Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    MT ... МТ-то има предимство само на дълбока кал и това предимство се изразява от порядъка на 8-10% не повече... За всичко останало АТ-то е много по-добре... МТ е силно специализирана гума и нейното предназначение е силно специализирано. ...

    ...
    Аз горе долу си мисля същото, но нямам практически наблюдения. Проблемът е, обаче не в това колко километра се минават по асфалт, черен път и т.н а колко часа на един участък където си се озовал с неподходящи гуми. Понеже карам без асистентски камион с гуми за всеки километър е ясно че се търси компромис, но изрично подчертах без да гледаме асфалта. За 20 000км с кобри установих, че не е толкова страшно и шумно.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #17
      До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
      Ами джиповете с мощни двигатели, поне сред нас, май не са толкова често явление ...

      А дори и когато ги има, калта си иска кална гума.
      Ето тук, където калта определено не беше дълбока, Патрулът ми с BFG MT и Самураят на jimi с Кобри се качиха директно по пистата, докато 2-те ТЛК80 с доста по-мощни мотори, но с BFG АТ-та, трябваше да атакуват баира по страничен път, с повече от 1 опит. При това едната, която нямаше поне LSD, трябваше да кара с "мръсна газ" за да започнат да се чистят гумите и да тръгне нагоре.

      Аз го щурмувах същото място и тогава бях с BFG -MT, абсолютно безпроблемно. Мога да кажа, че калта не беше от най-лепкавите и далеч не беше дълбока. Единствено валеше дъжд.
      Естествено трябва да се спомене, че колегите с АТ ,Мишо и Яро бяха с доста по-тежки джипове (ТЛК-80), но от друга страна от липса на мощност не биха могли да се оплачат.
      Определено това местенце е подходящо за някакво сравнение, аз и Чавдар бяхме с МТ, а Мишо и Яро с АТ.

      Коментар


      • #18
        До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
        За 20 000км с кобри установих, че не е толкова страшно и шумно.

        Само да ти подскажа, че Кобрата е най- безшумната гума
        тип- МТ.
        Доказано от лични наблюдения.
        Разбира се хич не ми се иска да хваля точно такива гуми(регенерат), НО ТОВА Е ИСТИНАТА.
        LZ1VMH

        Коментар


        • #19
          До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

          Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
          Определено това местенце е подходящо за някакво сравнение, аз и Чавдар бяхме с МТ, а Мишо и Яро с АТ.
          И една добавка. Тойотата на Алекс с МТ гуми (Дънлоп) също нямаше никакви проблеми двукратно да се качи нагоре.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

            Дори и това местенце като се абстрахираме от това че едните машини са по-големи и по-тежки (и без блокировки за разлика от АЛЕКС) и като правя уговорката че не съм бил там все пак е идеален пример за моите думи. Те минали ли са? Да... Е когато човек е на разходка а не на състезание може да си позволи да си избира пътя и да кара нормално без да гони секундите... Та всъщност къде точно е приложението на МТ гуми при разходките? Е разбира се винаги ще се намери едно местенце което не може да се мине с АТ но пък ще се мине с МТ... е и...? Аз например такива местенца ги подминавам два метра в ляво или в дясно... Или си ползвам лебедката. А конкретно за тази разходка се поинтересувах как и какво, та разбрах че нито Мишо нито Яро са бавили колоната... за разлика от други хора които са били с по-рошави гуми... Но от друга страна след една по-сериозна разходка обикновено следват едни километри по асфалт или по-лек черен път... И там се връщаме на темата.

            А за това дали може да се кара и къде с МТ гуми ще дам и пример конкретен. Някои от вас знаят къде живея. Та един ден по нашата улица (доста стръмна но асфалтирана) тръгнах да спускам късата FJ70 Тойота. С чисто нови КОБРИ с които ни я продаде предишния собственик. (на един месец и 50км каране) Та за срам и резил разстоянието от под един километър съм го спускал 20-минути и то с големи мъки. Едвам слязох до околовръстното. Междувременно едно момиче от нашата фирма мина като метеор покрай мен с Тико (зимни гуми) без дори да се замисли. Брат ми замина с Патрул-а и ми звъни да пита какво става и къде съм... А аз спускам с 10 сантиметра, колата стои като крава на лед... Добре че има бордюр та леко леко с опиране и така... Оттогава на всеки който ми каже че регенерата е гума му предлагам да ми дойде на гости през зимата да ми покаже. А на същата улица за сравнение Тойота 80 с двете блокировки едва успя да тръгне нагоре с BFGoodrich MT... На същото място произволна лека кола само с един мост се държи по същия начин. А "джипка" с АТ вече се държи по-добре от лека кола

            Впечатленията ми от няколко разходки напоследък са точно в този дух. Много колеги се появяват с яки гуми които определено им дават предимство в 0.001 процента от дистанцията. И в тези места да кажем заради това че съм затънал губя 5 - 10 минути за да се дръпна или да ме дръпнат. По веднъж на три дни. Но през останалото време колоната в голямата си част въобще не може да поддържа някаква прилична скорост която да ни позволи да преминем едни планирани километри... Та идеята е че веднъж се спестяват няколко минути за сметка на часове след това... А аз въобще не съм любител на високите скорости.

