Обява

Свий
Няма добавени обяви.

JEEP grad cherokee или HYUNDAI Santa Fe

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • JEEP grad cherokee или HYUNDAI Santa Fe

    Здравейте колеги.
    Моля някой по-компетентен до ми помогне в избора на Джип, който планувам да купя в близкото бъдеще.
    Двуомя се между Jeep Grand Cherokee последно поколение Натиснете снимката за да я уголемите

Име:560px-Jeep_Grand_Cherokee_3.0_CRD_Overland_(WK)_–_Frontansicht,_31._M?rz_2012,_D?sseldorf.jpeg
Прегледи:1
Размер:47.1 КБ
ID:6068326, което е от 2010 до момента и
    Hyundai Santa Fe също последно поколение от 2013 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:560px-2012_Hyundai_Santa_Fe_(DM_MY13)_Elite_wagon_(2012-10-26)_01.jpeg
Прегледи:1
Размер:50.3 КБ
ID:6068325
    Интересува ме кой е по -добър като цяло/двигател /, като предимно ще го карам на асфалт, автоматик задължитилно
    , употребяван а не нов, цената нямат голяма разлика.
    Благодаря
    Хонда CR-V 2.4 IVTEC

  • #2
    От: JEEP grad cherokee или HYUNDAI Santa Fe

    Мисля, че тук ще получиш много небезпристрастни отговори. От друга страна, аз лично се съмнявам да има участник във форума употребявал/сервизирал и дватата модела. А истината е само една - качваш се и караш и двата и каквото сабя покаже
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: JEEP grad cherokee или HYUNDAI Santa Fe

      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
      Мисля, че тук ще получиш много небезпристрастни отговори. От друга страна, аз лично се съмнявам да има участник във форума употребявал/сервизирал и дватата модела. А истината е само една - качваш се и караш и двата и каквото сабя покаже
      Май че има - Чавдар (V93)
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #4
        От: JEEP grad cherokee или HYUNDAI Santa Fe

        Мога да споделя за джипа - карам такъв от шест месеца (на снимката е преди фейс-лифта, а моя е фейслифтов)...
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-jeep-grand-cherokee-diesel-front-grille.jpg
Прегледи:1
Размер:89.0 КБ
ID:5612542
        Фейслифта (края на 2013г) излиза с нова 8-скоростна кутия, която е голяма крачка напред (и се ползва и в БМВ 7, Х5 и т.н.)...
        Което пък позволява много икономично шофиране - обявения разход например на дизелака е поне 1л надолу отколкото при старата скоростна кутия.
        Дизелака има добра динамика. Кутията - много бърза..
        Ако е стария модел кутия - нито разхода, нито удоволствието от шофиране ще излязат...
        Добре обезшумен, комфортна (но доста стегната нелюлееща) возия... Преди фейслифта е бил по-люлеещ се, което се вижда и при оня цирк с лосовия тест, където преди фейслифтовия едва не се обърна...
        Като интериор - също фейслифта е крачка напред... Има нова 8.4 навигация (старата е 5"), и допълнителни шукарийки като магнезиеви планки за смяна на предавки и т.н.
        Относно трансмисията - при мен е Куадрадрайв 2... Режимите се избират със селектор подобен на Ленд-Ровъра.
        Според мен работи добре, но все още опита ми по хлъзгави повърхности е доста ограничен (само едно катерене в сняг и лед до х.Ком - там с добри гуми се караше все едно е чист асфалт)...
        Двигателя при мен е дизелак V6/250к.с... Италиански VM, но е нов двигател - все още не е натрупана статистика за здравината му (поне във Варна не е имало оплакване досега от него). Иначе засега мърка и има много сериозна тяга (570Nm от 2х.об/мин)... Приятен за каране.
        Въздушното окачване работи с затворена капсулована система (азот под налягане, а компресора само прехвърля газ между балоните на колелата и резервоара с газ под налягане), което според конструкторите елиминира предишните проблеми с изгаряне на компресора поради запушване на въздушния му филтър..
        Фиксираните височини са 5, и част от тях могат да се избират със селектор (подобно на Ленд-Ровър) :
        - удобно за слизане/качване най-ниско положение (избираемо или автоматично при поставяне ск.кутия на Р). При движение с над 20км/ч автомобила автоматично се вдига отново до нормално положение
        - аеродинамично положение (с няколко сантиметра понижено от нормалното) - включва се автоматично при движение с по-висока скорост, или при превключване в спортен режим
        - нормално положение (избираемо от селектора)
        - офроуд 1 (избираемо)
        - офроуд 2 (избираемо)

        Ако имаш време - направи тест/драйв... Учудващо за мен колата ме грабна още при първото шофиране (и то при условие, че се качих от Мазда6 с идеално пътно поведение)...
        Ако имаш конкретни въпроси за модела - пиши..


        За Хюндая - не съм карал такъв и не мога да дам мнение...


