Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какво и от кога е това

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • какво и от кога е това

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0071.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:6068323Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0072.jpg
Прегледи:1
Размер:205.9 КБ
ID:6068324Срещнах на пътя този снаряд около ~100мм в диаметър и ~200мм дължина има и взривател.

  • #2
    От: какво и от кога е това

    Егати пътя,къде се моташ бе човек

    И на мен ми е интересно от какво е както и какво прави на пътя ти.Да не го млатне някой мангал с кирката за проба?На полицията звънна ли?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: какво и от кога е това

      Има си и взривател и поне така ми се струва на мен - оловно сабо.Мисля че е за някакво морско оръдие.Забележка - лаик съм по темата.Също ми е интересно какво е това
      BMW X6

      Коментар


      • #4
        От: какво и от кога е това

        Прилича на това:http://www.varna.utre.bg/2014/02/13/...svetovna_voyna

        Коментар


        • #5
          От: какво и от кога е това

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9cmnet.JPG
Прегледи:1
Размер:37.6 КБ
ID:5612525


          http://www.wehrtechnikmuseum.de/Expo...dgranaten.html


          По калибър май отговаря? Требе си сапьори за такава играчка.
          Последно редактирано от icos; 23-09-14, 08:45.
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #6
            От: какво и от кога е това

            Здравейте, най-много прилича на снаряда намерен край с.Царево, стеблото на взривателя е по-тънък от този на снаряда най вляво, оловната обвивка беше гладка. Бяха минали през него с дискова браня при подравняване на път между ниви, снимах го от по-красивата страна. Жената каза твърдо НЕ на прибирането му и слагането му на камината. Идваха сапьори от Търново да го гърмят.
            Последно редактирано от мариновдт20; 23-09-14, 17:21.

            Коментар


            • #7
              От: какво и от кога е това

              Първоначално публикуван от мариновдт20 Преглед на мнение
              .... Жената каза твърдо НЕ на прибирането му и слагането му на камината. ...
              A казват били глупави
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: какво и от кога е това

                Че не е за камината е ясно, ама на мен все пак ми е интересно, по онова време, дали взривателите са имали инерционен и центробежен съппорт.

                Коментар


                • #9
                  От: какво и от кога е това

                  Първоначално публикуван от мариновдт20 Преглед на мнение
                  Жената каза твърдо НЕ на прибирането му и слагането му на камината. Идваха сапьори от Търново да го гърмят.
                  Ма що я питаш,афкорс така ще ти каже,направо го мькни кьм вас и БУМ изненадааааааЩе ти викат после Марин бомбата
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: какво и от кога е това

                    В права линия от мястото където намерих снаряда има паметник от Руско-турската война и там е имало руска батареа, но сражения в тази посока не се споменава да е имало. В обратна посока към съседното село е имало много тежки сражения. Най-вероятно, може би е от Руско-турската война, но от руски или английски образци оръдия ли е?

                    Коментар


                    • #11
                      От: какво и от кога е това

                      Колега, пиши по-често, че всяко твое мълчание очаквам да го чуя по новините..

                      Жена ти е роден сапьор - слушай я.....
                      Че инак - без камина, без жена, без къща, че и без теб дори.....

                      пиши по-често, моля те, че се притеснявам...

                      Коментар


                      • #12
                        От: какво и от кога е това

                        Първоначално публикуван от мариновдт20 Преглед на мнение
                        ...Най-вероятно, може би е от Руско-турската война, но от руски или английски образци оръдия ли е?
                        Като че ли е снаряд от 4 или 6-фунтово пруско оръдие обр. 1857-ма година. Може би турската армия е имала такива. Този изглежда направо подозрително добре за почтената си възраст.

                        П.С. Долната снимка е от Скобелевия парк в Плевен:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snar.jpg
Прегледи:1
Размер:89.0 КБ
ID:5612873
                        Последно редактирано от icos; 25-09-14, 21:46.
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • #13
                          От: какво и от кога е това

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01950.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5612916
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #14
                            От: какво и от кога е това

                            Някой ден ако ходя до гр.Бяла там има музей на Руско-Турската война ще питам дали е пруски, руски или др. Вени спокойно не се притеснявай идваха сапьори и го гръмнаха най-безжалостно, жалко изглеждаше красиво желязо. Тракториста който беше минал през него с бронята сигурно е отправил благодарствени молитви на всички богове и богини.

                            Коментар


                            • #15
                              От: какво и от кога е това

                              Такъв боеприпас преседял в земята може ли да детонира? Има бомби от ВСВ които още правят пакости от време на време но нещо на ~140 години....?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X