            Но и гумите в края на краищата са въпрос на личен избор и баланс на интереси. Пиша моите аргументи за да дам тема за размисъл и сравнение на някой който се колебае а не за да опонирам избора на мои колеги или да твърдя че аз съм прав...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Но през останалото време колоната в голямата си част въобще не може да поддържа някаква прилична скорост която да ни позволи да преминем едни планирани километри... Та идеята е че веднъж се спестяват няколко минути за сметка на часове след това... А аз въобще не съм любител на високите скорости. ...

              Не мога да се съглася, че МТ гумите може да са причина за невъзможност да се поддържа "прилична скорост" на асфалт. 100-110 км/ч ми звучат като съвсем прилична скорост, а това изобщо не е лимита, с който мога да се движа.

              Колите, които не могат да държат нормална скорост по шосе, по-скоро имат други, по-съществени причини за това (напр. слаб двигател, лошо окачване) ...


              За избора на гуми естествено, че всичко зависи от това за какво се използва джипа и какви са приоритетите на този, който го кара. При инцидентно влизане в калта е съвсем нормално да се използват АТ гуми.

              А пък за приложението на МТ-та при разходките ... има разходки и разходки. На нашите често пъти, ако човек иска да кара с групата, пътят е един, без възможност да се заобиколят засадите. И, ако не искаш да ставаш "прикачен инвентар" на колегите или да си палиш лебедката, изборът също е един ...

              Окончателната промяна на мнението ми по въпроса "АТ или МТ" дойде точно след една разходка. Калта изобщо не беше дълбока, но беше достатъчна за да се нося цял ден като шейна, току да се връткам наляво-надясно и да вървя с вратите напред.

              Неотдавна колегата zipmotors, също по време на разходка без някаква особено тежка кал, можа нагледно да се убеди, че без МТ гуми е принуден да връхлита на скорост там, където другите минават бавно, спокойно и безпроблемно. Резултатът ... добре, че Фулдата имаше с какво да му върже задния мост, та да може да се прибере на собствен ход ...
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-09-07, 20:27.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                Да разбира се, не са само гумите има и други фактори... но фактите са си факти. А колкото до разходките и техните разновидности тук си напълно прав. Който иска да кара с Митко Фулда въобще да не мисли за друго освен МТ... Но аз на това разходки не му казвам...

                А иначе ми хрумва както си пишем, че е добре да направим сега през зимата няколко теста с различни гуми и еднакви други условия та да имаме и обективни данни за сравнение както и примерни проценти в + и - нещо което не се сещам някой да е правил...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                  Малко късно се включвам но сега се прибирам от байра. Та относно избора между МТ и АТ.
                  Написаното по-долу е мое лично мнение и не ангажирам никой с него, касае използването на джипа в ежедневната работа а не за разходки или състезания.
                  Всичко зависи от целите за които използваш джипа и възможността да предвидиш и оцениш терена по-които караш преобладаващо.
                  Относно МТ гумите:
                  - бих карал такива гуми само и единствено ако карах предимно в равнинните части на страната, селскостопански или крайречни заблатени терени при това в определени сезони. На каквито и да са други терени техните недостатъци за мен са повече от приемуществата им.
                  - МТ има силно изразена сезонност на експлоатация.
                  - поради особенностите на протектора си се изностват бързо и са икономически неизгодни
                  - повреждат се по-лесно при карането им по каменист терен често пъти късат парчета от протектора или се срязват в челната си част.
                  - поради голямата си агресивност натоварват многократно повече трансмисията и автомобила, което като цяло дори да не води до преки последствия неминуемо се отразява на продължителността на експлотацията му и съответно стойността му.
                  - при каране на мек терен особенно в комбинация с блокаж найстина могат сериозно да те закопаят което хич не е приятно когато си сам както често карам аз.
                  - експлотационните им параметри на асфалт и утъпкан заснежен път са многократно по-ниски от тези на АТ гумите.
                  - при обща експлоатация повишават значимо разхода на гориво което не е маловажно за работен автомобил.
                  Като цяло избора ми твърдо е АТ гумите като задължително през "калния сезон" в колата карам качествени вериги който без колебание използвам както на сняг така и на кал. Преди две години имах една калпава майска седмица когато почти през целото време не свалих веригите (използвани в кал) но какво от това.
                  Друго не маловажно за мен е да избера добро съотношение цена качество случвало ми се е да сцепя непоправимо скъпа и качествена гума и в следствие на това да трябва да изхвърля другите три, а дето се казва 20 години бях събирал пари от закуските за тях.

