Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

    Това мисля първо да направя, пък после, квот сабя покаже,
    но през това време ми се щеше да чуя, кой как си е счупил главата,
    та да се спестят пари и хамалогия.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

      Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
      Здравей колега, разгледай тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=77274, ако имаш време и желание и пиши на лични, ако искаш да видиш и пробваш как е станало
      Разгледах ти темата, но в края увисва, щото явно ти е станала безинтересна и си я зарязал,
      но е добре да опишеш, за широката публика, какво и как се случва, и какви последващи доработки и подобрения си правил.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

        Да не кажеш после ,че не сам те предупредил и не съм ти казал-"него прави нямаш нужда от тая хамалогия и тия главоболия безценни"
        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

        Коментар


        • #19
          От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Разгледах ти темата, но в края увисва, щото явно ти е станала безинтересна и си я зарязал,
          но е добре да опишеш, за широката публика, какво и как се случва, и какви последващи доработки и подобрения си правил.
          Ще я поогледам, че вече наистина съм забравил
          I want out !!!

          Коментар


          • #20
            От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

            Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
            Ще я поогледам, че вече наистина съм забравил
            Забравил си я.

            Да пораздвижа и тази, във връзка с темата на Яро.
            ...

            Както Търтьо каза в една друга тема, може да се подкара глупава турбина с променлива геометрия без комп.

            Е тук е мястото да каже как ?

            ... имам и други въпроси, ма утре.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

              Първоначално публикуван от MANDOV_1 Преглед на мнение
              [ATTACH=CONFIG]741703[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]741704[/ATTACH] Ето подобна интервенция само че при M102E23 (G230i).Kрайният резултат е 193 коня.
              Защо е тоя филм.Той стандартно си е177кс.

              Коментар


              • #22
                От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                може да се подкара глупава турбина с променлива геометрия без комп.

                Е тук е мястото да каже как ?
                Със глупав актуатор от JTD 136 кс.

                Коментар


                • #23
                  От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                  Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                  Със глупав актуатор от JTD 136 кс.
                  +1
                  0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                    Не ми се спи, та да пораздвижа темата докато гледам некви филмчета и предавания.

                    Преди няколко дни се возих на Дървендъра (Td5) на приятел, на който му сложиха променлива турбина и го докараха около 200 коня.
                    Докато се возихме, говорихме, и ми показваше кви ластици прави, ми показа и, че са го ограничили до 3800 об./мин. софтуерно, щото има достатъчно сила в ниските, където му трябва, а и така ще пази мотора.

                    Случката ме вкара в поредните размисли по мойта си драма.

                    Та, какво ще се случи ако сложа деЦка променлива турбинка, която да се развърта бързо и да ми дава поне 0.5 bar от възможно по-ниски обороти, пък ако ще и да прави тапа на високите, които така или иначе не ползвам.
                    Карам на около 2, 2 и нещо, и рядко 3, 3 и нагоре само по магистрала, та пестин коня У лютеницата ми не трЕбват, и се чудех, от малката турбина дали могат да се докарат още 70-80Nm ?
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                      Както може би съм споменал и по-назад, генерацията ми е циганьосвана, и нЕма нищо общо с истината.
                      Преди две години ми изпадна оригинална 60мм от ТД и я взех, но понеже трябва преправяне на захватите, а и искам тръба вместо последното гърне, това трябва да стане под вещото ми досаждане, което в момента ми е невъзможно, та го отлагам.
                      Понеже глупендерите които са я сътворили, са пропуснали меката връзка, което със сигурност е следствие и на циганеенето предишният цървулособственик, няколко пъти ми се налагат закърпващи ремонти.
                      При последният такъв накарах майстора да отвори М-Комплектското дрънчащо гърне, което се оказа затапено за 3л. мотор, и го накарах да изреже преградата която беше с/у входящата тръба и, "Ооо, чудо !", джипа върви без газ и във високите, което преди беше с мъка, все едно е със запушен горивен филтър, което беше и повода за темата.
                      Разбира се, динамиката на турбинираният мотор я няма, но пък силата във високите си му дойде.

                      Какъв обаче е повода за днешният ми пост ?

                      Както виждаме, навън не е за мъже, и вчера по обед при 38°С на сянка, просто не ще да върви като в хладно време, а предполагам и над 2000m също ще има проблем, въпреки че при нормално возене Белмекен - Нехтеница не съм усетил дефицит на сила, но пък и не ми се е налагало динамично каране.

                      И след промените с генерацията, продължавам лееекичко да си мисля по темата.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                        Според мен е добре да си избереш някоя турбина в прилично състояние и на прилична цена според твоите възможности. Аз мога да ти дам предложение Гарет гтб1756 вб, намира се за под 700 лв в много добро здраве, донора е ауди 2,7 тди. Бута спокойно при твоят работен обем ,тръгва на 1800 об при 1,9 тди - при теб ще е дори по-ниско. Изкарват се прилични до 250 коня, гометрията е второ поколение и не се задръства със сажди. Остава си преправянето с актуатор от алфа жтд 136.
                        Според мен проблем със самото турбо , преправянето и монтажа няма да имаш толкова , колкото да докараш горивото от тази помпа. Не знам тук в БГ някой занимава ли се комерсиално с тунинг на такива помпи или само любители дето експериментират на чужд гръб....
                        Ако искаш попрочети за някои проекти в супертурбодизел.цом там главно са за ОМ606 и 605 , но се намират и за 602. Работата е там,че помпите им ги прави Горан, за доволно лев и те това не го мислят а само се чудят как железата да устискат на конете....
                        За мазането освен да минеш на по-сериозно масло и да се надяваш да помогне, няма да е зле да имаш и уред за ЕГТ след като нямаш пръскалки на буталата.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • #27
                          От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          И след промените с генерацията, продължавам лееекичко да си мисля по темата.
                          Не виждам какво го умуваш - имаш ръководствата, оригиналния мотор с турбо е малко по-як дори на хартия(около 60Nm разлика в максималния момент). Разлката във вървенето му, е най-вероятно толкова, колкото ти е нужна на теб - т.е. малка. И въпреки че е мислен от завода да е с турбо, хвърля глава. Значи при теб е още по-вероятно. А да правиш още по-умерени доработки, които да не му навредят, се обезсмисля от съмнителната разлика в резултата.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                            Цецо, отдавна има кит за оправяне на турбинирания да не умира толкова лесно
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                              Не го мисля толкова.
                              Пуснах темата за да обсъдим вариантите докато/ако му дойде времето.

                              Първо ще му сменя генерацията, после искам да пробвам нещо, а трябва да сложа и керамичен съединител, като едновременно с това искам да ревизирам кутията, и чак тогава евентуално ще направя това което мисля за турбинирането.
                              Притеснява ме и преправянето на маската около радиатора заради кулера, защото искам доработките да са възможно по-малко.

                              На Търтея варианта не ме интересува защото са ми други целите на доработката.

                              Ако междувременно ми изпадне някоя променлива турбинка, мисля да я гушна.
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 30-06-17, 18:54.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Турбиниране на атмосферен ОМ602 ?

                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                Цецо, отдавна има кит за оправяне на турбинирания да не умира толкова лесно
                                Може, не съм в час. Кажи какво включва горе-долу, и какви пари е.
                                Щото едно е, да даваш кинти за да не правиш скъп ремонт(като колата ти е и без друго с турбо), па друго всички подобрения заедно и то на мАтор не предвиден за тях.
                                С много мерак и кинти много работи са възможни.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X