        П.С. ако имаш предвид втора ръка преди фейслифтовия - разликите с фейслифта са доста големи и то на важни възли... Така, че ако имаш възможност и ти хареса - вземи фейслифтовия..
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: JEEP grad cherokee или HYUNDAI Santa Fe

          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
          Май че има - Чавдар (V93)
          Не! Имал съм Хюндай, но не Санта Фе. Като цяло тази корейска марка не се представя никак зле, да не кажем - много добре, като надеждност на произвежданите автомобили, което не е съвсем така при прочутата марка Jeep.

          Доколкото обаче става въпрос за употребявани коли, работата в много голяма степен ще зависи от късмета на питащия. А пък кой от двата автомобила би му допаднал и би му вършил работа е съвсем отделен въпрос. Наистина е най-добре да вземе да покара и двата и да взима, който му допадне.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: JEEP grad cherokee или HYUNDAI Santa Fe

            Доста съм карал предишното Санта-Фе 2.2Д и съм приятно изненадан от разход и пътно поведение.Единственото, което не ми хареса е автомата-мудно превключва, но в модела от 2013 този проблем чух, че са го оправили. Много съм доволен и от сервиза, което не е без значение Да се има предвид и 5 годишната пълна гаранция на Хюндай.
            За другата марка нямам никакви впечатления.
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #7
              От: JEEP grad cherokee или HYUNDAI Santa Fe

              За мен двете коли са абсолютно различни.

              Джипа е по-голям и е в по-горен клас. В общи линии сравнението е като между Х3-ка и Х5-ца.

              Хюндай карам точно такъв, но дълга база (в Европа мисля се продава в Германия под названието Grand Santa Fe) и не дизел а бензин шестак - междуосието му е с 10см по-дълго, дължината май беше с 20тина. Той евентуално може да се сравнява с гранда, но пак - междуосието на гранда е по-голямо дори от на гранд санта фе-то, нищо че е малко по-къс (то голямото санта фе дължината му така или иначе се дължи основно на удължения багажник).

              99% съм сигурен че гранда няма трети ред седалки, което значи че вътрешния обем ще се ползва за два реда седалки много по-ефективно отколкото в гранд санта фе-то (в което място така или иначе не липсва), да не говорим за обикновеното санта фе което просто си е по-къса машина.

              Въобще не искам да помисля за друга кола, много съм доволен, но това не променя нещата - джипа си е съвсем друг калибър машина и санта фе-то (обикновеното, късото), не трябва да се сравнява с него. По-добро е за някои неща, по-лошо за други.

              Иначе за самата кола - ако не се вземе с отвратително грозното табло което идва в базовия модел (особено ужасяващите копчалъци на климатика) си е супер кола. Много маневрена за големината си (в сравнение с колите при мен де), удобна, практична. Скоростната кутия е нервна, реагира бързо, винаги си на правилна предавка. Скоро дори я излових че се опитва да показва някакъв акъл, в планина не превключва автоматично на по-горна като пуснеш газта, по баири надолу задържа леко - абе почти толкова умна като на бмв от преди 25 години .

              Ако се вземе с екстри - навигацията е доста читаво направена като интерфейс, отделно панорамния покрив е дива благиня. Копчетата на дупегрейките на седалките вече не са толкова смотани като на предишната соната - пак са плоски на тунела на трансмисията, но вече не се включват от поглед и повей като предишните, а си искат натискане и не можеш да ги натиснеш случайно. Но все пак въртящите копчета на ауди и субару си остават оптималния вариант.

              За возия - вози добре, като се изключи че гранд санта фе поне при мен пряко ползва задното окачване на обикновеното санта фе без промяна, и задните пружини му идват меки което е доста жалко.
              Зимата тук беше кошмарна и зейнаха бая ями, накрая по магистралата се караше с 30 (най-редовно си имаше дупки 25см дълбоки с остър ръб). За зимата 5-6 пъти изтрещях окачване на умирачка в подобни ями, но не ме остави на пътя, дори джанта не съм кривнал. А гумите не са особено високи.

              Абе - кола си е. Но не бива да се сравнява с гранда, освен ако цените не са различни.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: JEEP grad cherokee или HYUNDAI Santa Fe

                благодаря колега..след седмица-две ще тествам и двете марки...много полезно инфо ..да новия фейслифт е доста
                грабващ ,но трябва да видя и бюджета ,че новия май ще го надмине...
                а има ли 6+1 места при гранд чероки...
                Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                Коментар


                • #9
                  От: JEEP grad cherokee или HYUNDAI Santa Fe

                  Аз Чероки, не съм карал, но санта фе, крам/лично/ около година и половина, широк джип, динамиката не му е лоша, разхода е приличен, 8/100, но не е автоматик, според мен за тези пари е добър джип, за 2 години, от както го имаме, не е давал каквито и да е ядове... Возията му също не е лоша
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: JEEP grad cherokee или HYUNDAI Santa Fe

                    покарах Гранд новото,,,страхотно се държи на пътя,набира невероятно,уникален интериор,спечели ме
                    Санта Фе-интериор страхотен,но отстъпва на гранда,не можах да го тествам,чакам да ми се обадят за тест драйв.
                    Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                    Коментар


                    • #11
                      От: JEEP grad cherokee или HYUNDAI Santa Fe

                      Ами ако парите не са съвсем определящ фактор - избора ще е ясен
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X