Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

    Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
    Нямах оплакване (ама никакво) от калните гудричи за разлика от Чавдар.
    Та може и да са важни килата на джипа при избора(знам ли ).
    Аз Маркане съм карал Вранглер 2.5 (да ти звучи познато? ) с "мудричи" както казват руснаците и като ги изхвърлих се родих... Та всичко е субективно май...


    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #92
      До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

      Аз рискувам да се повторя но да си кажа пак мнението че карането с "кални гуми" на пътя е опасно и за возещите се в автомобила и за тези извън него... Много километри имам за гърба си, много коли съм карал, а моделите гуми които съм пробвал и не помня... Но "кална" гума която да става за път още не съм виждал...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #93
        До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Аз рискувам да се повторя но да си кажа пак мнението че карането с "кални гуми" на пътя е опасно и за возещите се в автомобила и за тези извън него... Много километри имам за гърба си, много коли съм карал, а моделите гуми които съм пробвал и не помня... Но "кална" гума която да става за път още не съм виждал...
        За съжаление, карането с "кални" гуми по асфалта е неизбежно, защото човек все някак трябва да стигне до "черното".
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #94
          До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
          Аз рискувам да се повторя но да си кажа пак мнението че карането с "кални гуми" на пътя е опасно и за возещите се в автомобила и за тези извън него... Много километри имам за гърба си, много коли съм карал, а моделите гуми които съм пробвал и не помня... Но "кална" гума която да става за път още не съм виждал...
          Е убаво, ама аз в калта не бях доволен, мани го пътя, аз сигурно съм единствения идиот който ползва Вранглер за всекидневна кола изобщо
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #95
            До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
            Е убаво, ама аз в калта не бях доволен, мани го пътя, аз сигурно съм единствения идиот който ползва Вранглер за всекидневна кола изобщо
            Защо да си идиот, какво му е на Вранглера за всекидневна употреба?
            Аз също навъртам доста километри по пътната мрежа, и това е бил един от критериите да избера гумите , с които съм сега (Гудиър Вранглер).
            И за да се върнем към темата, от BFG-M/T имам доста противоречиви впечатления, или да си го кажа направо, при избора на нашия пазар едва ли ще повторя с тях. Въпреки че категорично не съм съгласен с крайните оценки, че за нищо не стават.

            Коментар


            • #96
              До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

              Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
              Естествено, че самите гуми нямат лява и дясна. Но когато ги сложиш на джанти вече имат леви и десни
              Точно тези гуми имат лява и дясна, когато са в инчови размерности.

              От спецификациите на гумата (Pdf, 420К):
              30х9.5х15 (лява)- парт номер 00136
              30х9.5х15 (дясна)- парт номер 00137


              Спирам с офтопика, все пак темата е за BFG.
              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
              Walter Rohrl
              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

              Коментар


              • #97
                До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                Точно тези гуми имат лява и дясна, когато са в инчови размерности.

                От спецификациите на гумата (Pdf, 420К):
                30х9.5х15 (лява)- парт номер 00136
                30х9.5х15 (дясна)- парт номер 00137


                Спирам с офтопика, все пак темата е за BFG.
                Обясних ти вече що са лява и дясна - заради белия надпис - да е от външната страна на гумата. Ако не ти пука, можеш да ги сложиш и от другата страна.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #98
                  До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                  Прочетох тази тема от край до край, защото въпросът за смяна на гумите така ме занимава, че не е изключено преди да отида на специализиран сервиз да мина през психиатър.

                  Напоследък става по-лошо: зарекох се да не влизам в Новата година със стари гуми...

                  От четенето на тази и други теми силно клоня към BFG - AT. Преобладаващите съвети на колегите (за онова, което си мисля, че ми трябва) са в тази посока. Щях вече да съм купил такива, ако бях намерил моя размер. На цвят засега не държа.

                  Същевременно перспективите ми да стана техничар или поне напреднал "разбирач" по автомобили са доста далечни. По-точно: виждам ги някъде из преражданията. Та моля да ме извините, че - за кой ли път - задавам тъп въпрос.

                  Ето го:

                  В тази тема доста колеги отбелязват, че АТ-ата понякога се набиват с кал, едва ли не до състояние на гладкост. Такова нещо обаче не ми се е случвало със сегашните ми гуми, които вече неведнъж съм пъхал в лек до "леко-среден" офроуд. Учудвали са ме как си пърпорят "на магия" даже на такива места, където после виждаш по средата следа от диференциалите. Никога не съм ги виждал трайно набити с кал.

