа например като започнеш да смяташ неща, свързани с индуктивности, магнитни полета и прочие. Като видиш формула в някой документ, дадена в едни мерни единици, пък някой производител да речем на феритни сърцевини ги дал в други мерни едиинци, мигаш на парцали и ровичкаш да си спомниш коефициентите, и после проверяваш по 3-4 пъти дали не си омазал нещо.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Колко е 12.40АМ и какво общо има с "ефекта на пеперудата"?

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ...проверяваш по 3-4 пъти дали не си омазал нещо.
      ... и накрая ВСЕ ПАК си омазал нещо.

      Коментар


      • #18
        От: Колко е 12.40АМ и какво общо има с "ефекта на пеперудата"?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        ... и накрая ВСЕ ПАК си омазал нещо.
        Мдам. И не си сигурен дали все пак не си омазал нещо докато пуснеш нещото и то заработи. Ако пък всеме че заработи от първия път те налазват едни съмнения че много хубаво не е на хубаво, и пак започваш да проверяваш какво си омазал.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Колко е 12.40АМ и какво общо има с "ефекта на пеперудата"?

          Типичен пример, масово срещан, е като в този проект в Баку.



          За резервоарите за вода проектантите изискват paddle flange ( метални тръби положени през стените на бетонните резервоари и с фланци на вън) да отговарят на Standard 40.

          Е тези фланци се изработват, не е проблем, но проблема е че, в континент където се ползва метрична система и производството и сертифицирането е в метрични мерки, дори подбраните материалите да са по добри, изпълнението не е отговаря на проекта и всички рискове са за изпълнителя.
          В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
          В. Иванов

          Коментар


          • #20
            От: Колко е 12.40АМ и какво общо има с "ефекта на пеперудата"?

            За съжаление като че ли това е причината за многото стандарти - всеки иска да е близо до 'кранчето' и да се прави на велик с неговия си стандарт, опитвайки се да принуди 'врага' да се съобразява с него и да получи пари за да го 'сертифицира'....
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Колко е 12.40АМ и какво общо има с "ефекта на пеперудата"?

              Вече съм в Джакарта. По ирония на съдбата следващата вечер, т.е. вечерта на полета за Индонезия седях пак в 04.00 (04.00АМ) в хотел в Истанбул и пак размишлявах върху същата тема. Причината - закъснение на полета за Истабул и изтърване на полета за Индонезия. Турците искаха да ме прехвърлят на същия полет следващия ден, плюс хотел и безплатен тур на Истанбул с рейс и гид. Лошото беше, че полета пристига понеделник вечерта и щях да изтърва първия ден от конференцията. Принципно можех да се оправдая със закъснението, но пуста ми съвест... поисках по-ранен полет, като им казах, че не може да изтърва конференцията. Прехвърлиха ме на Singapore Airlines с прекачане в Сингапур за следващия ден в 13.30. Та Истанбул пак си го разгледах пеш и без гид (по-добрия вариант). Пристигнах в хотела в Джакарта точно един час преди конференцията, но за съжаление от Сингапур видях само летището. Другия път ще ги питам няма ли да закъсняват пак... та така.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #22
                От: Колко е 12.40АМ и какво общо има с "ефекта на пеперудата"?

                Тамън Ясен пусна тема за шашавите мерки и мерни единици. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=188690
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #23
                  От: Колко е 12.40АМ и какво общо има с "ефекта на пеперудата"?

                  По повод заглавието на темата, се сблъсках с почти подобен проблем.
                  На една от програмите, с които работя в офиса, вграденият часовник е само в режим A.M. - P.M., но изписваните часове са до 11:59
                  и дори "след меридиана" започва с 00:00 , но в log файла не се изписва началото на деня.
                  Първите 2 дена до като схвана какво се случва какво главоболие беше, как и защо клиентските сесиите са само по 12 часа, а не 24.....
                  Приятел, който се занимава със сайтове, каза, че от около половин година се сблъсква с подобни часовници
                  и все повече се налагали за ползване - още едно от мен.
                  "Bis dat qui cito dat"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Колко е 12.40АМ и какво общо има с "ефекта на пеперудата"?

                    Подобните "часовници" са си чиста заслуга на недоспал програмист, на който какво пише в лога му е през... Нещото, от което си взима данните тоя часовник е някалво число, съдържащо например милисекундите, изминали от началото на някаква дата или нещо от сорта. Дори на архаичния VB6 е така. Как ще го запише програмата в лога е въпрос или на настройки на системата/библиотеката, или на самия юнак, писал нещото, което записва лога.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Колко е 12.40АМ и какво общо има с "ефекта на пеперудата"?

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Американска крьчма може да затвори и в 12 полунощ,спират да ти продават алкохол та го запомни от там - преди полунощ ние ПИЕМ или PM по нашенски или почваме от обяд,след полунощ почваме да споменаваме АМ или Американската Майка на барманчето който ни е спрял пиенето,че нали ПМ от обяд още.

                      Основни неща са това,кога Пием и кога ни спират пиенето и почваме майките им.


                      Пази багажа и пий едно преди да е свьршило ПМ
                      Ей, цял полет наобратно се мъчех да се сетя какво да го ... беше АМ. За Пием си го помня, ама АМ не можах да го докарам
                      Трябваше да е ХМ - хамериканска майка

                      Хубаво беше, ама кратко.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05839.jpg
Прегледи:2
Размер:144.4 КБ
ID:5613759

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05840.jpg
Прегледи:2
Размер:131.7 КБ
ID:5613760

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05841.jpg
Прегледи:2
Размер:145.7 КБ
ID:5613761

                      Ще пусна и пътепис, ама с това единично качване на файловете сега не ми се занимава. Може би събота/неделя.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Колко е 12.40АМ и какво общо има с "ефекта на пеперудата"?

                        Чакай малко сега,това не е ли с отровни лиги,как така го бараш на голо?
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Колко е 12.40АМ и какво общо има с "ефекта на пеперудата"?

                          Аз не барам слюнката, пък и си трябва отворена рана.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Колко е 12.40АМ и какво общо има с "ефекта на пеперудата"?

                            Лисугер, много си охранил тъщата.

                            И не, не са му отровни лигите. Просто са с много микроби. Здрав човек миене с вода и сапун го оправя. Е ако не го ухапе де.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Колко е 12.40АМ и какво общо има с "ефекта на пеперудата"?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Лисугер, много си охранил тъщата.
                              А каква беше в началото...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC05849.jpg
Прегледи:1
Размер:75.6 КБ
ID:5613776


                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              И не, не са му отровни лигите. Просто са с много микроби. Здрав човек миене с вода и сапун го оправя. Е ако не го ухапе де.
                              Вече има по-нови данни:

                              http://www.newscientist.com/article/...ing-power.html
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Колко е 12.40АМ и какво общо има с "ефекта на пеперудата"?

                                Е няма да му свикна и това си е. Получавам днес мейл от CheckMyTrip, че има промяна в часа на обратния ми полет от Ханой:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard02t.jpg
Прегледи:1
Размер:26.7 КБ
ID:5661848

                                Бе гледам, бе дзверя се... нямам спомени полета да ми е в полунощ... и ооо да - кой да ти гледа pm написано с малки букви след 11.55...

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Clipboard02us.jpg
Прегледи:1
Размер:39.3 КБ
ID:5661852

                                ...е, ще имам още един ден в Ханой явно

                                А това CheckMyTrip си е голяма благинка. Е, на връщане от щатите баш когато ми трябваше реши да забие, ама това са си нормални неща
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X