Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кюстендил- Дубровник

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кюстендил- Дубровник

    Здравейте!
    Нов съм във форума. Реших и аз да напиша малък пътепис за пътуването си до Хърватска това лято. Първото ми по дълго пътуване беше 2012 год. до Севастопол, вече бивша Украйна. Тогава бях едва 18 годишен и беше най-хубавото нещо което бях преживявал и така се запалих по пътешествията с мотор.
    В началото на лятото аз и приятелката ми решихме с друга двойка да отидем до гр. Дубровник, Хърватска през маршрута Македония - Албания - Черна Гора - Хърватска и да се приберем през Босна и Херцеговина и Сърбия. И така всичко започна.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7317.jpg
Прегледи:1
Размер:223.4 КБ
ID:6068532
    На снимката сме в Охрид,Македония. Там аз и приятелката ми бяхме два дена преди да изчакаме останала група. Това е сутринта преди да тръгнем към Албания.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7324.jpg
Прегледи:1
Размер:243.4 КБ
ID:6068533

    Тук сме непосредствено след границата, вече в Албания и така непознатото започна. Останах очарован от държавата! Леко се загубихме в Тирана, но други проблеми не сме имали. Пробвахме с навигация, но не ни огря и разчитахме на старите изпитани карти.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7386.jpg
Прегледи:1
Размер:177.4 КБ
ID:6068534Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7590.jpg
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:6068541

    Тук сме при град Шкодер преди границата с Черна Гора. Преминахме границата и с пълна газ към Будва да се настаним и да отидем на плаж, че беше голяма жега. Точно в 14:23 часа бяхме в Будва, символичен час за мен. Настанихме се в една къща за гости и газ към плажа.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7421.jpg
Прегледи:1
Размер:91.5 КБ
ID:6068535И най после там . Поседяхме до късния следобед, прибрахме се приготвяне набързо и отидохме да разгледаме Будва и остров Св. Стефан.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7420.jpg
Прегледи:1
Размер:90.8 КБ
ID:6068536

    Разгледахме, останахме очаровани от видяното и се прибрахме към къщата да спим. На следващия ден трябваше да отидем до Дубровник и да разгледаме Котор. На сутринта се събудихме и с пълна газ към Хърватска и прословутия Дубровник. След няколко часа бяхме там!!!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7450.jpg
Прегледи:1
Размер:186.3 КБ
ID:6068538Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7497.jpg
Прегледи:1
Размер:155.2 КБ
ID:6068537
    Беше невероятно и най-хубавото е, че бяхме успяли! Разгледахме го, хапнахме и се отправихме право към Котор и которския залив. В Которския залив бяха едни от най-красивите гледки, които съм виждал.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140707_093200.jpg
Прегледи:1
Размер:84.3 КБ
ID:6068539

    Този ден беше невероятен! Разгледахме много зашеметяващи места, прибрахме се към къщата в Будва, където спяхме. Даже беше останало време за плаж УРА! Прибрахме се от плажа, пийнахме по някоя друга бира и легнахме да спим , че път ни чакаше на другия ден.
    Наспахме се, хапнахме и потеглихме към Босна и Херцеговина. Целта ни беше Вишеград. Стигнахме там разгледахме го,останахме очаровани отново.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140708_093731.jpg
Прегледи:1
Размер:171.7 КБ
ID:6068540
    Това е снимка от пътя ни в БиХ. Продължихме по пътя, бяхме се разбрали да преспим в Сърбия при познати в Ниш, но карахме ритмично и към 17:00 бяхме пред Ниш. Не се чуствахме уморени и решихме да продалжим към Кюстендил, то така или инече имахме само 200 км до вкъщи и така малко по късно вечерта се прибрахме живи и здрави пълни с положителни емоции, но и малко тъжни защото пътуването завърши!
    Към края на лятото покарахме и в Румъния, но за там ще пиша друг път. Сезона почти завърши за нас с около 17 000 км. За следващия сезон имаме надеждата да стигнем до РУСИЯ и евентуално Италия. Надявам се да ви е харесал скромния ми пътепис и поздрави !

  • #2
    От: Кюстендил- Дубровник

    Добре дошъл,
    много семпло представи пътуването си, но пак е някакво начало ..... следващия път повече
    0887 246718

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X