                  Приблизителна представа за кво става дума ще ви даде приложената снимка (не е добра, но е първата, която ми падна подръка).

                  Тъпият ми въпрос е:

                  Да ги сменям ли с АТ-та. Да не би в тях (сегашните) да има някакъв хитроумен номер, който да ги прави достатъчно добри. Накратко - да не би да се мина.

                  Поздрави!
                  Прикачени файлове
                  Искам България чиста!

                  Коментар


                  • #99
                    До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                    Ако това са гумите , които се виждат на прикаченият фаил, определено взимай BFG-AT. Няма да се минеш.

                    Коментар


                    • До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                      Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                      Тъпият ми въпрос е:

                      Да ги сменям ли с АТ-та. Да не би в тях (сегашните) да има някакъв хитроумен номер, който да ги прави достатъчно добри. Накратко - да не би да се мина.

                      Поздрави!
                      Не си попадал на правилната кал
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                        Не си попадал на правилната кал
                        По-точно на правилния кален наклон.

                        Коментар


                        • До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          По-точно на правилния наклон.
                          Абе в правилната кал и без наклон се набива...
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                            Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                            В тази тема доста колеги отбелязват, че АТ-ата понякога се набиват с кал, едва ли не до състояние на гладкост. Такова нещо обаче не ми се е случвало със сегашните ми гуми, които вече неведнъж съм пъхал в лек до "леко-среден" офроуд. Учудвали са ме как си пърпорят "на магия" даже на такива места, където после виждаш по средата следа от диференциалите. Никога не съм ги виждал трайно набити с кал.

                            Приблизителна представа за кво става дума ще ви даде приложената снимка (не е добра, но е първата, която ми падна подръка).

                            Тъпият ми въпрос е:

                            Да ги сменям ли с АТ-та. Да не би в тях (сегашните) да има някакъв хитроумен номер, който да ги прави достатъчно добри. Накратко - да не би да се мина.

                            Поздрави!
                            Както виждам, имаш желание да караш извън асфалта. В този случай изобщо няма да се минеш, ако сложиш BFG AT.
                            А за сегашните ти гуми, не знам каква марка и модел са, но както ти е казал quadra - щом не си ги видял замазани, значи не си уцелил подходящата кал. Там, дето си виждал следи от дифове, причината е била в дълбоките коловози, но не е задължително да е имало гадна кал.


                            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                            Абе в правилната кал и без наклон се набива...
                            Ама без наклон не става да въртиш колелата, а да се пързаляш назад ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                              Благодаря ви за отговорите! Отпадна ми и последното съмнение, и знам - живот и здраве - с какви гуми ще вляза в 2008-а.

                              Поздрави!
                              Искам България чиста!

                              Коментар


                              • До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                                Преди няколко дена по принуда обух Патриота с BFG AT (колкото и да ми беше тъжно сцепих непоправимо една от оргиналните гуми, не къде да е , а в дупка на околовръстното досега те ми вършеха чудена работа).
                                Към момента ми правят впечатление две неща:
                                1.При Патриота гумите (BFG AT) започват да се самопочистват на скорост по голяма от 25-30км./ч. преди това са кални валяци. Това ще иска съответен стил на каране и подбор на размера спрямо мощността на джипа за да се държат прилично на кал.
                                2.На асфалт нямам претенции устройват ме от всякъде. Няколко пъти в различни теми съм споменавал, че самоблокиращият диференциал в задният ми мост се включва произволно и не нужно при 90 градусов или по-остър завой дори но сух асфалт. Това хич не ми харесваше, отдавах проблема на по-широките мостове на Патриота като смятах ,че самоблока е изчисляван за Хънтара. Оказва се ,че може и да не съм прав, към момента с новите гуми проблема изчезна явно имат по-добро сцепление при страничен снос и не позволяват на колелото да прибоксува и включи самоблока. Проблема е много важен за мен и ще продължавам да следя внимателно поведението на колата.

                                Какво не ми харесва:
                                1. В този грайфер лесно се набиват малки камъчета който не изпадат. Карах по едни чакъли и после половин час чистих гумите а бях минал поне 80км. асфалт. Не забравям ,че подобно камъче именно на асфалт спука същия модел гума на Нисана на Венци на връщане от Албания.
                                2. Към момента карам гумите на 2.2 атмосфери но борда визуално е издаден и изглежда мек притеснява ме да не се разпори по камъните дано да не съм прав.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X