Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зимни гуми - 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Зимни гуми - 2014

    Първи впечатления от Yokohama Geolandar I/T+ за близо 1000 км по магистрала и планински пътища с много завои при мокра настилка при мъгла и дъжд: Колата (близо 2 т. със задно предаване) стои стабилно и държи добре пътя при условия, в които с АТ-тата задницата е проявявала тенденции да си тръгва. Сняг имаше съвсем малко, така че засега няма достатъчно информация за да се вадят заключения.

    Инцидентно се получи и съвсем лекичък офроуд тест - стръмничко изкачване (4х4) по горски път последователно с лека кал и камъни, слой широколистна шума върху кал и мокра зелена трева. Катери уверено без никакво пробуксуване.
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-11-14, 17:06.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #92
      От: Зимни гуми - 2014

      Колеги, някой ползва ли General GRABBER HTS? Предложи ми ги кварталния гумаджия до сега бил продал 4-5 комплекта и хората уж били доволни.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #93
        От: Зимни гуми - 2014

        Айде и тук - новите гуми Nokian WR SUV 3 / 265/60/18
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141031_155103.jpg
Прегледи:2
Размер:165.1 КБ
ID:5621022
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20141031_155244.jpg
Прегледи:2
Размер:142.7 КБ
ID:5621023
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #94
          От: Зимни гуми - 2014

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Колеги, някой ползва ли General GRABBER HTS? Предложи ми ги кварталния гумаджия до сега бил продал 4-5 комплекта и хората уж били доволни.
          С такива взех Фронтерата(2011-та), мислех че имам нещо за зимата. Лятото скърцаха в завой - очаквах да имат "зимни" качества. На първото ми качване зимата в планината установих, че това не е гума на която мога да имам доверие. Разкарах ги. Иначе бяха "меки".
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #95
            От: Зимни гуми - 2014

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Колеги, някой ползва ли General GRABBER HTS? Предложи ми ги кварталния гумаджия до сега бил продал 4-5 комплекта и хората уж били доволни.
            ...да си ги продава! няма как да очаквате от Grabber качествата на Conti, Nokian или Dunlop... вероятно и цената...

            Коментар


            • #96
              От: Зимни гуми - 2014

              Първоначално публикуван от vazmuten Преглед на мнение
              Чудя се между "Nokian WR SUV 3" и "Nokian Hakkapeliitta R2 SUV" или в краен случай "MICHELIN LATITUDE ALPIN LA2" - какво ще ме посъветвате за 225х60/R17 за градско каране в столицата и ходене на ски по зимните курорти ?
              От тези съм карал на 4х4 Нокиан-ите. Моите предпочитания са за Hakkapeliitta. Но разликата в цената не е малка, а мисля, че и другите модели ще са ОК за посочената употреба.

              Аз тази зима ще се мятам в крайна сметка на Bridgestone Blizzak LM 80 (245/65/17) пък да видим...
              Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
              Grand Cherokee 3.0

              Коментар


              • #97
                От: Зимни гуми - 2014

                Първоначално публикуван от a26 Преглед на мнение
                Аз тази зима ще се мятам в крайна сметка на Bridgestone Blizzak LM 80 (245/65/17) пък да видим...
                Имай предвид,че хич не обичат жегата.
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #98
                  От: Зимни гуми - 2014

                  Четох за това, но смятам най-съвестно да ги въртя с летни... А тях ги слагам стига да се задържи над 12-13 градуса
                  Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
                  Grand Cherokee 3.0

                  Коментар


                  • #99
                    От: Зимни гуми - 2014

                    Като гумаджия да споделя кратко мнение и аз:
                    Любимата ми гума е Bridgestone! Невероятни като поведение,твърди бордове (трудно ранима) и най-добрата гума на баланс!
                    Лично аз карам на Гранд Витара BFG Winter Slalom и съм много доволен.
                    А като бюджетни решения с много добри мнение и характеристики (продал съм и монтирал по много и от двете) - FALKEN и NOKIAN !
                    Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                    Коментар


                    • От: Зимни гуми - 2014

                      Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
                      А като бюджетни решения с много добри мнение и характеристики (продал съм и монтирал по много и от двете) - FALKEN и NOKIAN !
                      За бюджетните:
                      Ако съдим по представянето и успеха на корейска фирма като Hankook, (вече се използват и за първоначално вграждане в почти всички европейски производители + не лоши резултати в тестовете) има вероятност и други корейци като Falken, Nexen да се окажат добри, но все още нямам преки наблюдения... (Китайците ги изключвам напълно - все още)
                      Nokian (да не ги бъркаме с корейците) едва ли са точно бюджетни (има къде-къде по-евтини),
                      та вече и аз съм с Nokian WR SUV 3. Още няма сняг, киша, много дъжд, но но на сухо, 7-8 градуса,
                      и при 200 км на магистрала (нарочно си позволих тоя опит със SUV) се държат перфектно - и мога да кажа: едни от най-тихите зимни гуми, които съм имал.
                      На сухо - оценка 6+. Чакам подходящи условия и за другите характеристики на зимните гуми.
                      Последно редактирано от ivied; 16-11-14, 13:27. Причина: на сухо с 200 - 6+

                      Коментар


                      • От: Зимни гуми - 2014

                        Ханкук е на цената на Фалкен.....Обаче ....Ханкук се прави в Унгария от доста време. Фалкен не са корейски,а са Японски гуми ,като някои от размерите се правят в Тайланд,но определно не отстъпват по нищо като качество и определено са много добри гуми! Сложил съм доста на хора,които карат бързо и екстремно - всички са впечатлени много.
                        Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                        Коментар


                        • От: Зимни гуми - 2014

                          Дайте идея за зимни гуми 235/85/16. Всички казват фирми казват, че е нестандартен размер.

                          Коментар


                          • От: Зимни гуми - 2014

                            Първоначално публикуван от giby_off Преглед на мнение
                            Дайте идея за зимни гуми 235/85/16. Всички казват фирми казват, че е нестандартен размер.
                            Даже си е много масов размера,просто няма чисто зимни и летни (асфалтови) гуми.
                            Вземи си General Grabber AT 2 -перфектно съчетание.
                            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                            Коментар


                            • От: Зимни гуми - 2014

                              Всички гумаджии, които съм питал казват, че е стар модел не се произвеждат вече гуми с тази шарка, а съм много доволен от тях.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Зимни гуми - 2014

                                General Grabber AT 2 - четох, че били добри за AT гума на сняг. Ще погледна да видя какви оферти има. Другият вариант да си поръчам от вън и с по-евтина фирма да ги вкарам в БГ.
                                Ако не имам Michelin Latitude cross които са всесезонни с цолов размер 7.50/16 миналата зима нямах някакви сероизни проблеми с тях (не говоря за дълбок сняг), справяха се нормално на набит сняг, мокро и сухо. Може и с вериги да се оборудвам за лед и дълбок сняг за да съм спокоен.
                                Имате ли представа куде може да се намерят вериги за 4ь4 - т.е за по голями гуми?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X