Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    А като кратко отклонение, дочух че BFG много скоро ще изкарат нов модел на МТ гумата с оправени доста от характеристиките...
    Имат едни, които поне като означение на модела (Mud-Terrain™ T/A® KM2) навеждат на мисълта за нов модел на Mud-Terrain™ T/A® KM (с каквито карам)

    http://www.bfgoodrichtires.com/specs...-km2/3930.html


    Ама размерите, в които се предлага засега, малко нещо големички ми идат ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
      Май (ако имат размера) това ще ми е следващият "Експеримент",
      Май им е ограничен асортиментът откъм размери:

      31x10.5 R15 4x4
      33x12.5 R15 4x4
      205/80R16TL 104Q XL

      П.П. Това е инфо от сайта на "Боряна"
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
        Имат едни, които поне като означение на модела (Mud-Terrain™ T/A® KM2) навеждат на мисълта за нов модел на Mud-Terrain™ T/A® KM (с каквито карам)

        http://www.bfgoodrichtires.com/specs...-km2/3930.html


        Ама размерите, в които се предлага засега, малко нещо големички ми идат ...
        Точно за тези иде реч Чавдаре, за размерите предполагам че стартират с тези а след това лека полека ще напълнят таблицата... Макар че е тенденция напоследък да се съкращава производството и моделната гама на МТ гуми поради това че обикновено са на загуба...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #34
          До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

          И Чавдар и Венци са изключително прави, но все пак тръгват от различни гледни точки, цели и т.н.

          Потвърждавам, че на онзи баир (ски-писта), за който Чавдар е публикувал снимката по-горе аз и Мишо се качихме по-трудно, например от колкото Алекс. Да кажем, че при мен може и да е от липса на опит (не карам колкото Алекс, Чавдар и другите).

          В крайна сметка качихме баира и в останалите 3 дни не съм имал проблеми (с изключение на баира първия ден, лебедките в дъжда) с АТ-тата, карайки с колегите с МТ-та. Но наистина, и при такива разходки, АТ-то е смислено при по-голям двигател, който може добре да развърти.

          Моето мнение (за BFG AT и MT) е:
          Ако целя леки разходки, предимно с цел красиви места, палатки, кратки и по-дъгли експедиции и т.н. и в останалото време джипа има по-универсално предназначение (примерно ежедневна кола) - определено BFG AT.
          Ако целя да си правя кефа, както писа Алекс, да карам офроуд, и не на последно място джипа да ми е с типично "горско" предназначения, определено бих взел BFG MT, та дори да е от най-критикуваните МТ-та.

          Коментар


          • #35
            До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Да кажем, че при мен може и да е от липса на опит (не карам колкото Алекс, Чавдар и другите).
            Да кажем, че гумите ти се бяха замазали яко. А следващия баир в гората се отказахме да го катерим ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

              Аз имам много скромен опит, но бих казал че вляза ли в гора никога не съм съжалявал че съм с МТ. И знаете ли защо... защото няма място в ГОРАТА където да можеш да минеш с АТ(изкючвам зимата в много редки случаи), а с МТ да не можеш, а има много места къде обратното се случва и има примери за това. ОБАЧЕ няма пълно щастие, ако искаш да караш на ПО ПЪТЯ рискуваш, както е казал Венци-Тико с зимни гуми да те задмине с усмивка. Аз лично това съм го изпитвал и е гадно, да не кажем че е опасно. В заключение ако сравняваме проходимост в извъм пътя-МТ, ако говорим за лед и утъпкан сняг -зимна гума. Ако искаш да си посредствено поведение извън пътя и на сняг А/Т...те са си го казали ALL TERRAIN.

              А относно конкретния пример BFG мисля, АТ си е АТ и се чисти лошо в кал и е толкова зимна гума колкото другите АТ/...така, че трябва принципно да решиш кое ще жертваш или ще жертваш от всичко по малко. И ВЕРИГИТЕ наистина ги сложи в сметката, ама служи и труда....

              П.С. С пясъка нямаш грижи с М/Т , въпроса е до налягането и конските сили....
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • #37
                До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                аз съм много доволен от BFG/MT даже ги пробвах до БG 3200км не кой знае колко старшно стига да се знае какво караме при 90-100км час всичко е напълно нормално.
                преди да ги сложа очаквах вибраци шумове което се указа че не е вярно всичко напълно
                поносимо имах преди WRANGLER AT/R и разликата не е кои знае каква в шума..
                поздрави

                Коментар


                • #38
                  До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                  Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                  Имат едни, които поне като означение на модела (Mud-Terrain™ T/A® KM2) навеждат на мисълта за нов модел на Mud-Terrain™ T/A® KM (с каквито карам)

                  http://www.bfgoodrichtires.com/specs...-km2/3930.html


                  Ама размерите, в които се предлага засега, малко нещо големички ми идат ...
                  Предлагат се от доста време и мисля, че ги препоръчват за роккроулинг. А за нов модел и аз чух, но не съм го прочел никъде още.

                  Коментар


                  • #39
                    До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                    Май им е ограничен асортиментът откъм размери:

                    31x10.5 R15 4x4
                    33x12.5 R15 4x4
                    205/80R16TL 104Q XL

                    П.П. Това е инфо от сайта на "Боряна"
                    Не стават
                    Но новите БФГ-та КМ2 звучат не лошо едни 35-ички (но ще трябва да се сменят джантите)

                    Коментар


                    • #40
                      До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      Не стават
                      Но новите БФГ-та КМ2 звучат не лошо едни 35-ички (но ще трябва да се сменят джантите)
                      А може и да не сменяш - LT315/75R16/D = Overall Diameter 34.8" - т.е. почти 35 ...

                      Ама са малко широчки - 12.40
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                        Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                        А може и да не сменяш - LT315/75R16/D = Overall Diameter 34.8" - т.е. почти 35 ...

                        Ама са малко широчки - 12.40
                        Малко е меко казано, но ако мога да цитирам един колега "трябва да се пробва"

                        Коментар


                        • #42
                          До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                          при избора на кална и за всякакъв терен да не забравяме и какъв мотор ги върти и най важното как развърта.щот може и 5000 кубика дизел да е ама неможе да развърти кат 3000 бензин .примерно.

                          Коментар


                          • #43
                            До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                            Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                            Само да ти подскажа, че Кобрата е най- безшумната гума
                            тип- МТ.
                            .
                            по-точно Йокохама Геоландер М/Т е с най-безшумната шарка и тя е копирана от "Кобра"
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #44
                              До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                              Ми за шума, аз не мога да се оплача, за сега единствената Шумна МТ гума която съм карал е ВЛИ5 (на Нивата), другите са Много тихи, сегашните са дори по-тихи от Дънлопа, и въобще не ги чувам
                              На асвалт държат за сега много добре, аз не карам бавно (не карам и бързо, но не намалявам много по завойте) не съм имал никакви проблеми, изпреварвам, престроявам се на скорост и колата е напълно управляема и Предвидима, няма никакви изненади, и разхода на гориво е много добър, така че аз нямам забележки към "универсалността" на МТ-тата

                              Коментар


                              • #45
                                До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                                На Алекс много не му се връзвайте, той явно е имунизиран срещу шумове от окачване и гуми. Шумят си на порядъци повече, за стоежа на пътя и дума не може да става за сравнение... Но това не са важни неща... Важните неща са че иде зима, поледици и заледени асфалти... За тогава мислете, а дали и колко шуми не е толкова важно... Аз и Брат ми сме ходили София Виена София с Нива която беше със щатните гуми и мога да ви кажа че не е толкова страшно...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X