Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за Стожер-2000 относно шокове и патрони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Информация за Стожер-2000 относно шокове и патрони

    Здр,вече съм собственик на Стожер-2000.Моля който има или е имал това оръжие за информация относно кой шок за какво е предназначен и с какви патрони е най добре да се ползва.Има чертички на тях но когато го купувах и хората обясняваха нямаше кой да слуша от радост.Можели да стреля с бренеке и какъв грамаж да баде или на определена фирма и кой шок да сложа?Моля да ме извините но съм нов и ми е нужна помощта ви.

  • #2
    От: Информация за Стожер-2000 относно шокове и патрони

    Най-напред, честито!Много ловна слука ти желая!Това за шоковете сме го коментирали много пъти, както тук, така и в специализираните ловни форуми!Пусни една търсачка в Гугал с думите "сменяеми шокове какви" и ще се изненадаш колко информация има!Тука ти качвам един мой пост в отговор на питане на друг млад колега относно що е то шокове и начина им на ползване. Надявам се да ти стане ясно, ако не питай пак.Поздрави!

    "...Всички като деца сме си играли с градинския маркуч, колкото повече стискаш края на маркуча, толкова по-тънка е струята и по-далече отива водата...явно някой оръжеен конструктор се е сетил за детските си игри и те така се е пръкнал чока/шока...до определена възраст вместо маркуч, може да се ползва и друго...Сега по темата... не разбрах този шок №4 с какво дулно стеснение е?Предполагам, подобрен цилиндър- IC, 4-ри черти/звезди или стеснение 0,25 мм. Видно от първия ти пост, за №5 си знаеш- става за "П", демек за пъдпъдък и прасе. Следващият е полушок или по твоему №3, стеснение 0,5 мм, води се универсален. Не случайно, една от цевите на двуцевките с постоянни шокове,обикновено е полушок.Ако, няма да ходиш за пъдпъдъци или на едър лов и не си сигурен какъв точно шок ти трябва, навиваш този!№2 или модифициран шок, ползва се за зайци, хищници, гривеци, водоплаващ с издебване.Ако не е посочено изрично( обикновено е, даже е различно оцветен) , това е максималния шок до който можеш да ползваш стоманени сачми...№1 или пълен шок, дулно стеснение 1 мм. ползва се основно за стрелба по прелет или водоплаващ с примамване(с оловни сачми), за хищници при гонка...Това е като теория, другото е проба и грешка..."

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X