                  Коментар


                  • #24
                    До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                    Хубав разговор, което само може да ме радва, но май зацепихме на тема АТ vs. MT по принцип. А на мен ми се струва че от АТ до АТ, и от MT до MT има доста разлики. Както вече казах, BFG AT са доста по агресивни, дълбоки от повечето АТ. Затова питах за реални сравнения м/у двете гуми за различни терени (кал, пясък, сняг). За камъни и черни пътища всичко е въпрос на комфорт, а не на преминаване, така че все тая. А за принципните + и - на АТ и МТ май повечето тук знаят...
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #25
                      До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                      Съжалявам не съм се изразил коректно. В по-горното си мнение имам предвид АТ гуми със степен на агресивност не по-малка от тази на BFGoodrich. Стандартните най-често срещани съответно по-малко агресивни типове според мен нямат място извън пътя.

                      Коментар


                      • #26
                        До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                        Ще си позволя да цитирам едни руснаци които навремето бяха тествали всякакви АТ гуми (съжалявам но не мога да намеря линка) Та според тях BFGoodrich АТ е най-доброто от АТ гумите (поне от тези включени в теста - бяха 7, 8 модела)

                        Колкото до BFGoodrich MT това което съм чувал не е ласкаво. Тука да каже който ги кара.

                        Между двете моят избор е: категорично АТ!
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #27
                          До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                          Както вече казах, BFG AT са доста по агресивни, дълбоки от повечето АТ. Затова питах за реални сравнения м/у двете гуми за различни терени (кал, пясък, сняг). ...
                          Е, то ясно, че ако ще е АТ - най-добре да е BFG.
                          Що се отнася до реални сравнения - горе го имаш резултата от едно сравнение на 2-те гуми на кален (и то не особено тежка кал - нито дълбока, нито много глинеста) терен. И АТ-та минаха, но със зор и въпросът е как биха се представили, ако бяха на джипове с по-слаб мотор от тези на двете ТЛК80.


                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          Колкото до BFGoodrich MT това което съм чувал не е ласкаво. Тука да каже който ги кара.
                          Към момента след около 8,000 км, много от които по черно (но все още преобладаващо сух терен и камъни), нямам основания да се изказвам неласкаво. Предстои да видя какво ще е положението като калта стане повече, а и на сняг, но засега не виждам сериозна причина, която да ме кара да мисля за смяна с друга МТ. Особено като сложим в сметката и съотношението цена/качество. Все пак това е една от най-евтините МТ гуми (май само Кумхо съм виждал на по-ниска цена) ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                            Между другото при по екстремно каране цената си е доста важен фактор. Не е толкова рядко бракуването на една гума и покрай нея още една...

                            А като кратко отклонение, дочух че BFG много скоро ще изкарат нов модел на МТ гумата с оправени доста от характеристиките...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #29
                              До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                              На леката кола - лятото съм със Сликове, зимата с хубави Зимни гуми, на "Джипа" с МТ (в момента BFGoodrich)
                              Всичко е въпрос на Мотив, който изкарва пари с "джипа" иа други мотиви, аз си правя кефа, за кефа ми са необходими сравнително добри кални гуми
                              Легендите за поведението на асфалт ме радват, аз навъртях с различни марки и модели МТ-та (от Руските Вли5, през Interco, Dunloop та до BFGoodrich) над 45 Хиляди километра и мога да кажа че Никога не съм съжалявал за избора си
                              Така че всичко е въпрос на приоритети
                              За жалост АТ-та не съм карал, но ако случайно ми се наложи ще споделя мнение, за сега нищо не мога да кажа

                              П.С. За Венци, на онази писта карах без блокажи, не че е много важно

                              Коментар


                              • #30
                                До: BFG ALL Terain vs. BFG MUD Terrain

                                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                                ... Все пак това е една от най-евтините МТ гуми (май само Кумхо съм виждал на по-ниска цена) ...
                                Май (ако имат размера) това ще ми е следващият "Експеримент", че още не съм успял да забогатея и Цената си е Важен фактор, особено след няколко скъсани гуми от камъни и дърва

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X